Množstvo podujatí, ktoré sa konajú tento víkend, znova prináša dilemu, kam sa vybrať. Budú to večery pod hviezdami na bystrickom amfiku, tradície na nadvorí osvety, Zámocké hry zvolenské, koncerty v kostoloch, festival Zála, farma Hiadlovských alebo…? Dúfame, že naše tipy vám pomôžu rozhodnúť sa.

PIATOK 7. JÚN

Pažravý papagáj a piráti v Zále

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 10.00 h

Bacilky a Vitamínky v podaní Divadla Hoki Poki otvorili vo štvrtok dopoludnia 9. ročník Festivalu komorných a pouličných divadiel Zála. V Divadle pod balkónom sa toto jedinečné podujatie pre deti aj dospelých koná celý tento víkend. Aký program ponúka Zála v piatok? Príbehy O pažravom papagájovi (10.00 h) a Krajine pirátov (14.00 h) v podaní Juraja Benčíka, Rozprávkový ateliér s Alisou (11.00 a 15.00 h) a na záver druhého festivalového dňa budú deťom čítať Juraj RaýmanZuzana Kubašáková (17.00 h).

Čarovný les aj halušky v podchode

Creativas Made, B. Bystrica – 10.00 h

Verte alebo nie, jeden podchod, priamo v centre Bystrice, navštívia v piatok aj v sobotu čarovné bytosti a premenia tento celkom obyčajný podchod na celkom neobyčajný čarovný les… Les nádeje.  Na podujatí Čarovný les v podchode, ktoré organizuje OZ Creative Made (Horná 26), vás čakajú stretnutia s výnimočnými ľuďmi, tvorivá zábava, muzikoterapia s bubnami, africké a iné tance ale aj návšteva z Tropical World s neobyčajnými plazmi a ešte všeličo iné. Tešiť sa môžete aj na večerné letné kino a halušky.

Deň s tradíciou, štrúdľou i graplami

Na nádvorí SOS, B. Bystrica – 10.00 h

Aj na Dolnej ulici bude už od samého rána tvorivo a veselo. Deň s tradíciou na nádvorí Stredoslovenského osvetového strediska bude dopoludnia patriť deťom. V remeselných dielňach budú tvoriť s lektormi Danielou Pápežovou a Andrejom Stollmannom (9.00 – 15.00 h). Ochutnávky jedál tradičnej heľpianskej kuchyne z folklórneho festivalu v Heľpe – guľky, prekladance, graple, štrúdle, kapusťaniky pripravia ženy z Heľpy (11.00 – 15.00 h). Na blížiaci sa festival v Heľpe budú od 11.00 h pozývať speváci a muzikanti a o 18.30 h to bude koncert world music kapely Čendéš Orchestra, Ženskej speváckej skupiny Marína zo Zvolena a Ľudovej hudby Jaroslava Hazlingera z Detvy. Spevácky dom s Andreou Jágerovou je na programe o 19.00 h a deň s tradíciou ukončí Tanečný dom a zábava s Martinou a Petrom Hrabovskými. Tancovať sa budú hriňovské tance v sprievode ĽH Jaroslava Hazlingera. Vstupné: 10 €, predpredaj vstupeniek: Umelecká kaviareň U BOTHÁRA, Dolná 35.

Príďte okoštovať Nastin boršč

Koliba U sv. Krištofa, B. Bystrica – 11.00 h

Naša trojnásobná olympijská víťazka Anastasija Kuzminová sa už ôsmy raz postaví ku kotlu a navarí litre chutného boršču pre vás, všetkých. Príďte do Koliby U sv. Krištofa, ochutnajte Nastin boršč a podporte dobrú vec. Na charitatívnom podujatí Nasťa varí boršč môžete dobrovoľným príspevkom podporiť OZ Svetielko nádeje. Tohtoročný Nastin boršč okorení vystúpenie známej „vychodňarskej“ skupiny Drišľak.

Športový deň v Rudlovej

Areál telocvične Rudlová, B. Bystrica – 16.00 h

Na športový deň pozýva v piatok popoludní OR Rudlová dedina OZ. V areáli telocvične pri futbalovom ihrisku si od 16.00 h zašportujú deti, pre ktoré sú pripravené aj tvorivé dielne, maľovanie na tvár, skákací hrad či trampolína. Dospelí si „zašportujú“ na diskotéke pod holým nebom pri muzike 80. a 90. rokov. Deti sa môžu pridať. A bude aj tombola.

Noc kostolov na Hôrke

Kostol Narodenia Panny Márie, Radvaň, B. Bystrica – 17.00 h

Piatkovú Noc kostolov v radvanskom Kostole Narodenia Panny Márie otvoria tóny kráľovského nástroja – organa (17.00 h) a ukončí videoprojekcia o dianí na Hôrke (21.00 h). Program nájdete tu.

Vernisáž, Funny Fellows a premiéra

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 17.00 h

Jubilujúce 50. Zámocké hry zvolenské (ZHZ) začínajú tento piatok a potrvajú do 17. júna. Prvým festivalovým podujatím je vernisáž výstavy k 50. výročiu ZHZ v Stĺpovej sieni Zvolenského zámku (17.00 h). Od 18.30 h Očakávajte nečakané! Pred Divadlom Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) bude vyhrávať kapela Funny Fellows. Ešte predtým môžete kapelu aj s jej pojazdným autobusom stretnúť v uliciach mesta (od 16.00 h). Večer o 20.00 h to bude šteklivá komédia legendárneho divadelníka Jozefa Mokoša Verná nevera. Táto posledná premiéra 75. sezóny DJGT je zároveň úvodným titulom „zlatého“ ročníka ZHZ. Vstupenky a program festivalu nájdete tu.

Spevácke zbory a Thierry Mechler

Evanjelický kostol, B. Bystrica – 17.30 h (piatok)

Kostol Premenenia Pána, Špania Dolina – 19.00 h (sobota)

Noc kostolov v banskobystrickom Evanjelickom kostole na Lazovnej začína o 17.30 h Koncertom speváckych zborov. Vystúpi v ňom Spevácky zbor Hron s dirigentom Petrom BibzomSpevácky zbor mesta Brezna, ktorý diriguje Barbora Horňáková. Dvojitú dávku organovej hudby ponúka na tento piatok a sobotu festival Vivat vox organi. Koncert v Evanjelickom kostole sa uskutoční v piatok o 19.00 h a v sobotu v Kostole Premenenia Pána v Španej Doline(19.00 h). Na obidvoch koncertoch sa predstaví fenomenálny organista a organový virtuóz Thierry Mechler z Francúzska.

Omša, koncert aj prehliadka katedrály

Katedrála sv. F. Xaverského, B. Bystrica – 18.00 h

Aj v Katedrále sv. F. Xaverského na Námestí SNP si uctia noc zasväteného sviatku. Svätú omšu bude sprevádzať Ženský spevácky zbor Lost Harmony s dirigentom Gregorom Zubekom (18.00 h). Na komentovanej prehliadke katedrály budú sprístupnené krypty a kaplnky sv. Michala Archanjela (19.15 h) a súčasťou organovej improvizácie Mateja Svoreňa bude komentovaná prehliadka katedrálneho organa (20.00 h). Noc kostolov v katedrále vyvrcholí koncertom komorného zoskupenia Musica Cordis.

Piatkový večer s Galaxy BB Music

Kúpele Sliač – 18.00 h

Letný piatkový večer na kúpeľnom nádvorí Palace spríjemní banskobystrická kapela Galaxy BB Music. Ani tentoraz nebudú chýbať griované špeciality, letné drinky či zmrzlina. Vstup na podujatie je voľný.

Deti raja na amfiku

Amfiteáter Paľa Bielika, B. Bystrica – 20.00 h

Výpravná koncertná verzia najúspešnejšieho českého muzikálu Deti raja v rytme piesní Michala Davida prichádza na bystrický amfiteáter. V podaní popredných osobností českej hudobnej scény zaznejú najlepšie piesne z muzikálu, notoricky známe megahity ako sú Decibely lásky, Pár přátel, Poupata, Céčka, Nonstop a mnohé ďalšie. Viac informácií a vstupenky nájdete tu.

Rudeboys Radio vo Výklade

Kaviareň Výklad, B. Bystrica – 21.00 h

Piatkový Frmol vo Výklade bude fakt úžasný. Slovenská Swedish House Mafia – Rudeboys Radio, roztancuje nielen Výklad ale aj celú Národnú ulicu. Nemali by ste chýbať. Ale pozor, počet vstupeniek na túto akciu je limitovaný.

Drum, bass a Apis

Klub 77, B. Bystrica – 21.00 h

Zabaviť a zároveň sa rozlúčiť s klubovou sezónou môžete v Klube 77 na 47. pokračovaní Break IT! O skvelý drum and bass nebude ani tentoraz núdza. Pozvanie prijali člen Bassfactory crew Apis a djane Sweetpain. O support sa postarajú domáci dj’s Wynn, Two Minds a BooBoo. Vstupné 7 eur, prístupné od 16 rokov.

Vlkanovská deka pozýva

Obecný úrad, Vlkanová – 21.30 h

Pokojný život malej moravskej dediny narušia zvláštne úkazy. Amatérsky astronóm Blažej je presvedčený, že návšteva z vesmíru je tu. Lenže nikto mu neverí. Starosta Picek má plné ruky práce s dotáciami a miestna policajtka Marková rozbieha pátranie po ukradnutej cisterne. Prečo sa však sused Franta zrazu správa zvláštne? Celá dedina tvrdí, že Franta bol vždy tak trochu z inej planéty… Českú komédiu Franta je mimozemšťan, si v piatok môžete vychutnať na Vlkanovskej deke (pred Obecným úradom.

SOBOTA 8. JÚN

Na farmu Hiadlovských nielen za vínom

Farma Hiadlovských, Slovenská Ľupča – 9.00 h

Farma Hiadlovských pozýva na obľúbené podujatie Na farmu Hiadlovských nielen za vínom. Čakajú vás farmárske raňajky (9.00 – 12.00 h), vínny festival (12.00 – 21.00 h), koncerty Dixie Chips (11.00 – 13.00 h), Salón Spitz (13.45 – 16.00 h), Džipsís & Gádžos (16.45 – 19.00 h) a Jana Filová a HuManHills (19.15 – 21.00 h). Objavte kúzlo vidieka a nechajte sa uniesť chuťami remeselného vína a syrov a hudby. Viac sa dozviete tu.

Do Môlče na autokros

Môlča – 9.00 h

Do prvého tohtoročného slovenského autokrosového podujatia zaradeného do seriálu majstrovstiev Zóny strednej Európy sa prihlásilo vyše 80 pretekárv zo šiestich európskych krajín. Tak ako aj po minulé roky, aj teraz uvidíte v Môlči aj nádejné autokrosové talenty. Bude to zážitok, veď vek týchto malých je cca 5 rokov. Ďalšie informácie nájdete tu.

Radvanský deň detí

Aula SZU a Radvanský park, B. Bystrica – 10.00 h

Deti v Radvani oslávia dvoj deň túto sobotu a bude to oslava jedna radosť. Deti sa zabavia na skákacom hrade, pri penovej show či rôznych súťažiach a čakajú ich aj tvorivé dielne, maľovanie na tvár a cesta rozprávkovým lesom. Vystúpia Radvanské hviezdy (deti zo ZŠ a MŠ Radvanská), DFS Matičiarik, tanečné skupiny Janette Faberovej a Element, Soňa KopčanováSlovien Miroslav. Podujatie sa koná od 10.00 do 14.00 h za Aulou SZU a v Radvanskom parku.

Zámocké hry zvolenské v sobotu

Sobotňajší program 50. ročníka ZHZ zavedie návštevníkov festivalu na tri miesta vo Zvolene.

10.00 h – Park Ľ. Štúra – O múdrej dievčinke

Banskobystrické Divadlo pod balkónom zahrá deťom príbeh o pracovitej dievčine, ktorá svojou múdrosťou zachránila kráľovstvo. Rozprávka o minulosti, ktorá sa však dotýka aj súčasnosti.

10.00 h – Zvolenský zámok – Správa sa kráľovstvom nesie

Na Sobotnú baštu na zámku zavíta kráľovná Barbora Celjská, aby deťom oznámila, že zámok je jej majetkom. Významnú udalosť oslávia stredovekým dvorským tancom, ktorý sa naučia spolu so skupinou Pulcherrima Rosa. Navštívia aj pisársku dielňu, kde sa dozvedia, ako sa pripravovali kráľovské listiny, vyskúšajú si napísať krátky text stredovekým písmom. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

17.00 h Štúdio DJGT – Svetlonos

Fascinujúca inscenácia združenia ODIVO, známeho novátorskými postupmi a experimentovaním, je stelesnením festivalového motta Otvorené horizonty.

20.00 h Sála DJGT – Verná nevera

Šteklivá komédia legendárneho divadelníka Jozefa Mokoša. Súboj dôvtipných sluhov a nerestných pánov, zápasiacich o krásnu a vplyvnú vdovu, ktorú stráži indisponovaná slúžka. Viac informácií a vstupenky nájdete tu.

Výstava na hrade

Hrad Ľupča – 10.00 h

Ak sa počas víkendu chystáte na prehliadku hradu v Slovenskej Ľupči, určite si pozrite aj výstavu obrazov Od archaizmov po transformciu, ktorá sa nachádza v spoločenskej sále Horného hradu (súčasť okruhu č. 2). Autorka, výtvarníčka Andrea Gedl svojimi dielami nepriamo poukazuje na pozíciu človeka v spoločnosti, ktorý s pribúdajúcim odstupom k prírode, stráca svoju prirodzenú stabilitu a intuíciu. Každým svojím obrazom znázorňuje akoby archaický návrat do pôvodného stavu, v ktorom blízkosť k prírode je podstatná. Výstava potrvá do konca septembra tohto roku. Hrad Ľupča je otvorený každý deň od 10.00 do 15.00 h (okrem pondelka). Počas pracovného týždňa je sprístupnený len okruh Dolný hrad. Komentované prehliadky Horného hradu sa konajú cez víkendy a sviatky, každú celú hodinu od 10.00 do 15.00 h (posledný vstup).

Otváračka letnej sezóny

Mýto Ski & Bike – 10.00 h

Atrakcie pre celú rodinu pripraviili v stredisku Mýto Ski & Bike (pred obcou Mýto pod Ďumbierom) na sobotňajšiu otváračku letnej sezóny. Otvárajú sa rodinné atrakcie, bikepark, lanovka aj reštaurácia. Po celý deň (10.00 – 17.00 h) budú rôzne animácie pre deti, fajné jedlá a nápoje, pojazd v bikeparku na trailoch a o dobrú náladu sa postará DJ Igor. Viac informácií nájdete tu.

Dravce, hady a deväť krokodílov

Tropical World, Sielnica – 10.00 h

Deň detí sa oslavuje tiež aj v kontaktnej ZOO Tropical World v Sielnici. Môžete sa tešiť na zážitky s dravcami – veľké orliaky, sovy, výry, myšiaky a ďalšie, ako aj na plazy – nové druhy hadov a deväť krokodílov či maľovanie na tvár. Pre deti platí špeciálna 50-percentná zľava na vstupenky. Deň detí v Tropical World začína o 10.00 h, posledné vstupy sú o 17.30 h. Viac informácií nájdete tu.

Dodo Nešika, Malenca aj Dona Margarita

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 10.30 h

Festival Zála pokračuje… V sídliskovom Divadle pod bakónom, Záhorácke divadlo uvedie predstavenie Farmár Dodo Nešika (10.30 a 14.00 h). Je to príbeh Doda, ktorý prichádza na samotu, aby si splnil svoj sen, stať sa farmárom. Pomáhajú mu pritom zvieratá, ktoré na farme bývali už pred jeho príchodom. Ďalší príbeh bude O Malence a deťom ho zahrá Divadlo Krasohled (15.10 h). Hudobné poklady sú na programe o 16.30 h a večer od 19.00 h bude Zála patriť dospelým divákom a Vyučovaniu Dony Margarity (Divadlo bez masky). V satirickej hre brazílskeho autora Roberta Athaydeho sa divadelná sála mení na školskú triedu a publikum na žiakov. Oľga Belešová ako učiteľka na základnej škole Dona Margarita bude žiakov vzdelávať podľa svojských metód.

Hravo s mláďatami

SSM Tihányiovský kaštieľ, B. Bystrica – 11.00 h

Na zábavnej hodinke na výstave Mláďatá sa dozviete veľa zaujímavého o starostlivosti o potomstvo u rôznych druhoch zvierat. Vstupy v sobotu a v nedeľu sú o 11.00 a 14.00 h.

Sokoliari sa vracajú na zámok

Zámok Vígľaš – 11.00 h

S príchodom priaznivého počasia sú víkendové prehliadky zámku Vígľaš opäť spojené s vystúpením sokoliarov. Tešia sa na vás každý víkend o 11.00, 13.00 a 15.00 h.

Country a bluegrass pri Klopačke

Špania Dolina – 13.00 h

Už 8. ročník festivalu country a bluegrassovej hudby Špangrass Fest sa uskutoční v zastrešenej historickej šachte Ferdinand pri Klopačke na špaňodolinskom námestí. Tešiť sa môžete na pestrú paletu hudobných skupín. Zahrajú Harvestrings, Pelami, Sedem s…, Vodopád, Grass Device, Tieň, BG Time, Goodwill a David Benda & Sebastellar. Vstupné je dobrovoľné.

Banskobystrický maratón

Europa SC, B. Bystrica – 15.30 h

V znamení očakávaného účastníckeho rekordu sa v sobotu uskutoční 13. ročník Banskobystrického maratónu. Na trati sa predstaví vyše 2 500 pretekárov v rozličných kategóriách. Prvé športové disciplíny štartujú spred Europa SC o 15.30 h. V popoludňajších hodinách, v čase od 15.00 do 24.00 h, budú cesty, po ktorých vedie certifikovaná trať maratónu, úplne uzavreté. Viac sa dozviete tu.

Hrajte nám husličky

Amfiteáter, Detva – 17.00 h

Miestom detskej radosti, talentu, tanca, spevu a muziky sa stane detviansky Amfiteáter počas 8. ročníka Medzinárodného detského folklórneho festivalu Hrajte nám husličky. Na pódiu vystúpia od 17.00 h detské súbory Ratolesť, Podpoľanček, Kokava ako aj Imrich Kukuliak so synom Filipkom. Hosťom festivalu je DFS Rozmarín z Viedne. Po skončení programu bude ľudová zábava s ĽH Tomáša Boráka.

Večer s Dolly

Štátna opera, B. Bystrica – 18.00 h

Príjemný sobotňajší večer môžete prežiť v opere s jedným z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly! Jeho dej sa krúti okolo šarmantnej vdovy Dolly Leviovej. Nikto vraj nie je lepší v sprostredkovaní manželstva ako ona. Takto sa zoznámi so starým mládencom Horácom, ktorý sa chce oženiť. Ako áno, ako nie, Dolly nakoniec postretne láska. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Ako sa kedysi jazdilo tirkárom

Kúpele Sliač – 18.00 h

Beseda s Jozefom Rábekom, autorom knihy Kamiónom po Európe za socializmu, bude rozprávaním o tom, ako sa jazdilo vodičom TIR v čase, keď ešte neexistovala GPS navigácia, mobilné telefóny, internet, platobné karty, euro ani eurozóna a na každých hraniciach boli kontroly. Beseda sa koná v spoločenskej miestnosti KH Palace.

Čas ruží pod hviezdami

Amfiteáter Paľa Bielika, B. Bystrica – 20.00 h

Odhalenie príbehu starého obrazu, ktorý v sebe skrýva osud jednej veľkej celoživotnej lásky. Čas ruží vás pobaví aj dojme. Pamätáte? Když jsem já byl tenkrát kluk, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Korunou si hodím, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho ďalších skladieb ožíva v muzikálových aranžmánoch a speváckom podaní hercov a spevákov, ktorí k hitom Karla Gotta pristupujú novo a zároveň s rešpektom, ktorý si zaslúži.

Semafor party

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21.00 h

Noc zo soboty na nedeľu v Ministry of Fun rozžiaria UV glowticky a vy si môžete vybrať z troch farieb. Zelená – nezadaný/á, oranžová – flirt, červená – zadaný/á. Baviť vás budú DJ´s StanleyMustte.

NEDEĽA 9. JÚN

Krst mora na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 10.00 a 16.00 h

Vedeli ste, že pod hladinou oceánov sa nachádza 50 až 80 percent života na Zemi? Oslávte Svetový deň oceánov (8.jún) a príďte pokrstiť more do bábkového divadla na Rázcestí. V mori si tam síce nezaplávate, ale vody bude dosť. Akvabatolárium je pre všetkých, čo sú vo vode (plodovej) aj za vodou. Ponúka možnosť zúčastniť sa výpravy z kúpeľne až do mora, vďaka jednoduchej hre s vodou, zvukmi a predmetmi, ktoré s ňou bežne súvisia (10.00 a 16.00 h). Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Čarovné bublinky aj Čin-Čin

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 10.30 h

Festival Zála v nedeľu zatvorí dvere za svojím 9. ročníkom. No kým sa tak stane, pozýva ešte na rozprávku O Malence (10.30 h, Divadlo Krasohled) a premiéru rozprávky Čin–Čin (16.00 h, Divadlo pod balkónom). Medzitým bude aj maľovanie na tvár, eko-hry z e-netu, čarovné bublinky a divadelný workshop (11.00 h).

Na ihrisku v Sebedíne

Sebedín – Bečov – 14.00 h

Na oslave dňa detí na futbalovom ihrisku v Sebedíne bude všetko možné, čo urobí deťom radosť. Napríklad aj skákací hrad, bublinková paráda, futbal na šmykľavke, opekačka, lukostreľba, hasičské auto… jednoducho paráda.

Zámocké hry zvolenské v nedeľu

Aj v nedeľu nazrieme, čo deje, čo a kde sa hrá na festivale ZHZ. Čakjú vás zrušujúce virtuálne preteky s časom v historickej scenérii a pôsobivé scénické obrazy, ktoré nikoho nenechajú ľahostajným.

14.30 a 17.00 h – SNG Zámok – Nemecké balady – kráľ duchov

Divadlo Puppentheater zo Zwickau (Nemecko) a Johann Wolfgang Goethe – 360° virtuálna bábková realita. Vzrušujúce virtuálne preteky s časom v historickej scenérii. Vďaka využitiu okuliarov virtuálnej reality Puppentheater otvára divákom celkom nový pohľad na divadlo. Kráľ duchov ich prenesie za horizont virtuálneho sveta, ktorý prostredníctvom 3D technológie búra akékoľvek fyzické obmedzenia. Súčasťou predstavenia je 30-minútový ateliér s témou virtuálna realita a bábkové divadlo. Diskusiu vedie režisérka Monika Gerboc.

20.00 h – Sála DJGT – Vykouření

Brnianske Divadlo Husa na provázku uvedie na festivale inscenáciu Vykouření (Havelka a kol.). Očistný scénický obrad na motívy skutočných udalostí, keď časť diváckej verejnosti a veriacich v Česku pobúrila hosťujúca inscenácia chorvátskeho režiséra Olivera Frljića Naše násilie, vaše násilie. Inscenácia prináša ironickú rekapituláciu fragmentov právnych textov, internetových článkov a rozhovorov, diváckych listov, výpovedí svedkov a Nového zákona. Kladie pritom otázky, ktoré nestrácajú na aktualite. Viac info na: https://zhz.sk/#program

Rande s Draculom

Amfiteáter Paľa Bielika, B. Bystrica – 17.00 a 20.30 h

Muzikál Dracula vznikol na námet rovnomenného Stokerovho románu, ktorého sa však drží len veľmi voľne. Dej sa odohráva v 15. storočí, v 19. storočí a v neurčitej blízkej budúcnosti. Predstavovať viac Draculu netreba. Keď na banskobystrickom amfiteátri zaznejú piesne ako Vím, že jsi se mnou, Nespravedlivý Bůh alebo Jsi můj pán, nebude treba viac slov. Účinkujú: Marian Vojtko, Tomáš Trapl, Josef Vágner, Linda Finková, Kamila Nývltová a tanečná company: Petr Faltus, Jiří Minařík, Michaela Novotná, Jana Sochůrková. Viac informácií a vstupenky nájdete tu.

Podfuk na hradnom nádvorí

Vodný hrad Hronsek – 20.30 h

Víkendovou „čerešničkou na torte“ by mohla byť komédia Podfuk, ktorá v nedeľu večer otvorí 2. ročník podujatia Divadelný Hronsek. Komédia Henneqina Mauriceho Podfuk je plná pravého anglického humoru, nečakane sa v nej otvárajú dvere, zvonia telefóny, miznú pečené kuracie stehná. Vynikajúce herecké výkony, divadelná hudba skupín Hex a Le Payaco, vytvárajú z tohto predstavenia ojedinelé dielo. Navyše, atmosféra hradného nádvoria Vodného hradu Hronsek, kde sa Divadelný Hronsek 2024 koná, je očarujúca. V Podfuku účinkujú: Marek Majeský, Marián Labuda ml., Andrea Kvašňovská, Dagmar Bruckmayerová, Dorota Letenajová v alt. Andrea Kulasová a Nikita Slovák, ktorý je aj režisérom inscenácie. Vstupenky si môžete kúpiť tu.