Nezabudnuteľný zážitok, ktorý prepojí mágiu divadla s kúzlom hradného nádvoria, je prísľubom druhého ročníka podujatia Divadelný Hronsek. Začína v nedeľu 9. júna 2024 komédiou Podfuk.

V programe Divadelného Hronseka 2024, ktorý sa nesie v znamení leitmotívu Umenie tvorí umenie, je deväť skvelých predstavení s obľúbenými slovenskými hercami a herečkami. Odohrajú sa v júni, júli a auguste v unikátnom priestore hradného nádvoria. Hviezdne večery na hradnej scéne ponúknu vzrušenie, vášeň a určite aj veľa smiechu a zábavy.

V nedeľu 9. júna o 20.30 h otvorí podujatie známa komédia Henneqina Mauriceho Podfuk, ktorá je plná pravého anglického humoru, nečakane sa v nej otvárajú dvere, zvonia telefóny, miznú pečené kuracie stehná. Vynikajúce herecké výkony, divadelná hudba skupín Hex a Le Payaco, vytvárajú z tohto predstavenia ojedinelé dielo.

V júni

sa diváci môžu tešiť aj na najznámejšiu a najhranejšiu Shakespearovu komédiu Sen svätojánskej noci (pondelok 17. jún, 20.30 h), ktorá je však už vypredaná. No vstupenky na Trezor – Veľký žúr sú ešte k dispozícii (sobota 22. jún, 20.30 h). Nenechajte si ujsť túto jedinečnú šou hercov z Astorky a ich „tajných“ hostí.

V júli

ponúkne Divadelný Hronsek skvelú komédiu španielskeho autora Santiago Moncada Už ti nikdy nenaletím, ktorá potvrdí, čo už je dávno známe, že život je plný prekvapení (pondelok 8. júl, 20.30 h). V réžii Michala Spišáka účinkujú Maroš Kramár, Marko IgondaKristína Greppelová.

V auguste

je na programe až päť predstavení. Tým prvým je francúzska komédia autora Hadriena Reccah Pozvánka s hudbou Ruda Geriho (nedeľa 3. august, 20.00 h). O skvelú zábavu sa postarajú Zuzana Tlučková, Majo Labuda a Martin Mňahončák.

Inscenácia Sobášny list, ktorej autorom je svetoznámy spisovateľ Ephraim Kishon, sa odohráva v prostredí obyčajnej židovskej rodiny, ktorá odišla z Kibucu niekedy v druhej polovici 20. Storočia (sobota 17. august, 20.00 h).

Príbeh legendárnej mexickej maliarky Frida – maľovať a milovať je plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby a tanca. Muzikál s pôvodnou tvorbou hudobného skladateľa Rudolfa Geriho a spisovateľa, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera, o živote a diele excentrickej Fridy Kahlo a jej partnera Diega Riveru sú pre univerzálnosť posolstva príťažlivé aj pre našu dobu (piatok 23. august, 20.00 h).

Brilantná komédia svetoznámeho amerického autora Neila Simona Milenec vtipným spôsobom prevedie divákov svetom plným nástrah, ktoré čakajú na muža po 22-ročnom manželstve. V réžii Sone Ferancovej účinkujú Karin Haydu, Mirka Gális Partlová, Dominika Žiaranová, Martin Mňahončák (utorok 27. august, 20.00 h).

Divadelný Hronsek 2024 uzavrie komédia Mandarínková izba. Je plná francúzskeho espritu a šarmu a ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom (štvrtok 29. august, 20.00 h).

Vstupenky na predstavenia Divadelného Hronseka 2024dostupné tu.

V cene vstupného je prehliadka hradu a občerstvenie. Vstup na nádvorie hradu je 3 hodiny pred predstavením. Organizátori podujatia odporúčajú prispôsobiť oblečenie počasiu, priniesť si deky, pršiplášte. A pozývajú so slovami: „Obdivujte zblízka umenie dávnych maliarov a remeselníkov, ktorí tvorili umelecké hodnoty hradu. Po prehliadke sa môžete občerstviť na nádvorí a ochladiť pohárom prosecca v hradnej pivnici zo 14. storočia, alebo si jednoducho oddýchnuť a užívať divadelnú atmosféru.“