Druhý júnový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť. Užijeme si aj slnečné lúče a takmer až letné teploty vzduchu, ale očakávať môžeme aj prehánky.

Piatok (7. 6.) bude prevažne oblačný, ale obloha sa k večeru vyjasní. Prehánky sa podľa meteorologických modelov SHMÚ majú vyskytnúť zrána a dopoludnia, ale vylúčené nie sú ani neskôr. Do 18.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 22 až 24 a večer poklesne k 14 °C.

Sobota (8. 6.) bude meste pod Urpínom so zväčša jasnou až polojasnou oblohou. Zamračiť sa má až večer, kedy sa môže rozpršať. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 24 až 26 °C. Večer sa ochladí k 16 stupňom Celzia.

Nedeľa (9. 6.) má podľa predbežnej predpovede priniesť premenlivú, ale prevažne veľkú oblačnosť. Ráno a večer treba počítať so zvýšeným rizikom dažďa. Očakávať môžeme najvyššiu dennú teplotu vzduchu do 25 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.