Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu sa rozdelila na dve skupiny a v prvú februárovú sobotu sa v telocvični na Magurskej odohralo prvé kolo nadstavbovej časti. Bezvetrie stratilo body po ôsmich zápasoch, o čo sa postaralo Enzo. Novým lídrom tabuľky tak sú Bianconeri. V tradičnom sumári nájdete aj odkazy na videozostrihy.

Ako prvé sa odohrali zápasy v skupine o titul. Bianconeri si v priebehu prvého polčasu vypracovali vedenie 2:0, na čo Emócie bokom reagovali kontaktným gólom do šatne. Obrat sa však nekonal, keďže bielo-čierni tromi presnými zásahmi v rade zlomili zápas vo svoj prospech. Emócie bokom ešte skorigovali na 5:2, ale Bianconeri si vzápätí prinavrátili 4-gólový náskok. Bianconeri sa posunuli o skóre na priebežnú 1. priečku.

V prvom polčase súboja Bezvetria s Enzom sa mužstvá striedali vo vedení, až po 25-tich minútach platil stav 4:4. Hráči Enza však predviedli v druhom dejstve skvelý výkon, keď sa odtrhli tromi gólmi v rade a po zásahu Bezvetria na 5:7 pridali ďalšie štyri. V závere pridali oba celky ešte po góle. Enzo tak skvele zareagovalo na dve prehry v rade a ukončilo 8-zápasovú víťaznú šnúru Bezvetria. Boj o titul sa nám tak pekne zamotáva.

Ďalšie dva duely boli na programe v spodnej skupine. Sparta a Požiarnik Vlkanová si nechali góly až na záver prvého polčasu, kedy dvakrát skóroval Požiarnik. V druhej 25-minútovke sa už s gólmi roztrhlo vrece. Vlkanová najprv pridala ďalšie dva presné zásahy, Sparta následne znížila na 2:4, v ďalšom priebehu Požiarnik trikrát skóroval a Sparta zakaždým znížila na konečný 2-gólový rozdiel.

Program 1. kola nadstavbovej časti zakončilo stretnutie medzi Aquaduxom a Pingošmi. Líder spodnej skupiny rozhodol o svojej výhre už v prvom polčase, ktorý vyhral 8:2. Hráči posledného Aquaduxu už v druhom dejstve stratu nestiahli, ale tešiť ich môže aspoň fakt, že vo svojich radoch našli najlepšieho strelca kola – Patrika Mesíka, ktorý sa postaral o všetkých 5 gólov svojho tímu.

Zimná liga BBZMF – nadstavbová časť – 1. kolo – sobota 04.02.2023 – Magurská

skupina o 1. až 5. miesto

Bianconeri – Emócie bokom 6:2 (2:1) – VIDEO

Góly: L. Löbb 2, L. Berec 2, P. Gajan 2 – P. Šipula 2.

Bezvetrie – Enzo 6:12 (4:4) – VIDEO

Góly: V. Marchuk 2, D. Daniel 2, D. Ďurič, D. Donoval – T. Hlavatý 3, R. Môcik 2, F. Slabecius 2, P. Strieš 2, J. Štubniak, T. Černík, R. Halaj. ŽK: T. Hlavatý (Enzo).

skupina o 6. až 9. miesto

Sparta – TJ Požiarnik Vlkanová 5:7 (0:2) – VIDEO

Góly: D. Jablonský, A. Rusnák, P. Tešlár, P. Pendziviater, D. Múka – E. Ivanič 3, Á. Ibos 3, M. Barta. ČK: E. Ivanič (TJ Požiarnik Vlkanová).

Aquadux – Pingoši 5:12 (2:8) – VIDEO

Góly: P. Mesík 5 – M. Zemko st. 4, R. Vaterka, P. Zemko, L. Dvorský, V. Močáry, P. Zelina, T. Mihalyi, T. Ander, M. Zemko ml.. ŽK: M. Zemko st. (Pingoši).