Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica vycestovali v stredu 6. októbra do košickej Angels arény, kde si zmerali sily s favorizovanými Young Angels. Bystrické pumy držali s Košičankami krok najmä v tretej štvrtine, no domáce družstvo si už v prvom polčase vypracovalo rozhodujúci náskok.

Hráčky BK ŠKP 08 Banská Bystrica tak po prvom domácom zápase sezóny s Ružomberkom čakal ďalší silný súper. Young Angels si v úvode zápasu vypracovali 13-bodové vedenie. Pumám sa sériou ôsmich bodov v rade podarilo znížiť na 18:13, no domáci tím napokon vyhral prvú štvrtinu o 7 bodov. V druhej 10-minútovke sa pumám podarilo znížiť na rozdiel štyroch bodov aj vďaka dvom trojkám kapitánky Striešovej.

Následne však zabrali Košičanky, ktoré zaznamenali 11 bodov v rade a po polčase viedli 42:29. Bystrickým pumám vyšla tretia štvrtina, ktorú prehrali len o jediný bod. V záverečnej časti duelu už opäť dominovali Young Angels, ktoré napokon zvíťazili presvedčivo 80:54.

Žiadna spomedzi košických hráčok výrazne bodovo nevyčnievala, no až päť basketbalistiek Young Angels nastrieľalo dvojciferný počet bodov. Tromi trojkami sa prezentovala Barbora Bohušová. Na strane púm to najviac padalo kapitánke Lucii Striešovej, ktorá zaznamenala 13 bodov a celkovo až štyri úspešné trojkové pokusy.

Domáci tím bol efektívnejší v streľbe za dva body, keď premenil viac ako polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Bystričanky len tretinu. Košické basketbalistky mali navrch aj v úspešnosti streľby spoza trojkového oblúka.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica pre stránku klubu: „Musím povedať, že nebolo jednoduché pripraviť družstvo na tento zápas, keďže nám z rôznych dôvodov vypadli dve hráčky v dolnom postavení, čiže Vargová a Oborilová. V prvom polčase sme mali dva výpadky, ktoré súperovi pomohli. V obrane sme sa miestami dokázali vysporiadať s dominanciou súpera v dolnom postavení, ale chýbal lepší prechod do obrany. V štvrtej štvrtine sme chceli už dať väčší priestor aj ostatným hráčkam, pretože teraz nás čakajú zápasy, v ktorých chceme byť úspešní.“

Niké Extraliga žien – 2. kolo – streda 6. 10. 2021 – Košice

Young Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 80:54 (24:17, 18:12, 17:16, 21:9)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 13, van Dalen 9, Janštová 8, Holíková 8, Matejčíková 6, Neuschlová 4, Grigerová 4, Kollárová 2, Šimčíková, Rausová

TH: 10/17 – 10/14. Trojky: 6/14 – 6/22. Fauly: 20 – 15.