Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica vstupujú do novej sezóny NIKÉ Extraligy žien s vysokými ambíciami. Predovšetkým chcú nadviazať na predchádzajúcu sezónu a opäť si zahrať semifinále, čiže dostať sa do elitnej štvorky. Nie je však vylúčený ani prípadný zisk historickej medaily.

V družstve bystrických púm po historickom štvrtom mieste nenastali výrazné zmeny. Odišli tri hráčky, vrátila sa Michaela Grígerová z Popradu (pod Urpínom pôsobila v predvlaňajšej sezóne) a z mládeže budú hrať v extraligovom tíme žien Simona Sliacka a Federika Rausová.

„Ciele sa nemenia. Znova chceme zapracovať mladé hráčky do extraligového družstva. Dať im možnosť rastu. Boli by sme radi, aby potenciálne reprezentantky potvrdili progres z minulej sezóny a boli znovu lepšie. Stabilizácia kádra bude tiež jednou z úloh. Zopakovať štvrté miesto z minulej sezóny nebude jednoduché. Uvidíme, aká bude nakoniec sila ostatných družstiev, ale určite sa chceme oň pobiť,“ prezradil tréner ženského extraligového tímu ´púm´ Miloslav Michálik.

Zmeny nastali najmä vo vedení klubu, do funkcie prezidenta zasadol Juraj Koval a stoličku riaditeľa obsadil Roman Porubský. Na poste marketingového manažéra bude pôsobiť Andrej Sliacky, ktorého rukopis je už vidno na všetkých sociálnych sieťach klubu.

Na margo novej funkcie sa vyjadril aj samotný Juraj Koval: „S koncom funkcionárskej kariéry v hokeji som rozmýšľal, či by som nemohol ešte svoje skúsenosti zo športu odovzdať inde. Oslovili ma výsledky junioriek, ktoré boli majsterky Slovenska v uplynulej sezóne. Skontaktoval som sa preto s vedením klubu, informoval som sa o celkovej situácii, teda ako funguje mládež i ženský kolektív v extralige. Po viacerých úvahách som sa rozhodol, že sa pokúsim pomôcť k lepšiemu fungovaniu celého klubu. Týka sa to mládeže i extraligistiek. Môj zámer je odovzdať skúsenosti a sprofesionalizovať prácu klubu, zlepšiť podmienky na jeho fungovanie do budúcna. Ponastavovať určité procesy, aby mohol mať úspešnú budúcnosť.“

Nové vedenie klubu na čele s Jurajom Kovalom a riaditeľom Romanom Porubským sa chce najprv oboznámiť so situáciou v BK ŠKP 08 a vylepšiť drobné veci, potrebné pre fungovanie. Postupne sa budú nastavovať procesy, ktoré by v budúcnosti mohli vyústiť do výraznejšieho úspechu nielen na pôde juniorskej, ale aj seniorskej. K tomu ešte Koval dodal: „Do budúcna by to mal byť medailový cieľ, ale momentálne sa k tomu ťažko vyjadriť, pretože tri až štyri kluby v ženskej extralige sú nepomerne silnejšie po všetkých stránkach, teda aj čo sa týka infraštruktúry i ekonomiky. Samozrejme každý chce byť v športe úspešný, no musíme vychádzať z reality. Stanovili sme si dvoj až štvorročné obdobie, počas ktorého by sme sa chceli zastabilizovať a na konci tohto obdobia bojovať v lige aj o výraznejší úspech.“

Extraligistky majú štart do novej sezóny poriadne ostrý. Hneď na úvod v prvom kole privítajú majstra z Ružomberka. Udeje sa tak už v sobotu 2. októbra a oporou nášho tímu by mala byť opäť aj kapitánka s reprezentačnými skúsenosťami Lucia Striešová:  „Asi vo všetkých tímoch nastali zmeny v kádroch, takisto aj v našom. Do súťaže prišiel aj jeden nový tím, ale myslím si, že náš cieľ je rovnaký ako minulý rok a to pobiť sa o prvú štvorku a napredovať od zápasu k zápasu. Nálada v tíme je dobrá, tešíme sa už na novú sezónu, hoci hneď v prvých dvoch kolách náš čakajú ťažkí súperi. Našou úlohou sa ich bude snažiť najmä potrápiť a podať čo najlepší výkon. Potom prídu aj súperi, s ktorými budeme favoritom my a určite budeme chcieť potvrdiť progres za minulé roky. Sme mladý tím, ktorý sa bude snažiť hrať agresívne, rýchlo a kolektívne.“

Domáce zápasy budú hrávať BK ŠKP 08 v hale na Štiavničkách. Sobotňajší zápas s majstrovským Ružomberkom má začiatok o 18.00 h, vstup na stretnutie je dobrovoľný.