Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v sobotu 2. októbra od 18.00 h privítali v Športovej hale Dukla v rámci 1. kola Niké Extraligy žien úradujúce majsterky z Ružomberka. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Favoritom tohto duelu bolo hosťujúce družstvo, ktoré viedlo v priebehu prvej štvrtiny 5:13, no pumám sa podarilo bodovú stratu zmazať a dokonca vyhrať prvú štvrtinu o jeden bod. V druhej 10-minútovke už ale mali podľa očakávania navrch hráčky v oranžových dresoch, ktoré si do polčasu vypracovali 13-bodový náskok. Tento odstup sa po tretej štvrtine nenavýšil, keďže bystrické pumy opäť vyrovnali hru. V záverečnej časti hry sa už ale Ružomberčanky dostali späť do hernej pohody, zveľadili svoj náskok a zvíťazili tak aj v druhom zápase v Banskej Bystrici v rámci jedného týždňa.

Tím hostí v ofenzíve opäť potiahla Marte Janea Grays, ktorá nastrieľala 21 bodov. So 16 bodmi jej sekundovala Miroslava Praženicová a Teodora Turudić. Spomedzi púm zaznamenala najviac bodov (12) kapitánka Lucia Striešová. Dvojciferný počet bodov si pripísala aj Simona Neuschlová a Erika Holíková. Pumy mali mierne navrch v úspešnosti premieňania trojkových pokusov. Ružomberčanky však dominovali v streľbe za dva body, keď premenili viac ako polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Bystričanky len viac ako štvrtinu.

Niké Extraliga žien – 1. kolo – sobota 02.10.2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 50:76 (18:17, 10:24, 14:14, 8:21)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 12, Neuschlová 10, Holíková 10, Janštová 6, Vargová 3, Oborilová 3, van Dalen 3, Grigerová 2, Matejčíková 1, Kollárová, Šimčíková

TH: 9/14 – 3/6. Trojky: 7/20 – 7/23. Fauly: 11 – 15.

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia v Košiciach, kde nastúpia v stredu 6. októbra o 18.00 h na stretnutie 2. kola Niké Extraligy žien proti domácim Young Angels.