Volejbalistkám VK Pirane Brusno sa skončila sezóna. V sérii o konečné 7. miesto v extralige podľahli Pezinčankám aj v utorok 4. apríla na palubovke súpera.

V prvom stretnutí série prehrali Brusnianky na domácej palubovke bez zisku setu. Do druhého duelu vstúpili o čosi lepšie Pirane, ktoré mali po prvých výmenách navrch a tesné vedenie si s prestávkami udržiavali aj v ďalšom priebehu prvého setu. Pezinčanky však 4-bodovou šnúrou otočili na 16 – 13 a do konca prvej sady už vedenie nepustili (25 – 22), hoci hostky sa dokázali dvakrát priblížiť na rozdiel jediného bodu.

Aj v druhom sete boli Pirane vo vedení. Po úseku 7 – 1 zo strany domácich ho však stratili (14 – 11). Pezinčanky následne navýšili svoj náskok na 5 bodov. Hráčky Brusna ešte dokázali stiahnuť na 2 body (20 – 18), ale koncovka druhého setu patrila opäť domácim (25 – 21).

Tretie dejstvo bolo spočiatku ako na hojdačke. Hráčky Pezinka sa najprv ujali vedenia 7 – 2, ale hostky potom po výbornej pasáži otočili na 8 – 9. Následne hrali družstvá vyrovnanú partiu až do stavu 19 – 19, od ktorého bodovali už len domáce. Pezinčanky 6-bodovou sériou uzavreli tretí set, celý zápas aj celú sériu o 7. miesto.

Róbert Anda, tréner ŠVK Pezinok pre svf.sk: „Brusno nastúpilo v úplne inej zostave ako v domácom zápase a bolo cítiť veľké odhodlanie nám prehru v z prvého zápasu vrátiť. Vedeli sme už pred začiatkom tejto série, že budeme dohrávať bez Šipošovej a Mihalíkovej. Chceli sme to ukončiť hneď doma, pred našimi skvelými fanúšikmi, ktorým ďakujeme za najlepšiu podporu počas celej sezóny, bez nich by to nešlo. Sme šťastní, že sa nám to zaslúžene aj podarilo a sezónu sme ukončili dvoma víťazstvami. Cieľ je splnený. V druhej extraligovej sezóne nášho klubu sme sa umiestnili o jedno miesto vyššie a máme pred sebou množstvo tvrdej práce a dobrého materiálu, aby sme si tento trend udržali aj ďalej. Dievčatá spravili od začiatku tejto sezóny obrovský progres a som na ne veľmi hrdý. Verím, že aj ony sú na seba hrdé za to, ako celú túto sezónu zvládli a bude ich to motivovať chcieť byť ešte lepšie.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Verili sme, že zápas v Pezinku dokážeme vyhrať. Chceli sme sa so sezónou rozlúčiť v domácom zápase a chceli sme, aby ešte opäť dostali priestor naše mladé hráčky. Verili sme, že keď bol Pezinok v oslabenej zostave a my nastúpime s našou základnou zostavou, že to zvládneme. Žiaľ, tento plán nám nevyšiel. Bolo nám jedno, či skončíme na siedmom alebo ôsmom mieste. Najviac ma mrzí najmä to, že naše mladé hráčky už nedostanú priestor.“

Niké Extraliga ženy – play-off – o 7. miesto – 2. zápas – utorok 04.04.2023, 20.00 h – Pezinok

ŠVK Pezinok – VK Pirane Brusno 3:0 (22, 21, 19)

Analýza bodov: Útoky: 34 – 28. Esá: 6 – 4. Bloky: 2 – 3. Chyby súpera: 33 – 27. Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Gerboc. Diváci: 60. Konečný stav série: 2:0.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Pišteková 2, Bognárová 9, Ch. Krajčírová 12, Rarigová 4, Zámožíková 8, Úradníčková 7, liberka Marcinková. Tréner: R. Anda.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Moroz 3, Rešutíková 1, Tomková 12, Šmídová 5, M. Jančová 8, Mederly 5, liberka T. Dlhošová (A. Krajčírová 0, Klimentová 0, Birčáková 1). Tréner: L. Šmída.

Hráčka zápasu: Chiara Krajčírová (ŠVK Pezinok) – tréner Brusna neurčil najlepšiu hráčku svojho tímu.