Volejbalistky VK Pirane Brusno aktuálne bojujú o 7. miesto v extralige žien. V prvom, domácom stretnutí série podľahli v stredu 29. marca v Slovenskej Ľupči Pezinku bez zisku setu.

Brusniankam nevyšiel vstup do zápasu, keď už zakrátko strácali 6 bodov (3 – 9). Následne Pirane stratu mierne stiahli, ale potom zabrali opäť Pezinčanky, ktoré 5-bodovou šnúrou odskočili na 10 – 19. Hostky už koncovku prvého setu zvládli a vyhrali ho pohodlne o 11 bodov.

V druhom sete viedli opäť spočiatku Pezinčanky, ale Pirane zásluhou Bianky Birčákovej, ktorá z domácich bodovala najčastejšie, vyrovnali na 7 – 7. V ďalšom priebehu druhého dejstva hráčky Brusna vyrovnali priebežný stav ešte trikrát, ale do vedenia sa nedostali. Hostky od stavu 12 – 12 jasne dominovali, a vyhrali tak aj druhý set (16 -25).

Tretí set priniesol najvyrovnanejší priebeh. Pirane doň vstúpili dobre (6 – 2) a hoci potom nakrátko vedenie stratili, úsekom 8 – 1 odskočili na 16 – 10. Pezinčanky následne znížili na rozdiel jediného bodu, ale zdalo sa, že domáce odpor odrazia, pretože v ďalších výmenách si vypracovali vedenie 21 – 16. Sľubne rozohraný tretí set však Brusnianky nedotiahli do úspešnej koncovky, keď hráčky Pezinka 5-bodovou šnúrou od stavu 23 – 20 uzavreli zápas. Druhý duel série o 7. miesto je na programe v utorok 4. apríla o 20.00 h v Pezinku.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Príležitosť na zbieranie skúseností dostali mladé hráčky. Od setu k setu bol náš výkon lepší a páčil sa mi náš predvedený výkon, náš prejav. Ak budú dievčatá na sebe ďalej poctivo a tvrdo pracovať, v budúcnosti môžu byť našimi oporami. V závere zápasu som podcenil situáciu, keď som veril, že našu dobrú pasáž hry a päťbodové vedenie využijeme pre zisk setu. Moju pozornosť som začal venovať iným nepríjemným okolnostiam, ktoré sa udiali a ani neviem ako, o vedenie sme prišli. Tento záver tretieho setu ma mrzí, nášmu manažérovi prajem veľa zdravia.“

Róbert Anda, tréner ŠVK Pezinok pre svf.sk: „Z Brusna si vezieme výhru a sme za ňu veľmi radi. Aj keď to v niektorých fázach zápasu nebolo podľa mojich predstáv, výsledok sme si postrážili. Škoda, že sa nevieme viac uvoľniť a pridať väčšie emócie. Je to limit, s ktorým bojujeme celú sezónu a pokiaľ ho odstránime, aj naše výkony do budúcnosti porastú. Prvý krok sme zvládli, v utorok budeme chcieť výsledkovo nadviazať. Dievčatám gratulujem k zaslúženému víťazstvu.“

Niké Extraliga ženy – play-off – o 7. miesto – 1. zápas – streda 29.03.2023, 19.30 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno ŠVK Pezinok 0:3 (-14, -16, -23)

Analýza bodov: Útoky: 17 – 34. Esá: 5 – 12. Bloky: 5 – 3. Chyby súpera: 26 – 26. Rozhodovali: Holčík a Niklová. Diváci: 250. Stav série: 0:1 (na 2 víťazné zápasy).

Zostava VK Pirane Brusno a body: A. Krajčírová 1, D. Dlhošová 2, Mederly 5, Klimentová 3, Birčáková 10, Moroz 6, liberka T. Dlhošová. Tréner: L. Šmída.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Mihaliková 6, Ľ. Písečná 2, Bognárová 4, Šipošová 6, Rarigová 6, Zámožíková 9, liberky Hrešová a Marcinková (Krajčiová 2, Ch. Krajčírová 6, Urbanová 2, Bieliková 6). Tréner: R. Anda.

Hráčky zápasu: Synthia Mederly (VK Pirane Brusno) – Ľubica Šipošová (ŠVK Pezinok).