Prvé aprílové dni priniesli druhé jarné kolo nižších futbalových súťaží. Zadarilo sa Badínu, Medzibrodu či viacerým šiestoligistom z Banskej Bystrice a okolia. S fotoaparátom sme tentokrát zavítali na najnižšiu súťaž do Dúbravice, aby sme zachytili čaro toho pravého dedinského futbalu.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín zdolal lídra, Šalková prehrala

Futbalisti Badína hostili v sobotu 1. apríla lídra tabuľky Majstrovstva regiónu – IV. ligy z Makova. Prítomní diváci viedli jediný gól stretnutia v 59. minúte. Filip Rafanides posunul loptu na ľavé krídlo Branislavovi Žilincovi, ktorý odcentroval pred bránu, brániaci hráč hostí netrafil loptu, a tá sa tak dostala k Rafanidesovi, ktorý výborne zakončil – 1:0. Badínčania už najtesnejšie vedenie ubránili, pričom od 83. minúty hrali o desiatich po druhej žltej karte Rolanda Valenta. Badín tak ukončil 4-zápasovú sériu prehier veľmi cenným víťazstvom.

Štvrtoligová Šalková privítala v nedeľu 2. apríla na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň-Kráľová Baník Stráňavy. Domáci sa ujali vedenia v 38. minúte, keď sa presadil Dušan Matis. Hostia ale v druhom polčase stav stretnutia otočili, a tak Šalková prehrala aj druhý jarný zápas. Na jar je zatiaľ stopercentný Zvolen aj Kováčová. Zvolenčania získali cenné tri body na pôde Bešeňovej a Kováčová doma zdolala tabuľkovo vyššie postavenú Čadcu. Viac o mužstvách z okresu Zvolen sa dozviete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk, kde nájdete aj fotogalériu zo zápasu MFK Zvolen v Bešeňovej.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 15. kolo

ŠK Badín – ŠK Javorník Makov 1:0

Gól: 59. Rafanides. ŽK: 29. Bíreš, 70. Valent, 79. Žilinec, 80. Rafanides – 73. Kundrátek. ČK: 83. Valent (po druhej ŽK). Diváci: 150.

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď (46. R. Studený), Žilinec, D. Urgela (74. A. Urgela), Caban, H. Kollár, M. Bíreš (C), Rafanides (81. Pavlík), Výlupok, Vician (86. Giertl), Valent. Tréner: M. Hudec.

OŠK Bešeňová – MFK Zvolen 0:1

Gól: 18. Starší. ŽK: 33. Janiga, 67. Zošák, 69. Bartoš, 90. Teličák – 25. V. Tóth, 38. J. Tóth, 69. Pa. Vajda, 85. D. Tóth (tréner), 90. Krejčí. ČK: 67. J. Tóth (po druhej ŽK).

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Bobok, Nosko, Pa. Vajda, Solivajs – Snitka (C), Konder (56. Kalmár, 90. Blahutiak), J. Tóth, V. Tóth, P. Telúch – Starší (88. Muráň). Tréner: D. Tóth.

FK Šalková – OŠK Baník Stráňavy 1:2

Góly: 38. Matis – 52. Bukovčan, 69. Janči. ŽK: 75. Štubniak – 39. Janči, 89. Zajac. Diváci: 50.

Zostava FK Šalková: Vaník – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík, Štubniak, Šimčík, Palovič, Pázmány (71. Pánik), Lokša (68. Hlavatý), Mikulec, Demeter (46. Lašút), Matis. Tréner: D. Vernarský.

ŠK Prameň Kováčová – Futbalový klub Čadca 2:0

Góly: 3. Vronský (pen.), 66. Laurinc. ŽK: 23. Laurinc, 63. J. Slovák, 76. Majerčík – 15. Tlelka, 59. Pohančeník. Diváci: 150.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – Majerčík, J. Slovák, Turák (C), Šuster, Necpál, Paulovčík, Bobor, Laurinc (82. Ponický), Fejerčák (57. Macko), Vronský (90. Janeček). Tréner: R. Biba.

Medzibrod si poradil s Detvou, Ľupča vonku nebodovala

Piatoligový Medzibrod vyhral aj v druhom jarnom kole a spolu so záverom jesene je bez prehry už 5 zápasov. Sokol si v nedeľu na domácej pôde poradil s Detvou, keď v 14. minúte otváral skóre Ivan Pipich a ďalšie dva presné zásahy pridal Ivan Belluš. Hostia už len v 70. minúte skorigovali na konečných 3:1.

Hráčom Slovenskej Ľupče sa v nedeľu nepodarilo skórovať v Radzovciach. Domáci rozvlnili sieť v 63. minúte, a Ľupča je tak po prehre najtesnejším rozdielom naďalej na spodných priečkach tabuľky V. ligy skupiny JUH. Nebodovala ani v predchádzajúcom kole, keď doma v derby podľahla Medzibrodu.

V. liga skupina JUH – 15. kolo

OŠK Radzovce – OFK Slovenská Ľupča 1:0

Gól: 63. Horváth. ŽK: 29. Juhász, 55. Spodniak, 55. Telek, 55. Tóth, 90. Koristek – 55. Lakomčík, 60. Hamza, 83. Holécy (tréner).

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Hamza (62. M. Studený), Melicher, Lakomčík (C), J. Medveď, Pe. Vajda, Ternuščák (76. Širka), Čief, Chromek, Kostúrik (7. Majer), Foltáni (62. Dula). Tréner: M. Holécy.

TJ Sokol Medzibrod – MFK Detva 3:1

Góly: 14. Pipich, 29. a 63. Belluš – 70. Sekereš. Bez kariet. Diváci: 150.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Griglak, Belko (C), Belluš (90. Lacko), Haviar (90. Podkonický), Pipich, Ždánsky, Šimúth (66. Tréger), Jovanovski (20. Kohút), Sojka, Rajčok. Tréner: T. Dzúrik.

Jakub deklasoval Dobrú Nivu, Sásová otočila vonku

Mužstvo Sásovej sa v rámci 15. kola VI. ligy skupiny C predstavilo v Hliníku nad Hronom. Na úvodný zásah domácich odpovedal v 64. minúte Mário Markovič. V 73. minúte išiel Hliník do vedenia opäť, ale hosťom sa gólmi Sašu Savića a Olivera Ďurtu v rozmedzí dvoch minút podarilo otočiť na konečných 2:3. Sásová tak vyhrala aj druhé jarné stretnutie, víťaznú šnúru natiahla na 5 duelov a bez prehry je už 8 zápasov v rade.

Dobrý vstup do jarnej časti má aj šiestoligový Jakub, ktorý v nedeľu doma privítal tabuľkovo nižšie postavenú Dobrú Nivu. Domáci vyhrávali po polčase najtesnejším rozdielom, keďže v 18. minúte otvoril skóre Tomáš Klinec. V 67. minúte zvýšil z penalty na 2:0 Peter Lupták. Ďalšie góly dali hostia. V 82. minúte do vlastnej brány a v 84. minúte už do svätyne domácich. Vzápätí dal výsledku konečnú podobu 4:1 Adam Lukáč.

Hrochoť v sobotu v Osrblí utŕžila kanára, na ktorom sa dvomi gólmi podieľal bývalý útočník banskobystrickej Dukly a Badína Lukáš Laksík.

Selce boli v sobotu favoritom na ihrisku posledného Sliaču. Prvý gól však dali domáci, keď sa v 14. minúte presadil Róbert Elek. V druhom polčase, v rozmedzí dvoch minút, otočil priebežný stav kapitán Seliec Filip Koctúr, pričom druhý gól strelil z bieleho bodu. V 72. minúte upravil na konečných 1:3 Serhiy Kurta. Aj Selčania tak majú z prvých dvoch jarných kôl 6 bodov.

Po neúspešnom derby v Selciach sa po týždni zadarilo aj Priechodu, ktorý doma deklasoval Krupinu 5:0. Hetrikom sa zaskvel kanonier domácich a druhý najlepší strelec súťaže Martin Štulajter, ktorý má na konte už 15 gólov v aktuálnej sezóne.

VI. liga skupina C – 15. kolo

TJ Partizán Osrblie – ŠK Hrochoť 6:0

Góly: 5. a 27. (pen.) L. Laksík, 26. Mojžiš, 38. Mejri, 66. Mihalíček, 71. Švéda. ŽK: 40. Mojžiš – 27. Baitar, 40. Uhliar, 88. Mazúch.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Uhliar, Baitar, Michálik, Bondarchuk, Berky, Slávia (C), Bezděka (67. Mazúch), Matušek (82. Dorotovič), Hraško, Zátroch. Tréner: J. Šimkovič.

FK Slovan Kúpele Sliač – FK Selce 1:3

Góly: 14. Elek – 53. a 55. Koctúr, Kurta. ŽK: 27. Konček, 44. Zemko, 54. Kadáš, 84. Frajt – 30. Klačan, 41. J. Mesík, 65. Ríša, 75. Jančiar. Diváci: 100.

Zostava FK Selce: Jančiar – M. Blaško, P. Poljovka, J. Mesík, O. Poljovka, Straka (46. Hrudkay), Klačan (61. Ondrejka), Ríša, Koctúr (C) (88. Maruniak), Šimko (46. Kurta), Penov (84. V. Švantner). Tréner: R. Radoš.

OFK 1950 Priechod – MFK Strojár Krupina 5:0

Góly: 53., 72. a 89. M. Štulajter, 85. Šinkovkin, 90. Zehnal. ŽK: 66. P. Reptiš, 82. Zehnal (obaja Priechod). Diváci: 100.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – P. Reptiš, Šinkovkin, R. Reptiš, Rakyta (72. Rebek), Zeleňanský (72. Nazhimiden), F. Vajda, Vozár (15. Sojak), Barta (63. Sultangaliyev), M. Štulajter, Zehnal. Tréner: N. Dikácz.

OFK Hliník nad Hronom – ŠK Sásová 2:3

Góly: 38. Skladan, 73. Paller – 64. Markovič, 78. Savić, 80. Ďurta. ŽK: 84. Skladan – 61. Král.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Banáš (46. M. Turčan), Brašeň, Král (62. R. Turčan), Markovič, Tkáč (C), Ďurta, Veselovský, Savić (90. Šabo), Sedliak, R. Kollár. Tréner: A. Dubovický.

TJ ŠK Sokol Jakub – OŠK Dobrá Niva 4:1

Góly: 18. Klinec, 67. P. Lupták (pen.), 82. Soboňa (vla.), 85. Lukáč – 84. Babiak. ŽK: 60. Babiak, 80. Cibuľa (obaja Dobrá Niva). Diváci: 80.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec, Kútik (C), Binda (46. Laktiš), P. Lupták, Janík (46. Lukáč), Z. Cimerman, Klinec, Hudec (85. Datko), Bednár (75. Kubacký), T. Cimerman (85. Badinský). Tréner: P. Zlevský.

Malachov vo Valaskej nebodoval

V druhom jarnom kole 7. ligy ObFZ BB sme sa výraznejšieho prekvapenia nedočkali. Poniky dali v Jasení tri góly, ale nebodovali. Ľubietová nenadviazala na predošlé vzájomné zápasy s Tatranom Čierny Balog a u lídra tabuľky prehrala 5:1. Malachov síce vo Valaskej dvakrát vyrovnal, ale napokon odišiel bez bodu. Rezerva treťoligových Podkoníc si doma v Lučatíne podľa očakávania hladko poradila s poslednou Michalovou a Strelníky deklasovali predposlednú Heľpu.

Dúbravica v 5-gólovom súboji zdolala Tajov

Náš fotograf Ivan Golembiovský si to v nedeľu namieril do Dúbravice, kde domáci v rámci 15. kola 8. ligy ObFZ BB v nedeľu privítali tabuľkovo vyššie postavený Tajov. V 32. minúte poslal Dúbravicu do vedenia Peter Vančo a v závere prvého polčasu zvýšil na 2:0 Ján Dvorovenko. Tajov vsietil kontaktný gól v 66. minúte zásluhou Rudolfa Rubinta. V 75. minúte prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Ján Nesteš.

Duel mal ešte dramatickú koncovku. V 87. minúte znížil na 3:2 Filip Samson, ale krátko na to jeho spoluhráč Jakub Ján Chromík zatiahol ručnú brzdu, za čo videl červenú kartu. V samom závere išiel o niečo skôr pod sprchy Dvorovenko, ktorý si za svoj nekompromisný zákrok vyslúžil druhú žltú kartu. Jeho spoluhráči však už tesný náskok ubránili.

Tabuľku naďalej vedie béčko Slovenskej Ľupče, ktoré v 6-gólovom súboji bodovalo naplno na ihrisku Harmanca. Druhé sú Horné Pršany, ktoré vyhrali už ôsmy zápas v rade. Tentokrát uštedrili debakel 7:1 rezerve Šalkovej. Až 11 gólov videli diváci v Mičinej, ktorá napokon prehrala s B-tímom Seliec z Balážov 5:6. Staré Hory doma zdolali béčko Tatrana Čierny Balog a Riečka poľahky zvíťazila v Pohronskej Polhore.