Vedenie klubu HC ’05 Banská Bystrica prostredníctvom svojho webu zverejnilo informáciu, že hlavný tréner tímu, Doug Shedden, zotrvá pri kormidle „baranov“ aj v nasledujúcom ročníku.

Šesťdesiatjedenročný Kanaďan sa ujal banskobystrického tímu v novembri 2022, a hoci v prvých troch dueloch neokúsil chuť víťazstva, dokázal naštartovať celý tím, ktorý vytiahol zo spodnej časti tabuľky až na štvrté miesto po základnej časti. Na lavičke stál v 39 dueloch, z ktorých 23 doviedol do úspešného konca a spolu s jeho zverencami bol veľmi blízko postupu do semifinále play-off. V siedmom štvrťfinálovom zápase však Banskobystričanom vystavili stopku hokejisti Spišskej Novej Vsi, pre ktorých išlo o historický úspech.

Svojrázny rodák z kanadskej provincie Ontário však dokázal pretaviť svoje dlhoročné skúsenosti z popredných európskych líg aj v tíme trojnásobných majstrov Slovenska. Jeho zverenci si ho pochvaľovali pre jeho priamočiarosť a úprimnosť, ktorou sa neraz prezentoval aj v pozápasových rozhovoroch. Pamätný je najmä jeho výstup po druhom štvrťfinálovom stretnutí, v ktorom Banskobystričania nezvládli zranenie ich elitného strelca, Brandena Troocka.

Sheddena napokon podľa jeho slov presvedčilo najmä to, že si užíval prácu s kolegami z realizačného tímu, no najviac zrejme zavážilo, že bude môcť vstúpiť do procesu tvorby kádra pre nadchádzajúcu sezónu. „Baví ma práca v tomto klube, baví ma pracovať s vedením a celým realizačným tímom. To sú všetko plusy, ktoré zavážili pri mojom rozhodovaní, aby som pokračoval. Teraz si určite užijeme trochu voľna počas leta, no zároveň nás čaká tvrdá robota pri skladaní kádra na budúcu sezónu. Miest v tíme je dostatok, takže určite bude na čom pracovať,“ poodhalil svoje pocity pre web hc05.sk.

K skompletizovaniu vzájomnej spolupráce sa vyjadril aj Ľuboš Pisár, ktorý v banskobystrickom klube zastáva funkciu generálneho manažéra pre športovú časť: „Rozhodli kvality trénera Sheddena. Od začiatku sme vedeli, že chceme s ním pokračovať a sme veľmi radi, že po rokovaniach sa nám podarilo dohodnúť. Predstava na novú sezónu je taká, že zintenzívnime vzájomnú komunikáciu pri tvorbe tímu. Nejaké veci (príchody hráčov, pozn. red.) sú už rozrobené, ale ešte stále je dosť veľký priestor na to, aby sme s Dougom dali tímu vlastnú tvár a spôsob, akým chceme, aby tím hral a prezentoval sa.“