Volejbalistky VK Pirane Brusno sa v sobotu opäť predstavili v Nitre, kde predtým v stredajšej dohrávke porazili družstvo domácej UKF. Tentokrát, v rámci 17. kola extraligy, čelili Pirane hráčkam mládežníckeho reprezentačného výberu, proti ktorým nezískali ani set.

V úvode prvého setu hrali družstvá vyrovnanú partiu. Pirane 4-bodovou šnúrou otočili na 8 – 9 a do vedenia sa dostali ešte dvakrát, no domáci tím si po úseku 6 – 1 vypracoval 4-bodový náskok, ktorý si už udržal do konca setu.

Po prvých výmenách druhej časti Brusnianky viedli dvakrát o 3 body, ale hráčky Projektu sa po 4-bodovej sérii dostali do vedenia. Domáce rozhodli o zisku druhého setu sériou 6-tich bodov na 18 – 11, koncovku už zvládli bez problémov.

Prvé lopty tretieho dejstva patrili hostkám, ale mládežnícke reprezentantky opäť otočili nepriaznivý stav. Pirane po úseku 1 – 6 vyrovnali na 12 – 12, ale hráčky Projektu ovládli nasledujúce 4 výmeny, a vytvorili si tak potrebný náskok. Ten už Brusnianky zmazať nedokázali.

Marek Maličký, tréner Projekt RD SVF pre svf.sk: „To, čo sme si povedali pred zápasom, sa nám darilo plniť v podstate po celý zápas. Vyhrali sme dlhšie a bojovné rozohry, čo bolo v určitej fáze kľúčové.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Náš podpriemerný výkon nemal parametre najvyššej volejbalovej súťaže. Obrana nám absolútne nefungovala, nedokázali sme ubrániť akýkoľvek typ útoku. Navyše ak k tomu pridáme veľké množstvo vlastných chýb, výsledok je jednoznačný. Budeme musieť zastabilizovať naše výkony pred náročným obdobím, ktoré nás teraz čaká.“

Niké Extraliga ženy – 17. kolo – sobota 14.01.2023, 16.00 h – Nitra

Projekt RD SVF – VK Pirane Brusno 3:0 (21, 15, 20)

Analýza bodov: Útoky: 34 – 27. Esá: 11 – 4. Bloky: 5 – 3. Chyby súpera: 25 – 22. Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Gerboc. Diváci: 40.

Zostava Projekt RD SVF a body: Valentová 14, Ondrejková 3, Siládiová 11, Jozeková 11, Kartíková 7, Hvozdová 4, liberka Miková. Tréner: M. Maličký.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 6, Birčáková 5, Šmídová 0, M. Jančová 12, Tomková 8, Moroz 3, liberka T. Dlhošová (Mederly 0, Poláčiková 0). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Klára Jozeková (Projekt RD SVF) – Erika Rešutíková (VK Pirane Brusno)