Po otázke na najväčšie pozitíva i problémy mesta a plány kandidátov sa na záver adeptov o post primátora pýtame, aké by mesto malo byť po štyroch rokoch ich vedenia.

Pred komunálnymi voľbami dávame na BBonline.sk priestor všetkým primátorským kandidátom v Banskej Bystrici, ktorí postupne zodpovedajú štyri základné otázky, podľa ktorých zistíme, ako vnímajú problémy mesta a čo sľubujú na ich riešenie.

Všetci kandidáti dostali štyri otázky, pričom odpoveď na každú z nich museli sformulovať do tisíc znakov. Kandidáti tak dostali rovnaký priestor na vecné vyjadrenie, avšak s dostatočným priestorom na priblíženie ich zámerov. Voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia 10. novembra.

Čo chcete, aby bolo v Banskej Bystrici o štyri roky iné,
ak budete zvolený za primátora práve vy?

1. Igor Kašper, Ing., 38 r., ekonóm, manažér, SaS, OĽANO, KDH, SME RODINA, PS

Predstavujem si otvorené mesto. Plné života a energie. Mesto, kde sa nebude rozkrádať mestský majetok a šikovní ľudia majú podporu od mesta. Dnes také mesto nemáme.

 

 

 

 

2. Ján Nosko, MUDr., 57 r., primátor, nezávislý kandidát

Chcem, aby mali mladí ľudia dôvod tu zostať. Vyžaduje si to však ešte mnoho práce v rôznych oblastiach. Rád by som v obyvateľoch a v inštitúciách vzbudil hrdosť a spolupatričnosť, ktorá by naše mesto vďaka spolupráci posúvala dopredu. Dôležité je riešiť dlhodobé i krátkodobé problémy ľudí tak, aby mali dôvod povedať si, že Banská Bystrica je dobré miesto pre život.

 

3. Peter Peuker, 65 r., občiansky aktivista, NAJ

Založiť nové mestské podniky v oblastiach služieb potrebných pre mesto a nie využívať a platiť predražené služby dodávateľským firmám. Zmeniť výkon služby MsP, zamerať ju nie na vyberanie pokút a zakladanie „papúč“ za „parkovanie jedným kolesom na trávniku“, ale na kontrolu maloletých a mladistvých na požitie drog a alkoholu, dodržiavanie VZN mesta a verejného poriadku. Samozrejme vyriešiť ich platové ohodnotenie, ktoré nemôže byť na úrovni terajšej minimálnej mzdy. Zlepšiť triedenie a odvoz komunálneho odpadu, hlavne pre rodinné domy. Konečne treba rozmýšľať aj do budúcnosti so stavbami podzemných a nadzemných parkovísk a garáží.

4. Jozef Sásik, Ing., 60 r., Znalec – lesníctvo, SĽS

Po štyroch rokoch budú Banskú Bystricu spravovať slušní a profesijní občania Banskej Bystrice a nie ideologicky cudzou mocou k triednemu boju školení socialistickí a liberálni príšelci a defraudátori.

 

 

 


V ďalších dňoch prinesieme na BBonline.sk odpovede kandidátov na ďalšie otázky. Pozrite si odpovede kandidátov aj na ďalšie otázky:

Kandidáti na primátora: Čo za uplynulé štyri roky hodnotíte v B. Bystrici pozitívne?

Kandidáti na primátora: Čo je najväčším problémom Banskej Bystrice?

Kandidáti na primátora: Aké by boli ich prvé kroky vo funkcii?

Zoznam všetkých kandidátov, vrátane kandidátov na poslancov MsZ, ako aj ďalšie informácie k voľbám, nájdete v našom staršom príspevku.

Zoznam kandidátov: Koho môžeme voliť 10. novembra za primátora a poslancov