Po otázke na najväčšie pozitíva uplynulého štvorročného obdobia sa kandidátov na primátora Banskej Bystrice pýtame aj na negatíva, ktoré v Banskej Bystrici vnímajú.

Pred komunálnymi voľbami dávame na BBonline.sk priestor všetkým primátorským kandidátom v Banskej Bystrici, ktorí postupne zodpovedajú štyri základné otázky, podľa ktorých zistíme, ako vnímajú problémy mesta a čo sľubujú na ich riešenie.

Všetci kandidáti dostali štyri otázky, pričom odpoveď na každú z nich museli sformulovať do tisíc znakov. Kandidáti tak dostali rovnaký priestor na vecné vyjadrenie, avšak s dostatočným priestorom na priblíženie ich zámerov. Voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia 10. novembra.

Čo je podľa vás v súčasnosti najväčším
problémom Banskej Bystrice?

1. Igor Kašper, Ing., 38 r., ekonóm, manažér, SaS, OĽANO, KDH, SME RODINA, PS

Dobre zaplatená práca. Mladí ľudia nám odchádzajú z mesta preč. Je to kvôli tomu, že nemajú dobre zaplatenú prácu. Tu súčasné vedenie mesta zlyhalo, pred minulými voľbami sľúbili tisíc pracovných miest v priemyselnom parku. Mali to byť pracovné pozície s lepšími platmi. Primátor to sľuboval aj s vtedajším premiérom Ficom. Nakoniec z toho nič nebolo. Toto treba zmeniť.

 

2. Ján Nosko, MUDr., 57 r., primátor, nezávislý kandidát

Cesty a chodníky v Banskej Bystrici boli dlhé roky zanedbávané, v dôsledku čoho vznikol vysoký investičný dlh. Za najväčší problém teda považujem dopravu a parkovaciu politiku v meste, ktorým sme sa intenzívne venovali v predchádzajúcom volebnom období a chceme pokračovať aj naďalej. Okrem opráv súvislých úsekov sme vybudovali aj parkovisko na Rudohorskej ulici v Sásovej. V súčasnosti budujeme parkovacie plochy aj na Tulskej a Povstaleckej ulici a pripravujeme ďalšie projekty na výstavbu parkovacích domov a parkovísk. V Banskej Bystrici stále chýba investor, a preto je našou trvalou úlohou pracovať na tom, aby do mesta prišiel.

3. Peter Peuker, 65 r., občiansky aktivista, NAJ

Bytová politika, zamestnanosť, parkovanie vozidiel na sídliskách, bezpečnosť obyvateľov v meste a na sídliskách.

 

 

 

 

 

4. Jozef Sásik, Ing., 60 r., Znalec – lesníctvo, SĽS

Najväčším problémom mesta Banská Bystrica sú jej obyvatelia, ktorí si nechali za obdobie od roku 1945 až podnes nahovoriť, že jediný správny ich predvoj sú socialisti a liberáli a najmä príšelci, ktorí tu zasiali socialistický a liberálny jed, ktorého cieľom je slúženie cudzej moci a cudzím záujmom. Mesto je na ceste k sebazničeniu a nepohne sa k lepšiemu, pokiaľ ľudia nezačnú rozmýšľať.  V období, keď sa hovorilo „za živa v Bystrici po smrti v nebi“ v Banskej Bystrici nebol ani jeden boľševik a ani jeden liberál.


V ďalších dňoch prinesieme na BBonline.sk odpovede kandidátov na ďalšie otázky. Už minulý týždeň odpovedali na to, čo považujú za pozitíva uplynulého štvorročného obdobia.

Kandidáti na primátora: Čo za uplynulé štyri roky hodnotíte v B. Bystrici pozitívne?

Zoznam všetkých kandidátov, vrátane kandidátov na poslancov MsZ, ako aj ďalšie informácie k voľbám, nájdete v našom staršom príspevku…