Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrali v sobotu 25. júna od 11.00 h v Českom Těšíne druhý zápas v rámci letnej prípravy na fortunaligovú sezónu 2022/2023. Zverenci trénera Stanislava Vargu v ňom porazili rozdielom triedy Třinec.

Futbalisti Dukly odštartovali letnú prípravu víťazstvom nad AS Trenčín v pondelok 20. júna v Kremničke. Na druhý prípravný duel pred novou sezónou vycestovali do Českého Těšína, kde si zmerali sily s účastníkom druhej najvyššej českej súťaže. Bystričania sa s týmto súperom stretli už aj v poslednej zimnej príprave.

Bránková sieť sa po prvýkrát vlnila po zásahu domáceho Dediča, ale gól pre ofsajdový verdikt neplatil. O prvý platný gól duelu sa postarali futbalisti z Banskej Bystrice. V 38. minúte sa po spolupráci Hanesa s Polievkom presadil hlavou Matej Franko – 0:1.

Hráči Třinca si v úvode druhého polčasu vypracovali dve nebezpečné príležitosti, ale mužstvo Dukly udržalo čisté konto a v 55. minúte zdvojnásobilo svoj náskok. Postaral sa o to Róbert Polievka, ktorý sa po kolmej prihrávke dostal do samostatného úniku a zakončil presne – 0:2.

V 74. minúte našiel Köröš krížnou prihrávkou Záhumenského, ten odcentroval do pokutového územia, kde dobre zapracoval Depetris a na 3:0 zvýšil pohodlne Dávid Jackuliak. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica tak vyhrali aj svoj druhý prípravný zápas pred fortunaligovou sezónou 2022/2023.

Povedali po zápase pre mfkdukla.sk:

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, vyhrali sme ho 3:0. Hoci to nebol účastník najvyššej súťaže, ale aj takéto víťazstvo sa počíta. Zo začiatku sme sa ťažšie rozbiehali, ale boli na to objektívne príčiny. Potom už moji zverenci, i vrátane mladíkov, odohrali podľa mňa veľmi dobrý zápas. Musíme sa však trošku lepšie naučiť hrať aj bez lopty, nielen s loptou, pretože v lige to bude iné. Dali sme na druhej strane tri pekné góly. Celkovo tento zápas splnil cieľ.“

Július Nôta, brankár Dukly: „Hralo sa pri takej miernej horúčave, bolo to pre všetkých o niečo ťažšie, ale podali sme kvalitný výkon. Každý hráč bojoval, vydal zo seba maximum. Som rád, že sme ako mužstvo vyhrali a predviedli i dobrý výkon. Ja som mal najviac práce najmä na konci prvého polčasu. Išlo tam pár nebezpečných centrov. Třinčania mali ešte aj jednu veľmi nebezpečnú strelu, ale ustáli sme to a som rád za čisté konto.“

Dávid Jackuliak, strelec tretieho gólu Dukly: „Pokiaľ ide o môj gól, dobre sme sa dostali do útočného pásma a ďakujem hlavne Davidovi Depetrisovi, lebo on prepúšťal loptu a ja som to už bez väčších problémov zakončil do prázdnej brány. Bola to pekná akcia i pekný gól. Ja som nastúpil do druhého polčasu a myslím si, že sme si stále udržiavali hernú kvalitu. Dokázali sme sa stále dostávať dopredu, najmä cez krídelné priestory. Ja som mal trošku krízu zo začiatku, ale postupne som sa dostal do tempa a skvele sme to ukončili.“

Prípravný zápas – sobota 25.06.2022 – Český Těšín

FK Třinec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: 38. Franko, 55. Polievka, 74. Jackuliak

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Uhrinčať, Kupčík (46. Pišoja), Prikryl (65. Šimorka) – Migaľa (46. Kojnok), Willwéber (46. B. Ľupták), Richtárech (65. Kandala), Slaninka (46. Záhumenský) – Hanes (46. Jackuliak), Franko (56. Depetris), Polievka (56. Köröš)

Gašparovič už oficiálne v MFK Dukla

Futbalový klub spod Urpína vo štvrtok 23. júna oznámil, že gro kádra z minulej, druholigovej sezóny už má zazmluvnený aj pre budúci fotrunaligový ročník. Fanúšikov Dukly určite najviac potešil podpis kapitána Róberta Polievku a jeho nový dvojročný kontrakt.

Vedenie MFK Dukla nepredĺžilo zmluvu trom hráčom. Pod Urpínom už nebude pokračovať útočník Jakub Šulc, mladý krídelník Sven Jurčišin a ani univerzál Patrik Vajda, ktorý strávil v banskobystrickej Dukle jedenásť sezón.

Futbalová Dukla predstavila aj prvú letnú posilu. Stred poľa vystuží Lukáš Gašparovič, ktorý prišiel do Banskej Bystrice na ročné hosťovanie z FC Petržalka. Skúsený 29-ročný stredopoliar zaznamenal v uplynulej druholigovej sezóne 4 góly a 6 asistencii v 24 zápasoch.

Zdroj foto: MFK Dukla Banská Bystrica

„Dostal som ponuku s tým, že ak Dukla postúpi do najvyššej súťaže, tak by ma rada privítala v tíme. Veľmi ma to potešilo a bol som rád za túto ponuku. Nakoniec sa tak aj stalo a som veľmi rád, že som tu. Verím, že mojimi výkonmi pomôžem čo najlepšie, aby sa klubu darilo. Je to prvá liga, je to zase niečo iné, vyskúšal som si to, keď som bol mladší hráč. Teším sa na to, kedy už konečne budem môcť hrať s tímom. Mám iba pozitívne dojmy. Vždy som Banskú Bystricu vnímal tak, že siaha na vrchné priečky. Konečne sa podarilo postúpiť a verím, že v prvej lige budeme ako nováčik na tom dobre, že prídu výsledky, bude sa nám dariť a prídu aj fanúšikovia,“ vyjadril sa po spečatení hosťovania pre mfkdukla.sk Lukáš Gašparovič.

Aktuálny káder MFK Dukla Banská Bystrica

Brankári: Matúš Hruška, Július Nôta, Filip Baláž (v riešení)

Obrancovia: Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa, Martin Slaninka, Timotej Záhumenský, Ľuboš Kupčík, Marian Pišoja, Adam Červeň, Jakub Uhrinčať, Mário Šimorka (v riešení)

Záložníci: Róbert Polievka, Peter Mazan, David Richtárech, Ľubomír Willwéber, Branislav Ľupták, Lukáš Kojnok, Adam Hanes, David Jackuliak, Lukáš Gašparovič, Matúš Köröš, Jozef Kandala (v riešení)

Útočníci: David Depetris, Matej Franko (v riešení)