Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v stredu 9. februára od 11.00 h šiesty duel v rámci zimnej prípravy, keď na umelej tráve na Štiavničkách privítali mužstvo Třinca. Z prípravného zápasu, v ktorom hráči MFK Dukla remizovali s českým druholigistom, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Už v 1. minúte vystrelil spoza pokutového územia Dávid Richtárech, no stredopoliar Dukly poslal loptu nad bránu hostí. Podobne skončil aj pokus stopéra domácich Mariana Pišoju, ktorý zakončil taktiež spoza šestnástky. Bránková sieť sa po prvýkrát vlnila v 27. minúte, kedy tečovaná strela Lukáša Migaľu zapadla k pravej tyči brány Třinca, no loptu chcel zasiahnuť a pravdepodobne ju aj pohladil nohou Matej Franko, ktorý stál v ofsajde a gól tak neplatil. Útočník, ktorý je v Dukle na skúške z Nitry, sa následne zranil a nahradil ho Branislav Ľupták.

V 35. minúte vystrelil Migaľa opäť, tentokrát po tom, čo si z pravej strany zasekol loptu bližšie k osi ihriska, ale ľavou nohou mieril mimo brány. Krátko na to poslal z pravého krídla dobrý center do šestnástky Peter Mazan a stopér Třinca Tidiane Djiby Ba takmer prekonal vlastného brankára, ktorý reflexívne zasiahol. V závere prvého polčasu zaujala ešte Mazanova strela spoza pokutového územia, ktorá tesne minula pravú tyč brány hostí. Prvý polčas tak góly nepriniesol.

Futbalisti Dukly mali po celý zápas hernú prevahu a častejšie sa dostávali do okolia pokutového územia súpera, ale inkasovali ako prví. V 54. minúte totiž po zaváhaní domácich mieril na Filipa Baláža Aleš Nešický, ktorý po kontakte s brankárom Dukly padol a hlavný arbiter Filip Glova ukázal na biely bod. Sám faulovaný Nešický penaltu premenil strelou po pravej ruke gólmana Baláža. Autor gólu Třinca zakončoval aj v 58. minúte, kedy spoza šestnástky minul bránu domácich.

Mužstvo Dukly vyrovnalo po vyše hodine hry, keď Sven Jurčišin poslal z ľavej strany ideálny center pred bránu, kde Peter Mazan hlavičkou vyrovnal na 1:1. Vo zvyšnej necelej polhodine prípravného stretnutia už gól nepadol, hoci k zakončeniu vo vnútri šestnástky sa dostal Mazan a viackrát sa v nádejnej pozícii ocitol Jakub Šulc, no nedostal sa ku koncovke. Futbalisti banskobystrickej Dukly a Třinca tak v prípravnom stretnutí na umelej tráve na Štiavničkách remizovali 1:1.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Tento zápas nám zase niečo ukázal, hlavne to, že nesmieme robiť také chyby, akú sme urobili pri prvom góle. Na druhej strane, je to príprava a je lepšie, že hráči zistia teraz, či môžu alebo nemôžu takto prihrávať. S prístupom som spokojný, potešili ma aj mladí hráči. Dva týždne po sebe hráme v sobotu aj stredu, takže chlapci toho majú dosť, bolo to vidieť aj na tej ľahkosti, ale je to príprava, takže v tom problém nevidím. V zápase sme dominovali a dúfam, že premieňanie šancí bude v budúcnosti z našej strany lepšie.“

Kormidelník Dukly sa vyjadril aj k absencii troch kľúčových hráčov: „Ľuboš Kupčík bol na sone, ktoré ukázalo, že má sval len natiahnutý. David Depetris to isté, určite dostane do konca týždňa voľno. Robo Polievka musí čakať na röntgen, ktorý ukáže, či sa mu zlomenina zrástla alebo nie.“

Sven Jurčišin, hráč MFK Dukla Banská Bystrica: „Bol to kvalitný zápas. Hrali sme celkom dobre, až na jednu chybu, ktorú sme urobili a dostali sme po nej gól z penalty. Vytvorili sme si aj dosť šancí, len sme ich nepremenili. Keby ich premeníme, mohli sme pokojne vyhrať. Pokiaľ ide o náš gól, som rád za asistenciu, ale mrzí ma, že sme nevyhrali. Videl som, že mám dosť priestoru a súper na mňa nevystupuje, tak som si naviedol loptu do stredu a videl som “Maza“ (Peter Mazan, poz. red.) na zadnej tyči, tak som odcentroval smerom na bránu a on to dorazil.“

Prípravný zápas – streda 09.02.2022 – Umelá tráva na Štiavničkách – B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Fotbal Třinec 1:1 (0:0)

Góly: 62. Mazan – 54. Nešický (pokutový kop). Rozhodovali: Glova – Poláček, Bednár

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška (46. F. Baláž) – Uhrinčať, Prikryl (C) (67. Červeň), Pišoja, Migaľa (62. Kojnok) – Jurčišin, Willwéber (62. Hanes), Richtárech (46. Slaninka), Mazan – Franko (30. B. Ľupták), Šulc. Tréner: S. Varga

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia opäť na umelej tráve na Štiavničkách, kde v sobotu 12. februára o 11.00 h privítajú v prípravnom stretnutí druholigové Námestovo.