Futbalisti banskobystrickej Dukly vstúpili do prípravy na novú sezónu Fortuna ligy. V prvom stretnutí pred blížiacim sa novým ročníkom nastúpili na pravé poludnie v Kremničke proti stabilnému účastníkovi najvyššej súťaže, trenčianskemu AS.

Zverenci trénera Vargu nastúpili od úvodu v takmer identickom zložení, v ktorom zvykli nastupovať v II. lige. Netrvalo dlho a Trenčania mohli ísť už po pár minútach do vedenia, no jeden z útočiacich hráčov v bielych dresoch z dobrej pozície prestrelil bránu. V 17. minúte zahrával domáci kapitán Róbert Polievka rohový kop, jeho center v klbku hráčov prenikol až na Pišoju, ktorý hlavičkou prekonal Kukučku – 1:0.

Hostia boli blízko vyrovnania v 28. minúte, na strane Dukly Hanes šikovne našiel Polievku, ktorý v 31. minúte zvyšoval na 2:0. Desať minút pred polčasom prišla štandardná situácia Trenčanov, po ktorej sa v brejkovej situácii ocitol Hanes – po prieniku z pravej strany zakončoval na vzdialenejšiu tyč, no jeho pokus tesne minul bránu. Hosťom sa napokon predsa len podarilo v úvodnom dejstve presadiť, keď v 38. minúte znižoval z pokutového kopu Bainović – 2:1.

Tréner hostí Hyballa poslal do druhého polčasu kompletne novú jedenástku hráčov. Čerství hráči hostí postupne preberali iniciatívu, s väčšinou príležitostí si však dokázala poradiť defenzíva Banskobystričanov. Na ďalší gól sa čakalo až do 88. minúty, kedy sa po krásnej kombinácii na pravej strane dostala lopta k Frankovi, ktorý potvrdil výber miesta a strelecké schopnosti – 3:1. Prakticky okamžite po následnej rozohrávke vyslali Trenčania niekoľko hráčov smerom do útoku a už v 89. minúte znižoval po nádhernej strele agilný Soares. Hostia v závere skúšali vabank, no už im neostal dostatok času na to, aby sa pokúsili o vyrovnanie, a tak sa hráčom Dukly podarilo hneď na úvod prípravy získať cenný skalp. Nad futbalistami AS Trenčín zvíťazili po solídnom výkone 3:2.

Prípravné stretnutie – pondelok 20.06.2022 – areál ŠK Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:2 (2:1)

Góly: 17. Pišoja, 31. Polievka, 88. Franko – 38. Bainović ( z 11m), 89. Soares

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Pišoja (56. Kojnok), Kupčik, Prikryl – Migaľa, Willwéber (76. Köröš), Ľupták (85. Kandala), Slaninka (56. Uhrinčať) – Hanes (56. Richtárech), Depetris (56. Franko), Polievka (83. Jackuliak)

Zostava AS Trenčín: Kukučka – Mazanovský, Kerkez, Stojsavljević, Madu – Bainović, Letenay, Kmeť – Murko , Kupusović, Azango

Zostava AS Trenčín v 2. polčase: Sláviček – Yem, Ďuriška, Pires, Kozlovský – Kmeť (85. Bainović), Ibrahim, Demitra – Praženka, Ikoba, Soares