Trojzápasovú sériu v úvode sezóny na ihriskách súperov zakončili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v piatok 29. júla v Žiline. V stretnutí 3. kola Fortuna ligy sa mužstvu spod Urpína nepodarilo zaknihovať ďalšie prekvapenie.

Prvú vážnu príležitosť si v 15. minúte vypracovali Žilinčania, keď Myslovič našiel nadýchaným centrom z hĺbky poľa, viac z pravej strany, na zadnej tyči Bariho, ktorý tesne minul pravú tyč Hruškovej brány. Krátko na to sa už ale domácim podarilo otvoriť skóre. Rusnák vysunul do pravej strany šestnástky Kaprálika, ktorý z úrovne bránkovej čiary odcentroval do päťky a Samuel Gidi hlavou otvoril skóre – 1:0. Hráči Dukly poslali v priebehu prvej polhodiny do pokutového územia niekoľko nebezpečných centrov, no nedokázali sa prebiť do koncovky.

V 24. minúte zvýšili žlto-zelení na 2:0, keď Gidi poslal kolmicu na Mysloviča, Willwéber sa pošmykol a loptu nezachytil, kapitán Žiliny sa ocitol sám vo veľkej šanci a poslal loptu od pravej žrde brány hostí do siete. V 32. minúte mal prácu aj videoasistent rozhodcu, keďže hlavný arbiter Dohál videl na prvý pohľad ruku Kupčíka v pokutovom území. Po odporučení od kolegov za videom si hlavný rozhodca pozrel inkriminovaný moment a správne penaltu odvolal. Bystričania trafili priestor medzi tromi žrďami po prvýkrát v 42. minúte, no Faško mieril po zemi len do stredu brány.

Zdroj foto: MFK Dukla Banská Bystrica

Šošoni mali prvú tutovku po zmene strán po necelej hodine hry, kedy Belko nakopol loptu na Kaprálika, ktorý urobil dobrý nábeh a takmer preloboval brankára Dukly Hrušku, ktorý však bol pozorný a úmysel zakončujúceho hráča prečítal. V 69. minúte sa už ale Adrián Kaprálik nemýlil, keď po priťuknutí hlavou od Ďuriša z hranice šestnástky trafil loptu ideálne a zvýšil na 3:0. O približne päť minút neskôr pridali Žilinčania aj štvrtý gól. Tentokrát sa presadil Dávid Ďuriš, ktorý po prihrávke od Sluku urobil ešte zasekávačku a vystrelil presne pod brvno brány hostí – 4:0.

Hráči Dukly predsa len strelili aspoň čestný gól, keď v 80. minúte Faško našiel Davida Depetrisa a kanonier Banskej Bystrice potvrdil svoju povesť, keď zakončil presne k pravej tyči brány domácich – 4:1. Zverenci trénera Michala Ščasného tak pod Dubňom prehrali a v prvých troch zápasoch sezóny, ktoré odohrali vonku, získali 3 body za výhru v Trnave.

Fortuna liga – 3. kolo – piatok 29.07.2022 – Žilina

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)

Góly: 16. Gidi, 24. Myslovič, 69. Kaprálik, 74. Ďuriš – 80. Depetris. ŽK: 50. Gidi, 64. Jibril – 60. Mazan, 68. Kupčík. Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Roszbeck. Diváci: 2153

Zostava MŠK Žilina: Ľ. Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Myslovič (C), Kopas, Gidi (77. Sauer) – Kaprálik (77. Iľko), Jibril (70. Sluka), Ďuriš
Tréner: J. Hynek

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Richtárech (46. Pišoja), Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Willwéber (46. Mazan), B. Ľupták – Slávik, Faško (84. Gašparovič), Polievka – Franko (46. Depetris)

12 2 0 1 1 0 4 -4 1

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácich Štiavničkách, kde v rámci 4. kola v sobotu 6. augusta o 18.00 h privítajú v derby, a zároveň prvom domácom zápase po návrate do Fortuna ligy, MFK Ružomberok.