Futsalisti MIBA Banská Bystrica vycestovali v piatok 30. septembra do Lučenca, kde sa v rámci 4. kola Niké Futsal Extraligy od 19.00 h predstavili na palubovke domáceho majstra. V oklieštenej zostave sa Bystričanom nepodarilo zabrániť dvojcifernému debaklu.

MIBA vstupovala do zápasu po minulotýždňovej domácej výhre 11:3 nad Komárnom. V repríze posledného finále extraligy jasne dominoval domáci Mimel, ktorý bol pred sezónou aktívny na prestupovom trhu a dokázal nahradiť hráčov, ktorí káder úradujúceho majstra opustili. Jednou z posíl Lučenca je aj Marek Belaník, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v Banskej Bystrici, kde s 25 gólmi ovládol tabuľku strelcov súťaže po základnej časti, no v piatok proti bývalým spoluhráčom nehral. V MIBE už naopak nepokračujú viaceré opory z minulej, striebornej sezóny.

Lučenec viedol po prvom polčase 4:0, pričom dvakrát sa presadil Róbert Greško, ktorého môžu bystrickí priaznivci poznať z pôsobenia vo futbalovom MFK Zvolen či súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu. Stav 4:0 platil v druhom polčase do jeho 8. minúty, v ktorej však Bystričania inkasovali hneď dvakrát. V záverečných minútach zápasu sa hráčom Lučenca napokon podarilo zaokrúhliť výsledok.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica pre BBonline.sk: „Výsledok zápasu síce hovorí jasne a desať gólov v našej sieti je veľké množstvo, no vzhľadom na okolnosti musím našich chalanov pochváliť. Deň pred zápasom to totiž vyzeralo, že pôjdeme k majstrovi len so štyrmi hráčmi, čo by znamenalo odohrať zápas bez striedania. Na poslednú chvíľu sme však zaregistrovali Flocha, ktorý si odbil svoj vôbec prvý futsalový zápas v živote, rovno proti nabitému Lučencu, zloženému len z legionárov a slovenských reprezentantov. Okrem Flocha sme ešte nastúpili aj s juniorom Adamovom, ktorý si pre zmenu odkrútil premiéru v mužskom futsale a navyše sa vrátil po operácii a trojmesačnej pauze. K juniorom sa pridal ešte navrátilec Šírka, ktorý naskočil do zápasu po trojtýždňovej pauze zapríčinenej zranením. Som preto hrdý na našich hráčov a musím dať klobúk dolu pred Čiefom, Vajdom a Hudekom, ktorí pomáhali chalanom a spolu s Kršákom vytvorili partiu siedmich bojovníkov. V bráne sa niektorými dobrými zákrokmi prezentovali aj Mičuda s Pechom. Mrzí ma len, že z našich piatich vyložených šancí sme nedokázali skórovať a tiež, že v posledných šiestich minútach sme dostali až štyri góly, inak mohol byť výsledok pre nás prijateľnejší.“

Niké Futsal Extraliga – 4. kolo – piatok 30.09.2022 – Lučenec

Mimel Lučenec – MIBA Banská Bystrica 10:0 (4:0)

Góly: 1. a 15. Greško, 12. Čeřovský, 17. Legovski, 28. Bačo, 28. Washington, 33. Prgomet, 36. Brunovský, 38. Směřička, 40. Fehérvári. Bez kariet. Rozhodovali: Borka – Angyal, Polomský. Diváci: 400

Zostava Mimel Lučenec: Kušnír (Wossley) – Grcić, Prgomet, Fehérvári (C), Bačo, Leovski, Greško, Washington, Brunovský, Směřička, Čeřovský
Tréner: M. Berky

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (21. Pecho) – Šírka, Kršák, Hudek, Vajda (C), Adamov, Floch, Čief

3 0 0 3 5:21 0

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v ŠH Dukla na Štiavničkách, kde v piatok 14. októbra o 20.00 h privítajú v rámci 5. kola Niké Futsal Extraligy bratislavský tím 4FSC.