Predposledné kompletné kolo všetkých štyroch súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu prinieslo aj priamy súboj o priebežnú prvú priečku v tej najvyššej, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu.

Pole position má Skackavá

Už vo štvrtok 25. mája sa v Jakube odohrala dohrávka 3. kola skupiny o titul 1. ligy, v ktorej sa vedenia ujala Skackavá. Dream Team následne otočil do prestávky na 2:1, no po zmene strán zas predviedla obrat Skackavá. Dream Teamu sa napokon v závere podarilo vyrovnať.

Dream Team bol o menej ako 24 hodín opäť v akcii, keď sa v piatok 26. mája stretol v Jakube s FC Nemce. Po polčase viedol dvojgólovým rozdielom už istý držiteľ bronzu. Nemčania v úvode druhého polčasu manko zmazali, ale zvyšok zápasu ovládol Dream Team.

V piatok o 20.30 h prišiel v Jakube na rad šláger 4. kola skupiny o titul 1. ligy aj celej sezóny, ktorý sme pochopiteľne označili za zápas kola. Lepšiu východiskovú pozíciu mal obhajca titulu, keď Galacticos viedli tabuľku s náskokom dvoch bodov. Skackavá tak v predposlednom kole potrebovala zvíťaziť, aby si udržala reálnu nádej. Galacticos by v prípade výhry už mohli oslavovať obhajobu titulu.

Skóre stretnutia otvoril až v závere prvého polčasu Michal Caban zo Skackavej. Približne v polovici druhej 25-minútovky zvýšil na 2:0 Patrik Ďurčík, ale Galacticos vyrovnali dvomi gólmi v rozmedzí 42. a 43. minúty, keď skórovali Filipovia Rafanides a Samson. Zápas sezóny priniesol vyvrcholenie ako sa patrí, keďže v poslednej minúte rozhodol o výhre Skackavej Peter Vajda. Pred posledným kolom je tak k titulu o bod bližšie tím v dresoch, na ktorých prevláda modrá farba. Galacticos po prvýkrát na jar prehrali, a to po 7-zápasovej víťaznej šnúre. Skackavá prehrala naposledy ešte v septembri.

Hančurka Team v sobotu 27. mája v priamom súboji o 4. miesto deklasoval Bianconeri aj vďaka piatim gólom Andreja Glembu. Bielo-čierni tak prehrali po štvrtýkrát v rade, zatiaľ čo Hančurka ukončila 5-zápasovú sériu bez plného bodového zisku.

Fotogalériu vám prinášame aj z piatkového duelu spodnej skupiny medzi Nemcami 2012 a IQ. Prvý menovaný tím si víťazstvom zabezpečil prvenstvo v skupine o 7. až 12. miesto, zatiaľ čo IQ nevyužilo možnosť definitívne sa zachrániť v 1. lige.

1. liga – nadstavbová časť – 4. kolo – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Dream Team – Skackavá 3:3 (2:1) (dohrávka 3. kola)

Góly: P. Čiliak, J. Štubian, M. Kmeť – M. Pavlík, P. Ďurčík, M. Čief.

FC Nemce – Dream Team 2:5 (0:2)

Góly: Mir. Janovec, L. Kamenský – P. Čiliak 2, O. Zeleňanský, R. Cimerman, J. Štubian. ŽK: J. Štubian (Dream Team).

Skackavá – Galacticos 3:2 (1:0)

Góly: P. Ďurčík, P. Vajda, M. Caban – F. Rafanides, F. Samson.

Bianconeri – Hančurka Team 5:11 (3:5)

Góly: L. Berec 2, O. Malík 2, E. Hudec – A. Glemba 5, M. Chamaj 3, A. Sokol 2, M. Črep.

skupina o 7. až 12. miesto

1. FC DAN – TJ Požiarnik Vlkanová 5:5 (3:2)

Góly: P. Kobora 2, M. Figúr, D. Kaňuk, V. Debnár – V. Kolenička 2, M. Piecka, P. Dian, E. Ivanič. ŽK: S. Maskaľ – P. Dian.

Nemce 2012 – IQ 6:4 (3:2)

Góly: Š. Spišiak 4, E. Filipko 2 – M. Tučnák 2, F. Slabecius, P. Kvaltíny. ŽK: E. Filipko (Nemce 2012).

Simacek – Lazio 6:8 (3:4)

Góly: J. Budaj 2, T. Handzuš 2, A. Ostrihoň, P. Mesík – P. Širka 4, J. Medveď ml. 2, J. Medveď, R. Chomistek.

Do 1. ligy postupujú Gunners a FK Plus

Súboj o prvé miesto do posledného kola prinesie aj 2. liga. Dva tímy na čele tabuľky totiž v predposlednom kole bodovali naplno, a tak si zaistili postup do 1. ligy.

Hráči FK Plus vyhrávali aj vďaka piatim gólom Jána Štubiana celkom pohodlne, po polčase 6:2 a v priebehu druhého 9:4, ale Erima „98“ v poslednej 10-minútovke zdramatizovala duel znížením na 9:8.

Na čele tabuľky sú aktuálne Gunners, ktorí si poľahky poradili s EFCE Brocak. Kanonieri si to rozdajú s FK Plus o 1. miesto v poslednom kole. Keďže pri rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas, tak FK Plus stačí aj remíza.

Keďže prvé dva celky tabuľky nezaváhali, Riečka skončí už naisto tretia, hoci vo vyrovnanom zápase zdolala ŠKP B200.

V spodnej skupine získali hráči Malonas možno rozhodujúci bod smerom k záchrane v 2. lige, keď v najmenej gólovom stretnutí víkendu remizovali s 3PE, zatiaľ čo ich konkurent prehral kontumačne.

2. liga – nadstavbová časť – 4. kolo – sobota 27.05.2023 – Jakub

ŠKP B200 – Riečka 5:6 (1:2)

Góly: M. Polóny 2, P. Ondrejka 2, Ľ. Pročka – M. Hríbik 3, A. Šimiak 2, S. Srnka.

Gunners – EFCE Brocak 5:1 (4:1)

Góly: R. Reptiš 2, A. Lukáč 2, D. Matis – M. Babic.

FK Plus – Erima „98“ 9:8 (6:2)

Góly: J. Štubian 5, A. Lajka 2, I. Majer, J. Matyo – L. Mendel 3, R. Demian 2, K. Dekrét 2, R. Štefanišin. ŽK: K. Dekrét (Erima „98“).

Partizán BB – Pingoši 6:3 (1:1)

Góly: Mich. Lakomčík 3, A. Kulich 2, S. Pepinovic – B. Korim, L. Piršč, T. Mihalyi. ŽK: T. Mihalyi (Pingoši). ČK: Mil. Lakomčík (Partizán BB).

Malonas – 3PE 2:2 (1:1)

Góly: V. Zelník, L. Bezuch – M. Porubský, T. Búš. ŽK: M. Porubský (3PE)

Sparta sa priblížila postupu

V 3.A lige sa budú hrať ešte dve kolá, pričom o víťazovi je už rozhodnuté. Starí páni napriek istému prvenstvu v sobotu v Nike aréne PSK nešetrili. O polovicu gólov lídra tabuľky sa postaral Viktor Čaniga, ktorý poskočil na čelo tabuľky kanonierov 3.A ligy.

V piatok učinila Sparta dôležitý krok smerom k 2. lige, keď v 18-gólovej prestrelke pokorila Svorku vlčákof, ktorá prehrala po štvrtýkrát v rade.

V budúcej sezóne si 2. ligu už s istotou nezahrá Ajax, ktorý vo svojom predposlednom zápase v sezóne síce zmazal proti Borussii 3-gólové manko, no bod mu na udržanie postupovej nádeje nestačil.

Za prekvapenie kola sme označili remízu AC Tornádo s Alcatraz & Trend, keďže pre AC Tornádo je to len druhý bod v sezóne.

3. A liga – nadstavbová časť – Nike aréna

skupina o 1. až 7. miesto – 5. kolo

Svorka vlčákof – Sparta 7:11 (3:5)

Góly: R. Bartelt 2, M. Švantner 2, R. Blaško, A. Slobodník, L. Dekyšský – A. Rusnák 3, P. Tešlár 3, R. Greguš 2, A. Garaj, P. Polák, D. Jablonský.

PSK – Starí páni 1:8 (0:3)

Góly: J. Pavlík – V. Čaniga 4, M. Laktiš 2, M. Suržin, J. Bílek. ŽK: J. Pavlík (PSK).

Ajax – Borussia 4:4 (2:4)

Góly: J. Šimčík 2, V. Bacúlik, R. Sečkár – P. Zemko 3, E. Masár. ŽK: J. Šimčík (Ajax)

Aquadux – Dynamo 8:4 (3:2)

Góly: T. Lasheen 5, K. Chaban 2, A. M. Solárik – K. Sinyelnikov 2, V. Petrunenko, D. Zalizkyi. ŽK: K. Sinyelnikov (Dynamo). ČK: V. Petrunenko (Dynamo).

AC Tornádo – Alcatraz & Trend 5:5 (4:2)

Góly: M. Mokrý 2, M. Kucka 2, K. Mišiak – M. Rudnický 2, J. Kuník, P. Poljovka, L. Adame. ŽK: P. Poljovka (Alcatraz & Trend).

Ateeray – ANK Pegi 8:3 (3:2)

Góly: M. Lovás 3, B. Balšianok 2, M. Danko, M. Béreš, P. Rončak – J. Bednár 2, T. Handzuš. ŽK: J. Bednár.

Amatéri vystriedali Bezvetrie na postupovej priečke

Na úvod piatkového programu 3.B ligy na Tatranskej Amatéri uštedrili debakel kola Mladosti 82, vďaka čomu poskočili na druhú, postupovú priečku. O dve tretiny gólov Amatérov sa postarali dvaja 5-góloví strelci – Martin Porubský a Miroslav Repčín.

Enzo v sobotu na Tatranskej predviedlo comeback kola, keď po červenej karte prehrávalo s prvým Arsenalom 3-gólovým rozdielom, ale túto stratu v záverečných minútach zmazalo. Enzo tak po siedmich víťazstvách v rade „len“ remizovalo, ale udržalo si nádej aspoň na postup do 2. ligy.

Najviac gólov v rámci celého víkendu priniesol duel medzi Bezvetrím a Juniperusom. Hráči vo fialových dresoch dali desať gólov už za polčas a zápas napokon s prehľadom dotiahli do víťazného konca. Juniperus našiel vo svojich radoch aj strelca kola, ktorým sa stal 7-gólový Jakub Mesík. Bezvetrie prehralo štvrtý zápas po sebe, pričom na víťazstvo čaká už 6 duelov, a tak kleslo na 3. priečku.

3.B liga – nadstavbová časť – 4. kolo – Tatranská

Mladosť 82 – FK Amatéri 6:15 (3:9)

Góly: M. Maďar 2, M. Čief 2, J. Čief, P. Kvasna – M. Repčín 5, M. Porubský 5, M. Pilát 2, L. Jeziorski 2, M. Kozák, M. Cesnak.

Arsenal FC – Enzo 4:4 (0:0)

Góly: M. Fortiak 2, M. Mesík, M. Kubacký – R. Môcik 2, P. Strieš, S. Knižka. ŽK: M. Mesík, K. Bílek – J. Štubniak. ČK: T. Černík (Enzo).

Bezvetrie – FC Juniperus 8:15 (2:10)

Góly: P. Širka 4, M. Polgar 4 – J. Mesík 7, J. Klačan 3, M. Blaško 3, R. Blaško 2. ŽK: D. Mihalíček (Bezvetrie).

FC Medojed – FC Salve 6:9 (4:4)

Góly: T. Puliš 2, M. Andrejka 2, S. Caban 2 – K. Jančík 5, R. Dočkal 2, L. Ševčík, J. Boháčik. ŽK: M. Andrejka – K. Jančík. ČK: M. Andrejka (FC Medojed).

FC Ortotech – Viking Stavanger 8:8 (5:4)

Góly: J. Bubenka 3, P. Konder 2, E. Muránsky 2, P. Pinter – S. Drahoň 3, I. Kalmar 3, L. Vešelényi.

Atak – BuK VL 8:4 (4:1)

Góly: L. Berec 3, T. Konkoľ 2, I. Barták, M. Tuček, M. Paulik – M. Kapusta 2, L. Laubert 2. ŽK: D. Ihring (Atak).