Vrchol sezóny v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu sa blíži a 3. nadstavbové kolo prinieslo ďalšie dôležité zápasy smerom k finálnej podobe jednotlivých tabuliek. Okrem sumára výsledkov vám prinášame aj fotogalériu zo štyroch duelov 2. a 3. A ligy.

Líder nadelil debakel kola

Keďže šláger medzi Dream Teamom a Skackavou si mančafty preložili, v skupine o titul 1. ligy sa odohrali počas uplynulého víkendu dva zápasy. V tom prvom líder tabuľky v sobotu 20. mája v Jakube rozložil na atómy Hančurka Team. Galacticos nastrieľali až 20 gólov, čím sa postarali o debakel kola. Tento duel bol zároveň v rámci celého víkendu najgólovejší.

Ďalší duel už taký jednoznačný nebol. FC Nemce viedli po prvom polčase trojgólovým rozdielom, ktorý však Bianconeri v úvode druhej 25-minútovky zmazali. Nemčania následne išli dvakrát do vedenia, ale bielo-čierni dvakrát vyrovnali a nakrátko sa dokonca ujali vedenia 8:7. FC Nemce však predsa len dotiahli dobre rozbehnutý zápas do víťazného konca, keď dvomi gólmi v záverečných troch minútach otočili na konečných 8:9. Toto stretnutie sme tak označili za zápas kola.

V spodnej skupine sa hral priamy súboj o priebežné postupové miesto. Predtým posledné IQ v ňom deklasovalo Požiarnik Vlkanová, a tak je pred poslednými dvomi kolami k záchrane bližšie.

1. liga – nadstavbová časť – 3. kolo – sobota – 20.05.2023 – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Galacticos – Hančurka Team 20:4 (7:1)

Góly: F. Samson 5, F. Rafanides 5, E. Gaško 4, P. Tužinský 2, M. Považanec 2, F. Kaľavský, S. Pecník – A. Glemba 4, M. Chamaj.

Dream Team – Skackavá – odložené

Bianconeri – FC Nemce 8:9 (2:5)

Góly: L. Löbb 2, D. Slivka 2, M. Sanitra 2, P. Zehnal 2 – Mir. Janovec 5, M. Adam 2, M. Sitarčík, D. Kiedžuch. ŽK: L. Löbb, D. Slivka (obaja Bianconeri).

Nemce 2012 – Simacek 6:5 (4:4)

Góly: E. Filipko 3, S. Václavík 3 – P. Mesík 2, M. Turčan 2, J. Budaj.

Lazio – 1. FC DAN 4:4 (2:1)

Góly: L. Ševčík 2, J. Medveď, D. Priadka – M. Figúr 2, S. Maskaľ, D. Kaňuk. ŽK: M. Kukolík, P. Vozár (obaja 1. FC DAN).

IQ – TJ Požiarnik Vlkanová 8:2 (5:1)

Góly: M. Haring 3, A. Ursíny 3, T. Bíreš, M. Roháč – P. Dian, E. Ivanič.

FK Plus zastavil Riečku

Prvé stretnutia 3. kola skupiny o 1. až 6. miesto 2. ligy sa odohrali v Jakube v piatok 19. mája. EFCE Brocak bodoval v štvrtom zápase po sebe, keď po vyrovnanom prvom polčase v tom druhom zlomil ŠKP B200 štyrmi gólmi v rade.

V nasledujúcom dueli piatkového programu v Jakube Erima „98“ zaknihovala tretiu prehru v rade, aj keď proti lídrovi tabuľky štyrikrát vyrovnala. Gunners napokon uspeli vďaka dvom gólom v rozmedzí pár desiatok sekúnd. Z tohto stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

V sobotu dopoludnia sa skončila dlhočizná víťazná šnúra Riečky, ktorá činila 9 zápasov. Pred touto sériou prehrala Riečka s FK Plus, a práve tento tím má na svedomí koniec série. Tento duel priniesol najmenej gólov v rámci víkendového programu. V prvom polčase nepadol žiadny a v druhom boli o gól lepší hráči FK Plus, ktorí tak natiahli šnúru bez prehry na 5 zápasov a naďalej majú blízko k prvenstvu. Riečka si naopak situáciu ohľadom postupu či prvého miesta skomplikovala.

Aj v spodnej skupine 2. ligy sa odohral súboj o predposledné miesto. Malonas v ňom celkom jednoznačne porazili Sosaurus, a tak majú tieto dva celky na dne tabuľky zhodný počet bodov.

Fotogalériu vám prinášame aj z duelu skupiny o 7. až 12. miesto, v ktorom Joga Bonito rozdrvila Partizán BB. Až 8 gólov Jogy Bonito nastrieľal strelec kola Oliver Longauer.

2. liga – nadstavbová časť – 3. kolo – Jakub

EFCE Brocak – ŠKP B200 5:3 (1:1)

Góly: M. Ursíny 2, M. Lišiak, J. Plžik, M. Majer – M. Polóny, P. Ondrejka, M. Ondrejka. ŽK: P. Ondrejka (ŠKP B200).

Erima „98“ – Gunners 5:6 (3:3)

Góly: K. Dekrét 5 – R. Reptiš 3, A. Lukáč 2, D. Matis. ŽK: K. Dekrét – A. Lukáč.

Joga Bonito – Partizán BB 13:4 (4:1)

Góly: O. Longauer 8, S. Bálint 3, J. Zaťka, T. Longauer – Mil. Lakomčík 2, Mich. Lakomčík, L. Koppa. ŽK: J. Zaťka – L. Koppa.

Sosaurus – Malonas 1:5 (1:2)

Góly: Á. Ibos – M. Dušička, V. Zelník, J. Javorka, I. Bernát, J. Murin. ŽK: D. Tergacz (Sosaurus).

3PE – Pingoši 6:4 (1:1)

Góly: P. Kúdelka 2, T. Búš 2, M. Kmeť, P. Bállek – L. Bíreš, P. Zemko, A. Duriš, V. Močáry.

Starí páni ovládli 3.A ligu dominantným spôsobom

V hornej skupine 3.A ligy sa prvý duel 4. kola odohral v Nike aréne v piatok večer. Jednoznačne navrch mal Hellius, ktorý nastrieľal Borussii desiatku. Až 6-krát skóroval Dominik Eperješi, ktorému však ani tento nástrel na štatút strelca kola nestačil. Hellius tak naďalej živí reálnu nádej na postup do 2. ligy.

Vo fotogalérii na konci článku nájdete aj zábery s nasledujúceho stretnutia 4. kola skupiny o 1. až 7. miesto, ktoré sa odohralo v Nike aréne v sobotu dopoludnia. Sparta prehrávala po prvom polčase s PSK 1:5 a v úvode druhého už 1:7, ale potom predviedla comeback kola, hoci nedotiahnutý do bodového zisku, keď znížila na najtesnejší rozdiel. Sparta tak stratila náskok na 2. mieste, zatiaľ čo PSK sa postupovej priečke priblížilo.

Následne bol v akcii líder tabuľky, z ktorého zápasu vám taktiež prinášame aj fotografie. Starí páni spečatili svoj celkový triumf v 3.A lige, keď si poradili s Ajaxom. Starí páni sú tak prvým víťazom ligy v rámci všetkých štyroch súťaží BBZMF. V doterajšom priebehu si pripísali len jednu remízu a jednu prehru, inak všetko vyhrali. Na čele tabuľky majú teraz priepastný, 12-bodový náskok.

3.A liga – nadstavbová časť – Nike aréna

skupina o 1. až 7. miesto – 4. kolo

Borussia – Hellius 3:10 (0:3)

Góly: E. Masár 2, D. Andraščík – D. Eperješi 6, K. Drahoň, M. Čunderlík, R. Urda, L. Zachar. ŽK: R. Račák (Hellius).

Sparta – PSK 7:8 (1:5)

Góly: P. Pendziviater 3, P. Polák 2, D. Jablonský, A. Rusnák – J. Pavlík 4, A. Bíreš 2, O. Zrubák 2. ŽK: A. Rusnák (Sparta).

Starí páni – Ajax 6:3 (2:0)

Góly: V. Čaniga 2, G. Parilák, P. Matúška, J. Bílek, J. Hirschman – R. Sečkár 2, S. Demakov.

Aquadux – AC Tornádo 6:7 (3:4)

Góly: A. M. Solárik 2, K. Chaban, S. Pačuta, T. Lasheen, S. Gallay – M. Mokrý 2, M. Kucka 2, M. Cisár 2, M. Zrubák.

Dynamo – Ateeray 2:4 (2:1)

Góly: V. Petrunenko, A. Bondarchuk – P. Mažgut, P. Rončak, B. Balšianok, F. Samson. ŽK: A. Bondarchuk (Dynamo).

ANK Pegi – Alcatraz & Trend 4:2 (2:2)

Góly: J. Bednár 2, D. Čierny, L. Handzuš – A. Bátovský, P. Zelienka. ŽK: L. Adame (Alcatraz & Trend).

Amatéri zdramatizovali boj o prvé miesto

Program hornej skupiny 3.B ligy otvoril v piatok na Tatranskej šláger medzi tretími Amatérmi a prvým Arsenalom. Prvý gól dal líder tabuľky, no Amatéri ešte do prestávky otočili na 3:1 a v druhom dejstve si už cenné víťazstvo postrážili. Tretí májový víkend veľa prekvapení nepriniesol, a keďže Arsenal dovtedy ťahal sériu 10-tich zápasov bez prehry, pričom 9 z nich vyhral, tak sme víťazstvo Amatérov označili za prekvapenie kola. Arsenal sa napriek prehre udržal na čele tabuľky, ale Amatéri stratu stiahli a ešte sú v hre o postup aj o celkové prvenstvo v 3.B lige.

Súboj dvoch mančaftov, ktorým už nejde o nič, priniesol 21-gólovú prestrelku. Od úvodu v nej mal mierne navrch Juniperus, ktorý si vytvoril viackrát komfortný náskok, ktorý už Mladosť 82 napriek snahe nedokázala zmazať úplne.

Enzo potvrdilo proti Bezvetriu dobrú fazónu, keď vyhralo siedmy zápas v rade, vďaka čomu sa ešte drží v hre o prvé miesto, alebo aspoň postup do 2. ligy. Bezvetriu naopak aj kvôli absenciám kľúčových hráčov v posledných kolách došla para, keď nevyhralo už 5 stretnutí po sebe. Víťaz Zimnej ligy tak môže výborne rozbehnutú sezónu zakončiť mimo postupových priečok.

3.B liga – nadstavbová časť – 3. kolo – Tatranská

FK Amatéri – Arsenal FC 6:3 (3:1)

Góly: M. Pilát 2, M. Majling 2, M. Kozák, M. Porubský – T. Bartošík 2, M. Mesík. ŽK: M. Kozák – T. Bartošík.

FC Juniperus – Mladosť 82 12:9 (8:3)

Góly: V. Túry 4, R. Blaško 3, J. Klačan 2, P. Koštial, M. Blaško, M. Maruniak – M. Čief 6, M. Maďar 2, B. Navrátil.

Enzo – Bezvetrie 5:4 (2:2)

Góly: T. Hlavatý 2, S. Knižka 2, P. Strieš – M. Sirági, D. Ďurič, D. Mihalíček, M. Polgar. ŽK: J. Štubniak (Enzo).

BuK VL – FC Medojed 5:3 (3:1)

Góly: L. Laubert 2, M. Latinák 2, M. Mikuláš – M. Jagerčík 3. ŽK: M. Latinák – J. Bielik.

FC Salve – FC Ortotech 2:13 (0:6)

utorok 23.05 o 18.00 h: Viking Stavanger – Atak (hrá sa v Jakube)