Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica nastúpil v sobotu 27. mája o 11.00 h v Kremničke na stretnutie 8. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej ženskej súťaže proti MFK Ružomberok. Z duelu, v ktorom vyhrali vysokým rozdielom hostky, vám prinášame aj reakcie z tábora Dukly a bohatú fotogalériu.

Napriek už istému piatemu miestu išli Duklistky do zápasu s Ružomberkom na domácom štadióne v Kremničke s jasným cieľom pokúsiť sa získať prvé body v nadstavbovej časti. Zároveň išlo o ich predposledný domáci zápas v sezóne. Ich plán však dostal vážne trhliny už v prvých minútach zápasu, keď už v 7. minúte prehrávali 0:2.

Ružomberčanky potvrdili svoju pohotovosť v ofenzívnej činnosti ďalšími tromi gólmi v rozmedzí 22. a 34. minúty, pričom dvakrát skórovala Rebeka Žihlavníková. Po polčase tak už bolo za stavu 0:5 o víťazovi rozhodnuté. Ružomberčanky v priebehu prvého dejstva využívali chyby v rozohrávke Dukly na jej polovici, či nepresnosti bystrických futbalistiek v ofenzívnej fáze, po ktorých hostky trestali z protiútokov a následných únikov.

Tak, ako už je to pomaly v nadstavbovej časti zvykom, po zlom prvom polčase predviedli Duklistky zlepšený výkon v tom druhom. V 67. minúte sa prezentovali peknou gólovou akciou, keď sa z vlastnej polovice dostala kombináciou lopta až k Veronike Jančovej, ktorá vysunula po pravom krídle nabiehajúcu Lenku Mazúchovú. Tá spoza dvoch obrankýň zatočenou strelou trafila síce len tyč, ale dorážajúca Monika Havranová už nemala ťažkú úlohu zakončiť do brány.

Už o pár minút neskôr si hráčky Ružomberka prinavrátili 5-gólové vedenie, keď svoj druhý presný zásah pridala Darina Hrúziková. V 75. minúte sa opäť zaskvela Mazúchová, keď z hranice šestnástky z ľavej strany svojou slabšou, pravou nohou vyslala polovysokú a presnú strelu, ktorou znížila na 2:6. Domáce tak mohli vyhrať aspoň druhý polčas, no tento čiastkový úspech im Ružomberčanky prekazili v 83. minúte zásahom na konečných 2:7. V závere ešte mohla upraviť skóre aktívna Mazúchová, ktorá prenikla hlboko do šestnástky, kde bola zasiahnutá súperkou, ale aj tak zakončila, no len tesne vedľa, pričom hlavný arbiter penaltu nenariadil.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Nastúpili sme v podobnej zostave ako pred dvomi týždňami proti majstrovskej Myjave, ale zápas nás nezastihol v pohode. Od začiatku sme sa nedostali do zápasu, po ľahkých chybách v obrane sme rýchlo inkasovali. V súbojoch sme boli neskoro a ľahko sme strácali lopty. V druhom polčase dievčatá aspoň zabojovali a ukázali vôľu skóre aspoň skorigovať.“

Natália Veselová, kapitánka Dukly: „Už začiatok zápasu ukázal, že nám to pravdepodobne na naše prvé body v nadstavbovej časti nevyjde. Ružomberok disponuje naozaj silným, ofenzívnym kádrom, čo sa ukázalo aj na ihrisku, keď potrestal naše chyby v defenzíve. V kritických momentoch dokázal reagovať pohotovejšie ako my, a preto aj góly padali tak, že pred našou brankárkou a ich zakončujúcou hráčkou už nikto nestál. Keďže cez polčas sme vedeli, že už stav zápasu nezvrátime, dali sme si aspoň za cieľ vyhrať druhý polčas. Hrali sme lepšie a strelili aj dva góly, ale dva aj inkasovali. Mali sme síce veľkú šancu aj na tretí gól, ale situácia nakoniec nebola posúdená ako penaltová.“

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 8. kolo – sobota 27.05.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:7 (0:5)

Góly: 67. Havranová, 75. Mazúchová – 5. a 73. Hrúziková, 7. Sirejová, 22. a 34. Žihlavníková, 28. Ťapajáková, 83. Líšková. Bez kariet. Rozhodovali: Kováč – Majer. Diváci: 30.

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová – Herbríková, Havranová, Tesáková, Boháčiková (71. Vojteková) – Veselová (C), Brandysová (46. Jančíková) – Mazúchová, Jančová, Lukach – Dunajská. Tréner: J. Boroviak.