Druhý aprílový víkend patril aj druhému jarnému kolu najvyššej súťaže, ktorú organizuje Banskobystrický zväz malého futbalu. Na programe bol aj šláger dvoch dovtedy neporazených celkov 1. ligy. Prinášame vám sumár 10. kola s fotogalériou hneď zo štyroch zápasov.

1. liga – 10. kolo – piatok 08.04. a sobota 09.04.2022 – Jakub

Nemce 2012 na úvod jari zvíťazili v 22-gólovom súboji s Hančurkou a tentokrát bol ich zápas opäť na góly najbohatší. Proti predposlednému Simaceku si jeden z dvoch nemčianskych tímov na úvod piatkového programu schuti zastrieľal a už v prvom polčase uštedril súperovi kanára, pričom do prestávky zaknihoval hetrik Ivan Varga. V druhej 25-minútovke sa začali presadzovať aj hráči Simaceku, ktorí po troch góloch v rade znížili na 8:3. Nemce 2012 však nenechali nič na náhodu a ďalších šesť presných zásahov patrilo im, pričom ďalšie tri kúsky pridal Varga, ktorý sa tak opäť stal strelcom kola. Zábery z tohto duelu nájdete vo fotogalérii pod článkom.

Nemce 2012 – Simacek 14:3 (6:0)

Góly: I. Varga 6, S. Václavík 4, T. Kostiviar 3, E. Filipko – A. Luptovčiak 2, R. Zima. ŽK: T. Kostiviar (Nemce 2012)

Následne sa proti sebe v piatok o 18.30 h v Jakube postavili susedia z dolných poschodí tabuľky – FK 98 Slovenská Ľupča a FC Nemce. Prvý menovaný celok sa postaral o oba góly prvého polčasu. V druhom dejstve prehovorili do výsledku aj Nemce, ktoré však v 38. minúte prehrávali už 6:2. Nasledoval ale čistý hetrik Vladimíra Túryho a zníženie na rozdiel jediného gólu. Ten si už Ľupčania do konca zápasu postrážili, keďže oba tímy strelili ešte po góle. Aj z tohto duelu vám prinášame niekoľko fotografií.

FK 98 Slovenská Ľupča – FC Nemce 7:6 (2:0)

Góly: M. Gruy 2, M. Holécy 2, N. Vasilovcik, S. Ternuščák, J. Bartoš – V. Túry 3, D. Kiedžuch 2, L. Kamenský. ŽK: S. Ternuščák – S. Čabala

Hančurka Team nevstúpil do jarnej časti ideálne, keď prehral druhý zápas po sebe, tentokrát v súboji štvrtého s piatym. Unios si tromi gólmi v záverečnej 10-minútovke prvého polčasu vypracoval vedenie 4:1, ktoré po zmene strán navýšil o ďalšie štyri presné zásahy. Hančurke sa podarilo tromi gólmi v rade znížiť na 8:4, ale posledná gólová strela patrila hráčovi Uniosu Martinovi Kucbelovi, ktorý sa celkovo presadil štyrikrát.

Unios – Hančurka Team 9:4 (4:1)

Góly: M. Kucbel 4, Ľ. Štelcl 2, M. Gašpar 2, M. Mala – M. Črep 2, A. Glemba 2. ŽK: A. Glemba (Hančurka Team)

Na záver piatkového programu v Jakube si zmerali sily desiate IQ a siedmi Bianconeri. Druhí menovaní rozhodli o svojej výhre v prvom polčase, ktorý vyhrali 0:4 a po zmene strán pridali ďalšie dva góly, pričom po druhýkrát sa strelecky presadil Dávid Slivka. IQ však dokázalo zmierniť prehru tromi gólmi vo zvyšnom priebehu stretnutia.

IQ – Bianconeri 3:6 (0:4)

Góly: M. Mochnáč, P. Kvaltíny, F. Slabecius – D. Slivka 2, L. Berec, L. Löbb, K. Simeonov, V. Giertl

Lákadlom 10. kola bol súboj dvoch neporazených celkov, ktorý sa v Jakube odohral v sobotu od 9.00 h. Zatiaľ čo dovtedy prví Oranjes vyhrali osem zápasov a v jednom prípade remizovali, Galacticos boli vo všetkých svojich ôsmich stretnutiach stopercentní. Jedna séria sa tak musela skončiť a boli to Galacticos, ktorí zásluhou Nicolasa Pollaka v 7. minúte otvorili skóre. Góly však nepribúdali a stav 0:1 vydržal až do polčasovej prestávky. Aj v druhej 25-minútovke sa bránková sieť vlnila len raz a opäť zásluhou Galacticos, keď Róbert Greško v 43. minúte rozhodol o výhre nového lídra tabuľky, ktorý je tak naďalej bez straty bodu. Zo šlágra 10. kola 1. ligy vám prinášame aj fotogalériu.

Oranjes – Galacticos 0:2 (0:1)

Góly: R. Greško, N. Pollak. ŽK: L. Höger – R. Greško

Aj druhý sobotný zápas priniesol len dva góly a práve sobotné duely sa podpísali na tom, že v 10. kole strelili mužstvá celkovo o 21 gólov menej ako v priebehu prvého jarného hracieho víkendu. O posledný zápas kola sa postarali tímy 1. FC DAN a Skackavá. Prvý polčas sa skončil bez gólov. Tie však padli aspoň v druhom dejstve a oba strelila Skackavá, ktorá v dueli deviateho s ôsmym ukopala plný bodový zisk. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

1. FC DAN – Skackavá 0:2 (0:0)

Góly: M. Ščepko, T. Ondrejka. ŽK: S. Maskaľ, J. Bača, M. Ambroz (1. FC DAN). ČK: M. Ambroz

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 56 gólov (priemer 9,3 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Ivan Varga (Nemce 2012) – 6 gólov

Najviac gólov: Nemce 2012 – Simacek 14:3 (6:0)

Najmenej gólov: Oranjes – Galacticos 0:2 (0:1), 1. FC DAN – Skackavá 0:2 (0:0)

Zápas kola: FK 98 Slovenská Ľupča – FC Nemce 7:6 (2:0)

Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu. Sumár 1. ligy z predošlého kola nájdete tu