Nižšie futbalové súťaže pokračovali počas tretieho septembrového víkendu 7. kolom. Výborný výsledok uhral Badín či Medzibrod. V šiestoligových derby medzi mužstvami z Bystrice a blízkeho okolia uspeli hosťujúce celky. S fotoaparátom sme zavítali do Sásovej, kde vyhrali Selce. Darilo sa aj ženám MFK Dukla.

Vo vyšších súťažiach sa nepodarilo vyhrať ani jednému zástupcovi nášho regiónu. Banskobystrická Dukla doma v piatok 16. septembra remizovala bez gólov so Skalicou. Treťoligistom z Rakytoviec a Podkoníc sa vonku nepodarilo skórovať, no Podkonice aspoň bodovali. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v 7. kole líg spadajúcich pod Stredoslovenský futbalový zväz a Oblastný futbalový zväz Banská Bystrica.

Badín vyhral u posledného, Šalková nestačila na lídra

Mužstvo Šalkovej doma v sobotu 17. septembra o 17.00 h pod umelým osvetlením približne pred 100 divákmi privítalo lídra tabuľky Majstrovstva regiónu – IV. ligy. Hostia z Makova sa ujali vedenia už v 4. minúte a do prestávky pridali ďalšie tri góly, pričom dvakrát skóroval Pavol Zimka. Hráčom Šalkovej sa v druhom polčase podarilo aspoň zmierniť prehru. V 55. minúte znížil Matej Pánik na 1:4 osamotený pred bránou po štandardke. V 77. minúte upravil stav na konečných 2:4 Andrej Alakša, ktorý zblízka doklepol loptu do prázdnej brány po prihrávke Pánika. Pre Šalkovú je to tretia prehra v rade, pričom v stredu 14. septembra vypadla zo Slovnaft Cupu po domácej prehre s treťoligovými Lipanmi.

Badín sa v rámci 7. kola štvrtej ligy predstavil v nedeľu 18. septembra na ihrisku posledného Liptovského Hrádku. Hostí poslal do vedenia už v 5. minúte Robert Studený. Druhý gól si domáci dali sami, keď v 27. minúte usmernil loptu do vlastnej brány Tekeľ. V 79. minúte upravil na konečných 0:3 Henrich Kollár. Badín tak po druhej výhre v rade poskočil na 6. miesto.

Medzibrod doma nedal šancu Hajnáčke

Medzibrod prvých päť zápasov piatoligovej sezóny vyhral, no v predchádzajúcom kole stratil prvé body na pôde súčasného lídra tabuľky z Poltára. Sokol sa tak chcel v nedeľu doma proti poslednej Hajnáčke vrátiť na víťaznú vlnu. Domácich poslal v 22. minúte do vedenia Dušan Matis, ktorý sa presadil krížnou strelou z pravej strany šestnástky po prihrávke Dušana Jovančevića. Medzibrodu opäť v rámci spolupráce medzi klubmi vypomohli aj hráči treťoligového RSC Hamsik Academy. Práve jeden z nich – Luka Djokić – zvýšil v 38. minúte na 2:0, keď vnikol z ľavej strany do šestnástky a z uhla prekonal brankára hostí. Krátko pred prestávkou pridal tretí gól Medzibrodu Jovančević, ktorý pred bránou ťažil z prihrávky Ivana Pipicha.

Aj po zmene strán sa domáci presadili trikrát. V 68. minúte nabil Daniel Kohút Matisovi, ktorý presnou placírkou z vnútra šestnástky pridal svoj druhý gól v zápase. Autorom dvoch presných zásahov sa stal aj Nikolas Pliešovský, ktorý najprv v 78. minúte zakončil presne svoj únik po ľavom krídle a v 82. minúte upravil na konečných 6:0 hlavičkou na zadnej tyči po centri Kohúta z pravej strany. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo stretnutie 150 divákov.

Slovenská Ľupča nenadviazala na výhru z posledného kola proti Čiernemu Balogu, keď v Slovenských Ďarmotách inkasovala v 78. minúte, a prehrala tak najtesnejším rozdielom.

V šiestoligových derby výhry hostí

V 7. kole VI. ligy skupiny C sme mohli byť svedkami hneď troch derby stretnutí medzi mužstvami z Banskej Bystrice a okolia. Mužstvo Jakuba sa v sobotu predstavilo v neďalekom Sliači. V prvom polčase mal v efektivite navrch domáci posledný celok tabuľky. V 17. minúte poslal Sliač do vedenia Kristián Halama a v 27. minúte zvýšil na 2:0 Marek Zemko. Pre hostí z Jakuba bol kľúčový záver prvého polčasu, v ktorom im dali domáci dva darčeky. Dominik Eperješi v 44. minúte nepremenil penaltu a Lukáš Mesík krátko na to usmernil loptu do vlastnej brány. Namiesto 3:0 tak po polčase platil stav 2:1. Hráčom Jakuba sa v druhej 45-minútovke podarilo dokonať obrat. V 51. minúte vyrovnal Lukáš Kupec a v 66. minúte rozhodol o výhre hostí Róbert Kútik, ktorý je s 9 gólmi najlepším strelcom súťaže. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo stretnutie 115 divákov.

Ďalšie derby sa v sobotu odohralo pred 183 divákmi v starej Sásovej, kde domáce mužstvo hostilo Selce. Sásová ťahala pred týmto duelom 4-zápasovú víťaznú sériu, zatiaľ čo Selce v posledných troch kolách nevyhrali. Skóre stretnutia otvoril v 28. minúte domáci Oliver Ďurta, ktorý sa dostal do úniku a povedľa brankára hostí skóroval. Selčania odpovedali už v 31. minúte, keď sa ich kapitán Filip Koctúr uvoľnil na ľavej strane šestnástky a presnou obaľovačkou vyrovnal na 1:1.

Po polčase napokon viedli Selce, keďže v 43. minúte rozvlnil sieť hlavičkou zblízka po štandardke z pravej strany Samuel Straka. Hostia mohli v úvode druhého polčasu odskočiť na dva góly, ale brankár Sásovej Jaroslav Čavoj chytil penaltu Serhiymu Kurtovi. Namiesto 1:3 platil od 55. minúty stav 2:2, keďže po centri Adama Uhliarika z ľavej strany sa presadil hlavou Martin Sedliak. Tri body však putovali do Seliec. Hrdinom hostí sa stal Martin Hrudkay, ktorý v 77. minúte poslal spoza šestnástky k ľavej tyči brány Sásovej krásnu strelu. Selce tak ukončili víťaznú sériu Sásovej a pretrhli svoju šnúru bez výhry.

V nedeľu sa odohral ďalší šiestoligový súboj medzi dvomi mužstvami z blízkeho okolia Banskej Bystrice. Priechod pred stretnutím s Hrochoťou 3 zápasy v rade neprehral, no tentokrát si zverenci trénera Norberta Dikácza neobuli strelecké kopačky. O jediný gól stretnutia sa z dorážky po rohovom kope z ľavej strany postaral Peter Zátroch, ktorý tak rozhodol o najtesnejšej výhre Hrochote. Priechod dohrával zápas o desiatich, keďže v 88. minúte videl druhú žltú a zároveň červenú kartu Andrej Chrobák. Stretnutie sledovalo podľa oficiálneho zápisu 200 divákov.

Malachov remizoval po prestrelke v Brusne, Poniky zdolali Hronec

V 7. kole 7. ligy ObFZ BB privítalo Brusno v nedeľu nováčika z Malachova. Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte po zásahu Jakuba Chromeka. Hostia vyrovnali v 20. minúte zásluhou Jána Bartolovica, ktorý premenil pokutový kop. V 37. minúte zavŕšil obrat Malachova Frederik Fekete. Aj domáci kopali penaltu, ktorú v 56. minúte premenil Peter Šebeš. Už zakrátko, v 60. minúte, prinavrátil Malachovu vedenie svojím druhým presným zásahom Ján Bartolovic. Prestrelka napokon skončila nerozhodným výsledkom, keďže v 67. vyrovnal na konečných 3:3 Marek Dzurman.

Poniky si v nedeľu doma pripísali cenný skalp Hronca. Do vedenia ich v 15. minúte poslal Andrej Piar, na čo hostia zareagovali tesne pred prestávkou zásluhou Jozefa Kováčika. Poniky napokon vyhrali 2:1 vďaka premenenej penalte v podaní Viktora Koleničku. Hosťujúcemu Matejovi Auxtovi sa verdikt hlavného arbitra nepozdával, čo aj pikantnými slovami zdôraznil, a tak dohrával Hronec o desiatich.

Ľubietová viedla v sobotu v Braväcove od 72. minúty po góle Karima Jančíka. Domáci však otočili zápas, keď v 76. minúte vyrovnal Marek Srnka a v 82. minúte rozhodol o výhre Braväcova Mário Škvarka. V závere stretnutia ešte videl červenú kartu hosťujúci Michal Majoroš.

Staré Hory uštedrili Tajovu prvú prehru

Spomedzi výsledkov 7. kola 8. ligy ObFZ BB zaujal najviac ten, ktorý sa zrodil na Starých Horách, kam pricestoval dovtedy bodovo stopercentný líder tabuľky z Tajova, no len s deviatimi hráčmi a jedným brankárom. Už v 2. minúte poslal domácich do vedenia Dávid Slivka, na čo hostia vzápätí odpovedali gólom Filipa Samsona. Vo 8. minúte prinavrátil Starým Horám vedenie Lukáš Kamenský, ktorý v 15. minúte zvýšil na 3:1. Krátko po zmene strán sa opäť presadil najlepší strelec súťaže Samson, ktorý znížil na 3:2 z bieleho bodu. Obrat sa však nekonal. V 52. minúte zvýšil na 4:2 Richard Lupták a v 59. minúte skompletizoval hetrik Kamenský. Hetrikom sa prezentoval aj Samson, ktorý v 62. minúte presnou strelou z priameho kopu upravil na konečných 5:3. Kanonier Tajova má po 7. kolách na konte už 34 gólov.

Ženy MFK Dukla vyhrali v Petržalke

Po reprezentačnej prestávke sa vrátili do akcie aj futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica, ktoré sa v 6. kole najvyššej slovenskej ženskej súťaže predstavili v sobotu v Petržalke. Duklistky išli do vedenia v 27. minúte po zásahu Vanessy Dunajskej a v 31. minúte zvýšila na 0:2 Lenka Mazúchová. Petržalčanky odpovedali v 36. minúte kontaktným gólom, ale už zakrátko prinavrátila hostkám 2-gólové vedenie Adriana Briššová. V úvode druhého polčasu domáce hráčky opäť znížili na rozdiel jediného gólu, ale Mazúchová v 79. minúte opäť zdvojnásobila náskok Dukly. Nasledoval ďalší kontaktný gól Petržalky a ďalší presný zásah Mazúchovej, ktorá tak zaznamenala hetrik.

DEMIŠPORT liga – 1. ligy ženy – 6. kolo

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:5 (1:3)

Góly: 36. Pavlíková, 50. Krčová, 80. Zušťáková – 27. Dunajská, 31., 79. a 90. Mazúchová, 38. Briššová. ŽK: 60. Poniger – 57. Morovjanová, 70. Mazúchová, 87. Dunajská. Rozhodovali: Cvengroš – Polakovič, Bródy. Diváci: 30

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová – Jančíková, Briššová, Mazúchová, Veselková, Dunajská, Herbríková, Morovjanová (74. Lukach), Mileiová, Havranová, Veselová (C)

6 0 1 5 4:53 1

Sumár posledných zápasov Slovnaft Cupu nájdete tu. Sumár predchádzajúceho kola nižších súťaží nájdete v tomto článku.