V sobotu 17. septembra hrali treťoligoví zástupcovia banskobystrického regiónu vonku. Skórovať sa nepodarilo ani jednému, pričom s výsledkom môžu byť spokojnejší futbalisti Podkoníc. Zo zápasu A-mužstva RSC Hamsik Academy v Šali vám prinášame aj fotogalériu.

Podkonice s ďalšou cennou remízou, dohrávali o desiatich

Mužstvo Podkoníc sa v sobotu od 15.30 h predstavilo na ihrisku vtedajšieho lídra tabuľky III. ligy Západ. Do prvej šance sa dostali hráči Nového Mesta nad Váhom, keď sa vo 8. minúte rútil do úniku Copko. Jeho príležitosť však výborným návratom a sklzom prekazil stopér a kapitán hostí Róbert Dlhoš, ktorý následne zblokoval aj strelu Živčica.

Podkoničania mohli otvoriť skóre v 24. minúte. Tobiáš Gábriš zachytili rozohrávku domácich pred ich šestnástkou, prihral vpravo Dávidovi Seleckému, ktorý ešte posunul loptu pred pokutové územie na os ihriska, odkiaľ vypálil prudko, ale len do rukavíc brankára Igaza. Z následnej dorážky mohol skórovať Selecký, ale jeho strelu z pravej strany šestnástky zastavil tesne pred bránkovou čiarou stopér domácich.

Územnú prevahu a viac streleckých pokusov malo favorizované Nové Mesto nad Váhom. V 39. minúte minul Copko osamotený z 12-tich metrov Gábrišovu bránu. Brankár Podkoníc musel predviesť v 43. minúte výborný zákrok, keď zneškodnil strelu smerujúcu k jeho ľavej tyči. Domáci pokračovali v aktivite aj v druhom polčase. V 53. minúte zavarili obrane hostí, ktorá musela spolu s brankárom Patrikom Gábrišom predviesť niekoľko obetavých zákrokov v krátkom slede. V 59. minúte mali hráči Podkoníc nádejnú príležitosť, keď z uhla z pravej strany šestnástky trafil domáceho gólmana Martin Tannhauser.

Vo zvyšnom priebehu stretnutia mohli hráči Nového Mesta rozhodnúť, ale pri šanciach Copka a Belka sa opäť zaskveli stopéri a brankár hosťujúceho celku. Podkonice napokon bezgólovú, ale cennú remízu ubránili, pričom od 80. minúty hrali o desiatich, keďže Adrián Melich videl druhú žltú kartu.

Miroslav Karhan, tréner AFC Nové Mesto nad Váhom pre sociálnu sieť domáceho klubu: „Nemyslím si, že pauza v predchádzajúcom kole mala vplyv na dnešný zápas. Nám to aj trošku zapasovalo, lebo niektorých chlapcov sme tu nemali, niektorí sa dávali dokopy. Tá remíza je spravodlivá, lebo hostia mali šance, my sme mali šance. Jediné, čo zápasu chýbalo, boli góly. Keby to skončí 3:3, bolo by to možno zaujímavejšie pre divákov. Tento zápas si góly zaslúžil, ale brankári ukázali svoje kvality, a preto to skončilo bez gólov.“

Marcel Turňa, tréner FK Podkonice pre sociálnu sieť domáceho klubu: „Videli sme zaujímavý zápas, množstvo šancí, paradoxne skončil 0:0. Obidve mužstvá sa snažili hrať útočne, ale v tomto zápase dominovali obrany a aj brankári ukázali svoje umenie. Škoda, najmä pre divákov, že tie góly nepadli. My sme sa snažili zabezpečiť obranu. Vedeli sme, v čom sú domáci hráči silní, takže sme išli z hlbšieho bloku a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Mali sme tam nejaké šance, z ktorých sme mohli skórovať. V druhom polčase sme už menej podržali loptu v strede poľa, čím sa domáci dostali viac do hry, a tým pádom aj do šancí. V podstate ale môžem byť s výkonom môjho mužstva spokojný, aj s remízou, musíme to zobrať. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

III. liga Západ – 7. kolo – sobota 17.09.2022 – Nové Mesto nad Váhom

AFC Nové Mesto nad Váhom – FK Podkonice 0:0 (0:0)

Bez gólov. ŽK: 55. Jambor, 73. Prelec, 80. Igaz – 34. Selecký, 40. Melich. ČK: 80. Melich (po druhej ŽK). Rozhodovali: Bláha – Štepanovský, Mokrý. Diváci: 110

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz – Jambor, Múdry, Šimorka, Prelec, Marček, L. Šebek (60. M. Šebek), Štefanka (70. Belko), Živčic, Floriš, Copko

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Dlhoš (C), Macuľa (90. Patrnčiak) – Mat. Turňa (90. Kvietok), Koreň, Melich, Baliak (82. Kostúrik) – Selecký (90. Rusko), Tannhauser (86. Čilík), Gabriš

Hamšíkovci opäť neskórovali

A-mužstvo RSC Hamsik Academy vycestovalo v sobotu do Šale, kde o 15.30 h nastúpilo na stretnutie 7. kola III. Ligy Západ proti domácemu FK Slovan Duslo. Zo stretnutia, v ktorom sa Hamšíkovcom z Rakytoviec opäť nedarilo v koncovke, vám prinášame aj fotogalériu.

Prvú vážnejšiu príležitosť si hostia vypracovali v 13. minúte, keď si Marchuk hodil loptu z ľavého krídla do vnútra šestnástky a jeho prudkú strelu musel brankár domácich Milošovič vyraziť. Hráči Šale boli blízko ku gólu v 16. minúte po centri Michalíka z ľavej strany a hlavičke spred brány v podaní Hudáka, ktorý poslal loptu vedľa pravej tyče Högerovej brány.

V priebehu prvého polčasu si hráči RSC Hamsik Academy vypracovali viacero streleckých pokusov a pološancí, no nemali presnú mušku. Skóre stretnutia tak otvorili domáci. V 36. minúte hodil dlhý aut do šestnástky Michalík, pred bránou vznikol chaos, hostia loptu neodvrátili a hráči Šale dostali na tretíkrát loptu do siete, keď ju zblízka napálil pod brvno Matúš Kochan. V 39. minúte mohli hráči banskobystrického celku využiť zaváhanie brankára Milošoviča, ktorému prepadla lopta po Gaškovom centri z pravej strany, ale Jackuliak ju na zadnej tyči netrafil. Po polčase tak platil stav 1:0.

Prvú vážnejšiu príležitosť pod zmene strán mali hostia v 52. minúte, keď po centri striedajúceho Vaváka z pravej strany zakončil Vondryska na bližšej tyči do rukavíc domáceho gólmana. V 65. minúte si na opačnej strane ihriska Höger poradil z pokusom Rogéria z uhla z pravej strany pokutového územia. V 72. minúte si v šestnástke domácich našiel odrazenú loptu Vondryska, ale jeho s tečovanou strelou nemal Milošovič problém. V 81. minúte zas Sojka pred bránou nedosiahol hlavou na center Marchuka. V závere zápasu si už mužstvo z Rakytoviec tutovku nevypracovalo. Ofenzívne akcie hostí v posledných minútach končili na nepresnostiach.

III. liga Západ – 7. kolo – sobota 17.09.2022 – Šaľa

FK Slovan Duslo Šaľa – RSC Hamsik Academy 1:0 (1:0)

Gól: 37. Kochan. ŽK: 59. Krivošík, 60. Krištof, 77. Borovský, 86. Rogério – 74. Neušel. Rozhodovali: Henček – Lauer, Dubravec. Diváci: 125

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Milošovič – Rojka, Michalík, Valentín, Krivošík, Kotlár (63. Rogério), Krištof, Oravec (C), Kochan (84. Morvay), Hudák, Hučko (55. Borovský)

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Iseni, Vondryska, Marchuk, Neušel, Vávro (46. Majling), Gaško, Jackuliak (46. Vavák), Ždánsky (70. Šteiniger), Kapor, Sojka (C)

15
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
7 1 1 5 2:7 4
16
ŠK Vrakuňa Bratislava
7 0 1 6 5:26 1

Oba treťoligové celky z banskobystrického regióne budú hrať v rámci nasledujúceho, 8. kola doma. Hamšíkovci privítajú v sobotu 24. septembra o 15.30 h v Rakytovciach MŠK Fomat Martin. Podkonice budú hostiť v nedeľu od 15.30 h OFK Malženice. Sumár predchádzajúcich zápasov treťoligistov z banskobystrického regiónu nájdete v tomto článku