V stredu 14. septembra bola na programe prvá časť zápasov 3. kola Slovenského pohára. V akcii boli aj dvaja zástupcovia banskobystrického regiónu, ktorým sa však nedarilo. S fotoaparátom sme zavítali do Šalkovej.

Šalková inkasovala od lídra tretej ligy desiatku

Mužstvo Šalkovej, hrajúce Majstrovstvo regiónu – IV. ligu, po postupe cez šiestoligovú Hriňovú čakal v 3. kole líder východnej skupiny III. ligy. Hosťujúce Lipany sa v stretnutí, ktoré sa hralo od 18.00 h pod umelým osvetlením, ujali vedenia v 12. minúte a v 23. minúte vyhrávali už 0:4. Gólostroj Odevy následne do polčasovej prestávky utíchol. Po polhodine hry sa podarilo skórovať aj Šalkovej, keď sa presadil Matej Pánik.

Domácim sa však nepodarilo stretnutie zdramatizovať. Práve naopak, od úvodu druhého polčasu pridávali hráči Lipian ďalšie góly, pričom hetrik skompletizoval Peter Vitovič. Hráčom Šalkovej sa napokon nepodarilo zabrániť dvojcifernému debaklu. Z duelu, ktorý podľa oficiálneho zápisu sledovalo 150 divákov, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Slovnaft Cupu – 3. kolo – streda 14.09.2022 – Šalková

FK Šalková – ŠK Odeva Lipany 1:10 (1:4)

Góly: 32. Pánik – 12. a 54. Mar. Vysočan, 15. S. Kráľovič, 18. M. Kráľovič, 23., 48. a 58. Vitovič, 62. Guľaša, 78. Micherda, 83. Popovec. ŽK: 77. Palovič (Šalková). Rozhodovali: Libiak – Železňák, Gregorec. Diváci: 150

Zostava FK Šalková: Gnida – Dobrík (C), Zimnikoval, Štubniak, J. Mesík (60. Lašút), Pázmány, Pánik, Mikulec, Šimčík (46. Demeter), Palovič, Chovanec
Tréner: D. Vernarský

Zostava ŠK Odeva Lipany: Bartoš (59. Šupka) – Popovec, Kamenec, Jacko (55. Blaško), Poremba, M. Kráľovič (46. Guľaša), Micherda, Kovalčík, Mar. Vysočan (55. Mich. Vysočan), Vitovič, S. Kráľovič (55. Amrich)
Tréner: P. Vytykač

Šiestoligové Brezno vyradilo Podkonice

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na základe rozdielu troch líg by mali Podkonice vyhrať bez problémov, no treba podotknúť, že Brezno momentálne vedie tabuľku VI. ligy skupiny C bez prehry a je zrejme najväčším favoritom na postup. Brezňanom sa navyše už jedného treťoligistu vyradiť podarilo, keď v 1. kole zdolali Fiľakovo 2:0. O tom, že futbal v Brezne je na vzostupe, svedčí aj fakt, že na zápas proti Podkoniciam bolo zvedavých 735 divákov. Podkonice sa prebojovali do 3. kola výhrami v Detve a Badíne.

Už v 7. minúte sa domáci ujali vedenia, keď sa strelecky presadil Branislav Skaloš. Stav 1:0 platil až do polčasovej prestávky. Tréner hostí Marcel Turňa zareagoval trojitým polčasovým striedaním. Práve striedajúci Andrej Čilík v 52. minúte vyrovnal na 1:1. Hráči Brezna si však vedenie prinavrátili v 67. minúte, keď skóroval ich najlepší strelec v tejto sezóne Oliver Trajteľ. Podkoničania už vyrovnať nedokázali, a tak sa z ďalšieho cenného pohárového skalpu radovali hráči a fanúšikovia Brezna.

Slovnaft Cupu – 3. kolo – streda 14.09.2022 – Brezno

FK Brezno – FK Podkonice 2:1 (1:0)

Góly: 7. Skaloš, 67. Trajteľ – 52. Čilík. ŽK: 87. Molčan – 28. Selecký, 65. Dlhoš, 74. Gabriš, 90. Macuľa. Rozhodovali: Holas – Dobrík, Šága. Diváci: 735

Zostava FK Brezno: Martinec – Gašperan, Brndiar, Gordan, Morong, Tyčiak (83. Baník), Molčan, Kováčik, Skaloš, Kobzoš (73. Pindeš), Trajteľ (88. Kafrík)
Tréner: I. Dubíny

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Dlhoš, Macuľa – Mat. Turnňa (C), Melich (46. Čilík), Tannhauser (46. Baliak), Patrnčiak (46. Horváth) – Mózer, Gabriš, Selecký
Tréner: Mar. Turňa

V Slovenskom pohári tak spomedzi klubov z banskobystrického regiónu ostáva už len MFK Dukla Banská Bystrica. Zverenci trénera Michala Ščasného odohrajú duel 3. kola Slovnaft Cupu v stredu 21. septembra od 15.30 h na ihrisku treťoligistu MŠK Rimavská Sobota. Podbrezová zvíťazila v stredu na pôde treťoligového Popradu 0:4, pričom o všetky góly železiarov sa postaral David Moses Cobnan.