Počas druhého septembrového víkendu nebolo živo len na 364. Radvanskom jarmoku, ale tradične aj na futbalových trávnikoch v banskobystrickom regióne. Darilo sa Badínu, Sásovej, Priechodu či Slovenskej Ľupči, z ktorej duelu s Partizánom Čierny Balog vám prinášame aj fotogalériu.

Cez víkend potešili futbalových priaznivcov z Banskej Bystrice a okolia najmä hráči MFK Dukla Banská Bystrica, ktorí bodovali naplno v Poprade proti Liptovskému Mikulášiu. V 6. kole III. ligy Západ, ktorá spadá pod Slovenský futbalový zväz, sa nepodarilo vyhrať ani jednému z dvoch mužstiev z nášho regiónu. A-mužstvo RSC Hamsik Academy vyšlo v Rakytovciach naprázdno proti Galante. Podkonice v druhom polčase vyrovnali nepriaznivý stav proti Bánovej. V našom tradičnom sumári nižších súťaží sa venujeme ligám Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín s cenným skalpom, Šalková na Kysuciach nebodovala

V sobotu 10. septembra sa v rámci 6. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy predstavil na domácom trávniku Badín, ktorý o 15.30 h privítal dovtedy druhé Krásno nad Kysucou. Územnú prevahu mali hostia, no hráči Badína im dokázali počtom gólových príležitostí sekundovať. Približne 100 divákov sa potešilo v 42. minúte, keď Andrej Urgela vysunul na pravé krídlo Petra Výlupka, ten odcentroval do šestnástky a Robert Studený z úrovne bieleho bodu zakončil presne k ľavej tyči brány hostí. V druhom polčase sa Badínčanom podarilo najtesnejšie vedenie proti silnému súperovi ubrániť, a pripísali si tak druhú výhru v sezóne. Zverencom trénera Miroslava Hudeca momentálne patrí v tabuľke 9. priečka, no treba podotknúť, že v prvých šiestich kolách hrali iba so súpermi z prvej polovice tabuľky.

V rovnakom čase sa mužstvo Šalkovej predstavilo v Kysuckom Novom Meste. Skóre stretnutia otvorili v 37. minúte domáci. Hostia boli v hre o dobrý výsledok takmer do záverečnej štvrťhodiny. Kysučania však v rozmedzí 74. a 81. minúty skórovali trikrát, vďaka čomu pohodlne zvíťazili. Zvolen doma zdolal v derby Kováčovú najtesnejším rozdielom. Viac o zvolenskom derby sa dozviete a fotogalériu nájdete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Medzibrod stratil prvé body, Ľupča doma vyhrala

Medzibrod bol pred 6. kolom V. ligy skupiny JUH bodovo stopercentný, no v nedeľu 11. septembra o 15.30 h ho v Poltári čakal súper, ktorý taktiež nestratil ani bod. Sokolu opäť vypomohli aj hráči z treťoligového RSC Hamsik Academy, a to v rámci spolupráce medzi klubmi z Rakytoviec a Medzibrodu.

Navrch však mal Poltár, ktorý išiel do vedenia v 16. minúte a v 65. minúte zdvojnásobil svoje vedenie. Po góle na 2:0 prišiel na rad mariáš. V 67. minúte videl druhú žltú a zároveň červenú kartu hosťujúci Martin Rajčok. V 81. minúte sa Tomášovi Trégerovi nepozdával meter hlavného arbitra a jeho verdikt spochybnil za použitia hrubšieho slovníka, za čo videl priamu červenú kartu. Vzápätí už bola relevantná otázka, či hráči Medzibrodu vôbec dohrajú, keďže po odkopnutí lopty v prerušenej hre videl druhú žltú a už tretiu červenú kartu pre hostí Jakub Šimúth. Domáci ešte v 90. minúte zužitkovali presilovku o troch hráčov gólom na konečných 3:0.

Druhý piatoligista z banskobystrického regiónu bol v nedeľu veselší. Ani pre Slovenskú Ľupču sa však zápas nevyvíjal v prvom polčase najlepšie. V 20. minúte totiž otvoril skóre Patrik Balco z hosťujúceho Partizánu Čierny Balog. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo stretnutie 300 divákov, ktorí sa dočkali vyrovnania v 58. minúte po zásahu Čiefa.

Už v 61. minúte dostali domáci ďalší pozitívny impulz, keďže po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Matej Švantner. Ľupčania využili početnú prevahu v samom závere. Dvojgólovým hrdinom domácich sa stala letná posila z Jakuba Michal Čief. Zo stretnutia medzi Slovenskou Ľupčou a Partizánom Čiefny Balog vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Priechod bodoval po tretíkrát v rade, Sásová natiahla víťaznú šnúru

Lákadlom nedeľného programu 6. kola VI. ligy skupiny C bolo derby medzi Jakubom a Priechodom. Všetko podstatné sa udialo už v úvodnej polhodine. V 18. minúte mali hostia k dispozícii penaltu, a tú prízemnou strelou k ľavej tyči premenil Martin Štulajter, ktorý má v aktuálnej sezóne na konte už 7 presných zásahov. Domáci odpovedali rovnakou mincou. V 27. minúte vyrovnal na 1:1 prízemnou strelou k ľavej tyči z bieleho bodu Tomáš Klinec. Krátko na to, už v 29. minúte, vyšla Priechodu kombinácia, na konci ktorej prihral Štulajter z ľavej strany šestnástky pred bránu presne zakončujúcemu Ivanovi Pařenicovi. Vo zvyšnom priebehu stretnutia už mužstvá skóre nezmenili. Priechod tak po výhre so Selcami a remízou s lídrom tabuľky uhral ďalší výborný výsledok, vďaka čomu sa posunul už na 6. miesto.

Ďalšie šiestoligové derby bolo na programe v Hrochoti, kam pricestovalo mužstvo Sásovej. Hostia otvorili skóre v 28. minúte zásluhou Sašu Savića, ktorý sa presadil hlavičkou na bližšej tyči po centri z pravej strany. Bývalý kapitán banskobystrickej Dukly skóroval opäť v 34. minúte, keď si z poliaceho kruhu všimol vyššie postaveného brankára domácich Michala Greška, neváhal a krásnym dlhočizným oblúkom poslal loptu do brány. O ďalšie dva presné zásahy sa postaral Martin Sedliak, ktorý prišiel do Sásovej z treťoligových Podkoníc. V 53. minúte ťažil osamotený pred bránou z tečovanej prihrávky Mária Markovića a 71. minúte mu Marković prihral v prečíslení pred prázdnu bránu. Sásová si tak v Hrochoti pripísala štvrtú výhru v rade, vďaka čomu je už druhá. Selce doma remizovali bez gólov s Dudincami a posledný Sliač prehral na ihrisku lídra tabuľky z Brezna 8:0.

Malachov zaskočil Strelníky

Nováčik v spoločnosti bývalej I. triedy ObFZ BB z Malachova sa po nevydarenom úvode sezóny dvíha z dna tabuľky. V 6. kole 7. ligy doma hostil Strelníky, ktoré dovtedy ešte neprehrali. Čistý hetrik v rozmedzí 9. a 38. minúty nastrieľal Ján Bartolovic, ktorý skóroval dvakrát z hry a raz z penalty. Hosťom sa podarilo znížiť na 3:1 v 61. minúte z bieleho bodu zásluhou Ivana Majera. Hráči Malachova však zvíťazili až prekvapivo pohodlne, keď im v 70. minúte prinavrátil trojgólové vedenie Róbert Sečkár a v 82. minúte spečatil stav na konečných 5:1 Peter Pikula.

Rezerva treťoligových Podkoníc je naďalej bez prehry prvá. Proti Valaskej však musela otáčať nepriaznivý stav po góle Lukáša Strelca z 23. minúty. V 32. minúte vyrovnal Ján Ďurčík a krátko pred prestávkou poslal mužstvo z Lučatína do vedenia Andrej Čilík. Autor víťazného gólu ešte v 67. minúte poistil vedenie domácich presnou strelou z priameho kopu. Brusno vyhrávalo v Hronci od 59. minúty po góle Jakuba Chromeka. Domáci však v samom závere vyrovnali. Ľubietová doma podľahla najtesnejším rozdielom Jaseniu.

Tajov naďalej valcuje, Riečka zdolala v prestrelke Horné Pršany

Najnižšia súťaž priniesla už tradične niekoľko divokých výsledkov. Bodovo stopercentný líder tabuľky 8. ligy ObFZ BB z Tajova doma uštedril Mičinej debakel 13:0, pričom Filip Samson skóroval 7-krát. V súboji Riečky s Hornými Pršanmi platil do 74. minúty stav 1:1, no diváci napokon videli až 8 gólov. Riečke vyšla najmä pasáž od 74. do 77. minúty, kedy skórovala trikrát. Na výhre 5:3 sa dvomi gólmi podieľal Ján Bednár a Igor Knoop. Harmanec vyhral v Dúbravici 1:4 aj vďaka dvom gólom Stefana Pepinovića.

6 0 0 6 9:52 0

Sumár predchádzajúceho 5. kola nižších futbalových súťaží nájdete v tomto článku.