Posledný októbrový víkend priniesol posledné jesenné kolo v nižších futbalových súťažiach, aj keď nás ešte čakajú dohrávky. Nás fotograf zavítal do Seliec, kde domáci uštedrili Jakubu v derby debakel. V tradičnom sumári nižších súťaží nájdete aj fotogalériu zo zápasu žien MFK Dukla proti Žilinčankám.

Podkonice vyhrali po tretíkrát v rade

Zápas Hamšíkovcov z Rakytoviec na ihrisku lídra z Malženíc bol kvôli chorobe v A-tíme RSC Hamsik Academy odložený, a tak boli spomedzi treťoligistov z banskobystrického regiónu počas uplynulého víkendu v akcii len Podkonice. Hostia sa v sobotu 29. októbra na umelej tráve v športovom parku Pltníky v Martine ujali vedenia už v 3. minúte, keď z uhla z ľavej strany skóroval Ivan Očenáš.

Zdroj foto: FB FK Podkonice

Podkoničania zdvojnásobili svoje vedenie v 13. minúte, keď sa krížnou strelou z pravého krídla presadil Michal Mózer. Hosťom sa krátko pred prestávkou podarilo zvýšiť už na 0:3, keď po centri z pravej strany zakončil presne na zadnej tyči Tobiáš Jarolím Gabriš. Martinčania v druhom polčase znížili na konečných 1:3. Podkonice sú tak po tretej výhre v rade už na 6. mieste tabuľky III. ligy Západ. Treťoligová jeseň ešte nekončí.

13
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.

Zvolen otočil derby s Badínom

V 13. kole Majstrovstva regiónu – IV. ligy (SsFZ) pútalo pozornosť sobotné derby medzi Zvolenom a Badínom. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď sa v 18. minúte presadil Denis Urgela. Zvolenčania však zakončili jeseň víťazne, keďže dvomi gólmi Gabriela Snitku z bieleho bodu otočili stav na konečných 2:1.

Štvrtoligová Šalková v sobotu hostila tabuľkovo vyššie postavenú Čadcu a bodovala, hoci približne 100 prítomných divákov v tomto stretnutí gól nevidelo. Kováčová nedeľu 30. októbra na domácej pôde deklasovala posledný Liptovský Hrádok. Hetrikom sa zaskvel René Duda, zvyšné dva góly pridal Michal Vronský.

Ľupča ukončila sériu prehier a zosadila Poltár z pozície lídra

Slovenská Ľupča nastupovala v sobotu dopoludnia na duel 13. kola V. ligy skupiny JUH po 5-tich prehrách v rade. Proti dovtedy prvému Poltáru však túto sériu ukončila, keď po góle Michala Čiefa zo 63. minúty zvíťazila najtesnejším rozdielom, a pripísala si tak veľmi cenný skalp.

Piatoligový Medzibrod zakončil svoje jesenné účinkovanie 6-gólovou remízou v Slovenských Ďarmotách. V 10. minúte poslal hostí do vedenia Adam Bobrovský, domáci následne vyrovnali. Sokol nezvíťazil, aj keď po góloch Martina Rajčoka a Nikolasa Pliešovského v úvode druhého dejstva viedol 1:3.

Selce uštedrili Jakubu debakel, Sásová prevýšila Priechod

V 13. kole VI. ligy skupiny C sa odohrali hneď dva derby zápasy mužstiev z Banskej Bystrice a blízkeho okolia. Sásová v sobotu hostila Priechod. Už v úvodných 15-tich minútach nastrieľal hetrik Martin Sedliak, pričom druhý gól vsietil z bieleho bodu. Adam Banáš zvýšil krátko pred prestávkou už na 4:0 pre domácich. Približne 200 divákov videlo ďalšie góly v záverečnej 15-minútovke. Martin Štulajter najprv znížil na 4:1, Saša Savić krátko na to prinavrátil Sásovej 3-gólové vedenie a Adrián Slobodník upravil stav na konečných 5:2. Či bude Sásová po troch výhrach v rade a 6-tich zápasoch bez prehry zimovať na prvom mieste, sa dozvieme až v sobotu 5. novembra po dohrávke medzi Osrblím a druhým Breznom.

Selce privítali v nedeľu pred približne 200 divákmi neďaleký Jakub. Domáci išli do vedenia v 12. minúte po zásahu Samuela Straku. Následne strelil 4 góly v rade Serhiy Kurta. V 79. minúte zvýšil na 6:0 Jakub Klačan a v 87. minúte spečatil stav na konečných 7:0 kapitán Seliec Filip Koctúr. Z tohto šiestoligového derby vám prinášame aj fotogalériu.

Posledný Sliač opäť bodoval, keď vďaka gólom Dominika Eperješiho, Mareka Zemka a Kristiána Halamu zvíťazil na pôde predposlednej Krupiny 2:3. Hrochoť zakončila jeseň remízou v Hriňovej.

Séria Malachova sa skončila, Ľubietová konečne vyhrala

Malachov ťahal pred posledným jesenným kolom 7. ligy ObFZ 7-zápasovú šnúru bez prehry, no na prvý Tatran Čierny Balog bol v nedeľu prikrátky. Hostia viedli v 32. minúte už 0:3, ale domáci sa nevzdali, keď po zmene strán zásluhou Romana Sečkára, Petra Pikulu a Ondreja Holána vyrovnali na 3:3. Líder tabuľky napokon vyhral po góle z penalty zo 67. minúty.

Ľubietová ukončila 4-zápasovú sériu prehier v nedeľu na ihrisku poslednej Michalovej. Domáci síce od 26. minúty vyhrávali, ale už v 30. minúte vyrovnal Karim Jančík. V závere prvého a v úvode druhého polčasu sa gólovo presadil Michal Lakomčík. V 62. minúte spečatil stav na konečných 1:4 Andrej Šimko.

Horné Pršany dali 12 gólov, Riečka deklasovala Dúbravicu

Horné Pršany si na záver jesene v 8. lige ObFZ BB pripísali už siedme víťazstvo v rade, keď v nedeľu doma nedali šancu predposlednej Mičinej. Na 12-gólovom debakli sa strelecky podieľalo až 8 hráčov, hetrikom sa prezentoval Tomáš Tóth. Riečka zvíťazila po tretíkrát v rade, keď v nedeľu aj vďaka dvom presným zásahom Igora Knoppa deklasovala Dúbravicu 4:0. Budúci víkend je na programe už len dohrávka medzi Pohronskou Polhorou a Harmancom, takže na pozícii lídra prezimuje rezerva piatoligovej Slovenskej Ľupče.

Ženy Dukly zdolali Žilinu rozdielom triedy

Ženský tím banskobystrickej Dukly sa po dvoch prehrách v rade vrátil na víťaznú vlnu, keď v stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej súťaže v sobotu doma v Kremničke deklasoval Žilinu. Duklistky otvorili skóre stretnutia už v prvej minúte, keď po prihrávke Lenky Mazúchovej z pravej strany skórovala z prvej pred bránou Daryna Lukach.

Domáce pridali ďalšie góly až po zmene strán. V 57. minúte sa zapísala do streleckej listiny Mazúchová, ktorá zahrala roh na krátko s kapitánkou Natáliou Veselovou, prenikla z pravej strany až na hranicu šestnástky a poslala loptu pod brvno. Hráčky Dukly strelili ďalšie dva góly v závere zápasu. V 84. minúte sa presadila hlavou po rohu z ľavej strany striedajúca Dominika Strečková. V 87. minúte spečatila stav na konečných 4:0 zblízka z dorážky Barbara Mileiová. Z duelu medzi ženami MFK Dukla a MŠK Žilina vám prinášame aj fotogalériu.

DEMIŠPORT liga – 1. liga ženy – 11. kolo – sobota 29.10.2022 – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:0 (1:0)

Góly: 1. Lukach, 57. Mazúchová, 84. Strečková, 87. Mileiová. ŽK: 75. Ďurišová (Žilina). Rozhodoval: Ratkovský. Diváci: 45

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Jančíková (63. Čierniková), Herbríková, Lukach (60. Strečková), Mazúchová, Veselová (C), Dunajská, Tesáková (88. Brandysová), Šimová, Morovjanová (88. Boháčiková)
Tréner: J. Boroviak