Futbalová jeseň v nižších súťažiach sa blíži k svojmu koncu. Počas štvrtého októbrového víkendu bolo na programe predposledné jesenné kolo, aj keď o dva týždne sa budú hrať ešte dohrávky. Derby sa hralo v Jakube či Tajove, s fotoaparátom sme zavítali do Malachova, kde domáci natiahli sériu bez prehry.

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v sobotu 22. októbra predstavili v Ružomberku, kde získali cenný bod. Treťoligistom z banskobystrického regiónu sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Šalková vyhrala vonku, Badín doma nebodoval

Spomedzi štvrtoligistov z Banskej Bystrice a okolia vyhrala počas uplynulého víkendu len Šalková. Hostia sa v nedeľu 23. októbra ujali vedenia na pôde posledného Liptovského Hrádku v 28. minúte, keď sa presadil Richard Pázmány. V 51. minúte zdvojnásobil vedenie Šalkovej Tomáš Mikulec, ktorý v 73. minúte svojím druhým gólom spečatil stav na konečných 0:3.

Badín doma nebodoval proti Liptovskej Štiavnici, keď jediný gól stretnutia inkasoval v 85. minúte. V 12. kole Majstrovstva regiónu – IV. ligy sa skončila 4-zápasová víťazná séria Zvolena, ktorý v Makove viedol od 23. minúty zásluhou Patrika Solivajsa, no domáci otočili stav stretnutia na 3:1. Kováčová prehrala rozdielom triedy na ihrisku druhého Krásna nad Kysucou.

Medzibrod uštedril debakel Čiernemu Balogu, Ľupča vonku neuspela

Medzibrod sa v 12. kole V. ligy skupiny JUH vrátil po dvoch prehrách na víťaznú vlnu, keď v nedeľu doma nedal šancu Partizánu Čierny Balog. V 14. minúte otvoril skóre Nikolas Miloš Pollák, v 21. minúte zvýšil na 2:0 Daniel Kohút a po zásahu Ivana Pipicha platil v 30. minúte už stav 3:0. V závere prvého polčasu sa ešte strelecky presadil Mário Ždánsky a Martin Rajčok. Sokol napokon zvíťazil 7:0, keď v rozmedzí 73. a 74. minúty skóroval dvakrát Dominik Šrot.

Piatoligová Slovenská Ľupča išla v nedeľu v Tornali po polhodine hry do vedenia zásluhou Pavla Širku. Domácim sa však podarilo v úvode druhého dejstva vyrovnať a v závere stretnutia aj dokonať obrat, keď si loptu do vlastnej brány usmernil Ján Medveď. Ľupča tak po piatej prehre v rade klesla na poslednú priečku, práve za Tornaľu.

V derby vyhrala Sásová, doma sa darilo Priechodu a Hrochoti

V 12. kola VI. ligy skupiny C sa v sobotu odohralo derby medzi Jakubom a Sásovou. Lepší nástup mali hostia, ktorí po góloch Martina Sedliaka a Petra Stacha viedli v 20. minúte 0:2. V úvode druhého polčasu pridal svoj druhý gól Sedliak, no domáci v 53. minúte znížili na 1:3 vďaka Vladimírovi Pavlíkovi. Jakub zdramatizoval zápas v 84. minúte, keď vsietil kontaktný gól Róbert Kútik. Zázračný obrat sa však nekonal, keďže hneď na to poistil výhru Sásovej Oliver Ďurta.

Cenný bod získal posledný Sliač, ktorý v sobotu doma vyhrával nad Osrblím po góloch Róberta Eleka a Bohuša Kováča od 24. minúty 2:0. Favorizovaní hostia však zachránili aspoň remízu, keď v 74. minúte znížil Blažej Špano a v samom závere vyrovnal Peter Švantner.

Priechod v nedeľu na domácom trávniku prehrával od 16. minúty s Dudincami 0:1, ale napokon zápas otočil. V 66. minúte vyrovnal Martin Štulajter a v 90. minúte rozhodol o výhre domácich Andrej Chrobák. Priechod tak ťahá 4-zápasovú sériu bez prehry.

Hrochoť v nedeľu doma dokázala odpovedať na úvodný gól Dobrej Nivy, ale hostia si v 38. minúte prinavrátili vedenie z penalty. Od záveru prvého polčasu hrali domáci o desiatich, keďže v 44. minúte videl červenú kartu Simon Sihelský. V 57. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy aj Róbert Sláva, no Hrochoť aj napriek dvom vylúčeniam zápas otočila. V 68. minúte vyrovnal gólom priamo zo štandardnej situácie Michal Poliak, v 86. minúte poslal domácich do vedenia z bieleho bodu Michal Greško a v samom závere spečatil stav na konečných 4:2 Tomáš Uhliar.

Selce prehrávali v nedeľu v Brezne 2:0 už 9. minúte a v závere prvého polčasu inkasovali aj po tretíkrát. Hostia sa však nevzdali a zápas zdramatizovali, keď v 83. minúte skóroval Lukáš Riša a v 90. minúte znížil na konečných 3:2 z pokutového kopu kapitán Seliec Filip Koctúr.

Malachov natiahol sériu bez prehry, otočil zápas s Ľubietovou

Malachov hostil v nedeľu od 11.00 h v rámci 12. kola 7. ligy ObFZ BB Ľubietovú. Skóre stretnutia otvorili už v 4. minúte hostia, keď sa z dorážky z blízka presadil Michal Lakomčík. Domáci odpovedali v 33. minúte krásnou strelou spoza šestnástky v podaní Ondreja Holána. Malachov po zmene strán zavŕšil obrat, keď v 61. minúte poslal domácich do vedenia Peter Pikula a v 80. minúte zvýšil na konečných 3:1 Ján Bartolovic. Malachov tak natiahol sériu bez prehry už na 7 zápasov, Ľubietová prehrala po štvrtýkrát v rade. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Riečka vyhrala derby v Tajove

Ťahákom 12. kola najnižšej súťaže bolo derby stretnutie dvoch susedných obcí. Do vedenia išiel ako prvý domáci Tajov, keď v 12. minúte otvoril skóre najlepší strelec 8. ligy ObFZ BB Filip Samson. Riečke sa podarilo vyrovnať ešte v prvom polčase, keď v 33. minúte premenil penaltu Šimon Spišiak. Autor vyrovnávajúceho gólu skóroval opäť v 53. minúte, a hostia tak viedli 1:2. V 63. minúte videl po neutíchajúcich protestoch dve žlté karty po sebe Marek Tomčík, a Tajov tak dohrával o desiatich. Riečka početnú prevahu zužitkovala na ďalšie dva presné zásahy. V 67. minúte zavŕšil hetrik Spišiak a v 78. minúte upravil na konečných 1:4 Matúš Magura.