Prinášame vám kompletný výsledkový sumár futbalových súťaží, v ktorom si môžete prečítať ako sa darilo výborne rozbehnutej Podbrezovej, lídrovi piatej ligy Selciam, či iným tímom. Na konci článku nájdete fotogalériu zo zápasu V. ligy skupiny C ŠK Sásová – TJ Lovča.

Fortuna liga – 9. kolo

V sobotu v Senci sa v súboji poslednej Dunajskej Stredy a druhého tímu tabuľky 1263 divákov gólu nedočkalo, čo znamená pokračovanie série neporaziteľnosti železiarov. Tí neinkasovali v druhom zápase po sebe, majú najlepšiu obranu v lige a sú jediným neporazeným tímom v lige. Zaujímavé je však, že nebodovali naplno proti poslednej Dunajskej Strede a nedávno proti ďalšiemu outsiderovi ViOnu, ale za to si zgustli na dueloch s favoritmi súťaže a tak demonštrovali svoju kvalitu. Na vedúcu Žilinu, ktorá nezaváhala proti Senici, strácajú o dva body viac, čiže tri body. Najbližšie čaká doma zverencov trénera Marka Fabuľu v sobotu večer v ťaháku derby kola Ružomberok, bude sa jednať o duel druhého s tretím.

II. liga skupina západ – 9. kolo

Dukla utrápená nielen vypadnutím zo Slovnaft Cupu si chcela všetko vynahradiť  v domácom súboji so silným Šamorínom. V 36-tej minúte jej plány naštrbil otváracím gólom Peterson Silvino da Cruz a skóre 0:1 sa menilo už iba raz. A to v 65. minúte, kedy poisťoval vedenie Šamorína Luiz Fernando. Bystričania tak po výhre nad Svätým Jurom zažívajú dvojzápasové gólové suchoty, naopak Šamorín sa dostal po zaváhaní Nitry na vedúcu pozíciu. Pohronie chcelo bodovať aj tretíkrát v rade, avšak do cesty sa mu postavilo Nové Mesto nad Váhom. Práve tento tím sa presadil ako prvý, na gól sa čakalo do 52. minúty, jeho autorom bol Petr Kurtin. Už-už to vyzeralo tak, že si domáci ustrážia tri body, Pohronie ale predĺžilo šnúru bez prehry na tri zápasy vďaka vyrovnaniu Lukáša Pelegríniho z 83. minúty. Pohronský celok je naďalej posledný, ale pomaly začína naberať formu.

II. liga skupina východ – 7. kolo

Zvolenčania sa chceli otriasť z prvej prehry v sezóne, ktorú utrpeli minulý týždeň na ihrisku VSS Košice. Do cesty sa im postavil ďalší košický celok, jednalo sa v sobotu poobede vo Zvolene o súboj dvoch Lokomotív. Východniari inkasovali v šestich predošlých súbojov len štyri góly, no Zvolenčanom sa podarilo ich prekonať už v prvom polčase zásluhou Elvisa Mashikeho Sukisu. Košičania pomerne rýchlo odpovedali, v záverečnej minúte prvého polčasu ustanovil polčasový stav 1:1 Kamil Karaš. Na rozuzlenie sa dlhšie čakalo. Kvalitnú obranu východnej metropoly dokázal prekonať v 74. minúte Maroš Balko, ktorý rozhodol o cennom víťazstve zvolenskej Lokomotívy.

TIPOS III. liga skupina STRED – 7. kolo

Súboj Podbrezovej B s Krásnom mal jasného hrdinu. Bol ním Lukáš Migaľa, ktorý poslal v závere prvého polčasu zverencov trénera Mária Auxta do vedenia a následne po vyrovnaní súpera rozhodol v 87. minúte zápas premenením pokutového kopu, keď musel byť pod veľkým tlakom. Týmto gólom posunul železiarov o priečku vyššie, čiže na tretie miesto, pričom na lídra z Liptovského Hrádku strácajú šesť bodov. O niečo viac bodov naň stráca Kremnička, ktorá utrpela vôbec prvú prehru, o ňu sa postarala Čadca.

IV. liga skupina JUH – 7. kolo

Jupie privítalo v súboji 7. kola na svojej pôde druhý tím tabuľky Vinicu. Tá v doterajších šiestich súbojov inkasovala šesťkrát a až na jednu výnimku vždy bodovala naplno. No žiadna štatistika nezastavila Jupie, ktoré vyhrávalo po polčase 1:0 gólom Giertla. V druhom polčase navyše zažiaril hetrikom v priebehu 26-tich minút Oliver Ďurta a bolo vymaľované. Hostia sa síce presadili dvakrát, ale vždy len znižovali na rozdiel dvoch gólov. Podlavicko-badínsky celok sa tak postaral len o druhú stratu bodov favorizovanej Vinice a ukázal svoje kvality. Hokejový výsledok a teda debakel kola sa zrodil v súboji Tornale s poslednými Olovármi, kde si z chuti zastrieľal najmä trojgólový Gejza Farkas.

V. liga skupina C – 7. kolo

Futbal - V. liga skupina C - SK Sasova vs. TJ Lovca - 18.09.2016 - Banska Bystrica
Jeden zo siedmych gólov Sásovej do siete Lovči

Selčania ako favorit v súboji so Štiavnickými Bańami sa ani nenazdali a v 20-tej minúte už prehrávali šokujúco 0:2 po góloch Chrenovského a Dlhoša, pričom prvý menovaný sa presadil z pokutového kopu. Takisto sa presadil za Selce aj Filip Koctúr v 40-tej minúte, keď znižoval na 1:2. To už bolo zo strany doterajšieho lídra súťaže všetko. O slovo sa zahlásili ešte hosťujúci Pastier a Budinský a po vylúčení Hapaka za domácich si už ustrážili tri body. Prekvapenie kola a prvá prehra Seliec bola na svete. Tie padli rázom na štvrtú priečku. Nedarilo sa ani Jakubu, ktorý prehral gólom z polovice prvého polčasu od Filipa Betku, ktorý spasil Čierny Balog bojujúci o prvé pozície. Darilo sa Sásovej, ktorá hokejovým spôsobom nedala šancu Lovči, ktorá bola favoritom nedeľňajšieho duelu. Trikrát sa presadil Andrej Dubovický, dvakrát sa presadil Maroš Choma, ktorý aj otváral skóre v ôsmej minúte z penalty. Taktiež skóroval René Turčan a Martin Kapusta, ktorý zaznamenal siedmy zásah do siete Webera. Za Lovču sa presadil Urgela, ktorý vyrovnával v 16-tej minúte na 1:1 a Peter Šebeň znižujúc na 4:2. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku.

I. trieda – 7. kolo

Rezerva Šalkovej podľahla nečakane Michalovej, ktorej hrdinom sa stal v 80. minúte Oliver Donoval. Brusno – Ondrej nenašlo premožiteľa ani v Osrblí, kde až do 77. minúty vyhrávalo gólom Zemana, no napokon sa muselo uspokojiť s bodom.

II. trieda skupina A – 7. kolo

V siedmom kole si Tajov poradil s Dúbravicou, keď musel otáčať nepriaznivý stav. Od 28. minúty prehrával gólom Draka, no po dvoch presných zásahoch Kucku na začiatku druhého polčasu bol vo vedení už Tajov a tri body nepustil, k čomu pomohli aj góly Pauera a Ševčíka. Strelníky držia naďalej kráľovské žezlo, keď sa potrápili s Mičinou. Duel rozhodol v 51. minúte Čief. O debakle kola sa postaral Lučatín a Harmanec.

II. trieda skupina B – 5. kolo

V B-skupine druhej triedy padalo gólov ako maku, ale len jediný súboj priniesol vyrovnané meranie síl. Pohorelá v ňom stratila svoje prvé body, no je jediným neporazeným celkom. Pohronská Polhora si zgustla na beznádejne poslednej Sihle a pripísala si prvú výhru, tam štyri góly zaznamenal Juraj Murín. Po týždňovej pauze sa predstavilo pred domácimi divákmi Jasenie, ktorých potešil hetrikom Pavol Lupták. Šokom bola vysoká prehra doteraz dominantného Braväcova B, ktoré stratilo prvýkrát body a to s Heľpou, o čo sa postaral najmä 4-gólový Michal Martinec.

I. liga Ženy – 4. kolo

Bystrické futbalové Sport Ladies sa prezentujú skvelou defenzívou, ktorej fungovanie potvrdili aj v štvrtom meraní síl a to v nedeľu poobede proti Novým Zámkom. Ani na štvrtý pokus sa nepodarilo súperom prekonať v bráne Patríciu Chladekovú a jediný gól Petry Morovjanovej, ktorý vsietila už v druhej minúte, stačil Bystričankám na zisk troch bodov. Tie sú tak v pätách vedúcim Žilinčankám a ostávajú jediné neporazené spolu s Myjavou.

FC Union Nové Zámky – Sport Ladies Club Banská Bystrica 0:1
Slovan BA – Partizán Bardejov 4:0
Trenčianske Teplice – Spartak Myjava 2:2
Žilina – Michalovce 2:1
Nitra – Šaľa 2:2

1. ŠKF VIX Žilina 4 3 0 1 11:4 9
2. Partizán Bardejov 4 3 0 1 9:6 9
3. Spartak Myjava 4 2 2 0 9:3 8