Podbrezovskí železiari cestovali v rámci 9. kola Fortuna ligy na ihrisko poslednej Dunajskej Stredy. Domáci potrebovali v tomto zápase bodovať, nakoľko na svojom konte mali iba tri body za tri remízy. Naopak hostia okupovali druhú priečku a v tejto sezóne ešte neprehrali.

FK DAC 1904 Dunajská Streda vs. ŽP Šport Podbrezová 0:0 (0:0)

ŽK: Ljubičić – Krivák. Zápas sledovalo v Senci 1263 divákov.

Zostava FK 1904 DAC Dunajská Streda: Tofiloski – Huk, Ljubicić, Michalík, Pačinda (74. Šabala) – Sarr, Kwin Kwin, Pambou (81. Vida), Brašeň – Štepanovský (65. Polievka), Szarka

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Djordjevič, Krivák, Turňa, Vajda – Breznaník (79. Migaľa), Kostelný, Podio, Viazanko (36. Šafranko) – Bernadina, Kochan (61. Kuzma)

Futbal - Fortuna liga - ZP Sport Podbrezova vs. MFK Zemplin Michalovce - 13.08.2016 - Podbrezova

Zápas v Senci bol skôr bojovný, ako futbalovo atraktívny. Hral sa klasický medzišestnástkový zápas s minimom šancí. Otvoriť skóre mohli hosťujúci železiari v 27. minúte. Matej Kochan po centri Breznaníka mal veľmi dobrú šancu, proti bol však brankár Tofiloski. Dunajská Streda sa pred bránu Podbrezovej dostávala len sporadicky. V 39. minúte sa po rohovom kope hostí dostali futbalisti DAC do rýchleho brejku. Po Szárkovej prihrávke sa Francúz Pambou Loembet rútil sám na Kuciaka, no akciu zakončil zbrklo strelou vysoko nad.

Dunjaskostredčania vstúpili do druhej časti aktívne a takmer z toho vyťažili gól. V 49. minúte už diváci dvíhali ruky nad hlavu, ale Szárkova strela skončila tesne mimo. Následne bolo menšie vzrušenie aj na strane druhej, zakončenie Bernandinu z dobrej pozície minulo Tofiloského svätyňu. V nasledujúcom priebehu sa hra začala vyrovnávať. Obidve mužstvá sa zamerali na pozornú defenzívu a väčšina akcií preto končila ešte pred pokutovým územím. Výnimkou bola veľká šanca hosťujúceho Bernadinu. Ten sa po Migaľovom centri dostal do dobrej streleckej pozície, avšak Tofiloski bol proti jeho pokus vyrazil na roh. V závere už žiadna vážnejšia šanca neprišla a Podbrezová si po remíze 0:0 body s Dunajskou Stredou rozdelila.

V sobotu 24. septembra privítajú železiari v Zelpo aréne MFK Ružomberok. Začiatok duelu ja stanovený na 19.00 hod.