Počas veľkonočného víkendu bolo na programe tretie jarné kolo nižších futbalových súťaží. Zvíťaziť sa podarilo Badínu, Šalkovej, Medzibrodu či Priechodu. V tradičnom sumári nižších súťaží nájdete aj fotogalériu zo stretnutia poslednej ligy medzi Riečkou a Harmancom.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín opäť vyhral, Šalková nakladala vonku

Štvrtoligový Badín vycestoval v sobotu 8. apríla do Čadce. Na gól sa čakalo až do 85. minúty, kedy Andrej Urgela vystrelil parádne z ľavej strany spoza šestnástky, lopta sa odrazila od vzdialenejšej tyče pred bránu, kde sa z dorážky presadil Branislav Žilinec. Badínčania tak nadviazali na domáci skalp lídra tabuľky z minulého kola a vyhrali po druhýkrát v rade.

Mužstvo Šalkovej sa v sobotu v rámci 16. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy predstavilo na ihrisku predposlednej Žarnovice. Hostia si poľahky pripísali prvé jarné body, keď súpera deklasovali 7-gólovým rozdielom. Šalková našla vo svojich radoch hneď troch dvojgólových strelcov – Patrika Lašúta, Andreja Alakšu a Mateja Pánika.

Viac o zápasoch Zvolena a Kováčovej sa dočítate v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk, kde nájdete aj fotogalériu zo stretnutia medzi Zvolenom a Krásnom nad Kysucou.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 16. kolo

MFK Žarnovica – FK Šalková 1:8

Góly: 36. Hajdoni – 2. a 75. Lašút, 33. a 56. Alakša, 34. Palovič, 39. Matis, 44. a 59. Pánik. Bez kariet.

Zostava FK Šalková: Vaník – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík (76. Lokša), Štubniak, Palovič, Pázmány, Mikulec, Matis (46. Hlavatý), Pánik, Lašút, Alakša (81. Demeter). Tréner: D. Vernarský.

FK Čadca – ŠK Badín 0:1

Gól: 85. Žilinec. ŽK: 40. Tlelka – 40. Rafanides, 60. Výlupok, 85. Urgela.

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď, Pavlík, R. Studený (71. Mesiarik), Caban, Urgela, Žilinec, Rafanides (90. Sršeň), Výlupok (C), Vician (90. Kršák), M. Giertl. Tréner: M. Hudec.

Medzibrod je už druhý

Piatoligový Medzibrod vyhral aj tretí jarný zápas, pričom sériu bez prehry natiahol už na 6 duelov. Domáci Veľký Krtíš v nedeľu odolával do 68. minúty, kedy sa po štandardke Daniela Kohúta z diaľky presadil pred bránou Ján Sojka. Sokolu pomáhajú v rámci spolupráce medzi klubmi aj hráči z treťoligového RSC Hamsik Academy a práve Ivan Šteiniger sa predviedol v záverečnej 15-minútovke. V 78. minúte zvýšil na 0:2, keď na pravom krídle nasadil jasličky brániacemu hráčovi domácich, namieril si to do šestnástky a loptu obalil k vzdialenejšej tyči. Na konečných 0:3 upravil Šteiniger v 86. minúte, keď sa presadil hlavou po rohovom kope Kohúta z pravej strany. Keďže Príbelce zaváhali, Medzibrod sa posunul na druhú priečku, kde má rovnaký počet bodov ako prvý Poltár.

Slovenská Ľupča prehrávala v nedeľu doma v rámci tretieho jarného kola V. ligy skupiny JUH už od 6. minúty. Hostia z Poltáru v samom závere prvého dejstva zdvojnásobili svoje vedenie. Domáci ešte v 61. minúte znížili na 1:2 zásluhou Jakuba Chromeka, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Ľupčania tak na svoje prvé jarné body stále čakajú.

V. liga skupina JUH – 16. kolo

OFK Slovenská Ľupča – TJ Jednota Málinec 1:2

Góly: 61. Chromek – 6. Kubiš, 45. Kleffler. ŽK: 60. Čief, 77. Mádel, 89. P. Vajda – 18. Šuška, 54. Beľa. Diváci: 200.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Mádel, Melicher (68. Dula), Lakomčík (C), J. Medveď, Majer (61. M. Studený), P. Vajda, Ternuščák (79. V. Giertl), Foltáni, Čief, Chromek. Tréner: M. Holécy.

MFK Baník Veľký Krtíš – TJ Sokol Medzibrod 0:3

Góly: 68. Sojka, 78. a 86. Šteiniger. ŽK: 16. Havrila, 33. Aptsauri – 20. Belluš, 52. Belko.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Griglak, Belko (C), Belluš (54. Pipich), Tréger (54. Šteiniger), Šimúth (84. Haviar), Neušel, Bobrovský (84. Lacko), Kohút, Rajčok, Sojka (71. Samuelčík). Tréner: T. Dzúrik.

Priechod vonku úspešne, Jakub a Hrochoť bez bodu

Zatiaľ čo plánovaný zápas v Sásovej bol preložený, Selce vyhrali kontumačne, keďže súper z Hliníku nad Hronom sa kvôli maródke nedostavil.

V rámci 16. kola VI. ligy skupiny C bol ale v akcii Priechod, ktorý sa v nedeľu predstavil v Dobrej Nive. Domáci otvorili skóre už v 2. minúte, ale hostia vyrovnali hneď vzápätí zásluhou kapitána Filipa Vajdu. Na tretí gól sa čakalo až do samého záveru, kedy rozhodol o druhej výhre Priechodu v rade Richard Reptiš. To už hrala Dobrá Niva o desiatich po červenej karte z 86. minúty.

Šiestoligový Jakub prehrával v nedeľu v Bacúchu už od 7. minúty a hoci v 38. minúte vyrovnal zásluhou Adama Lukáča, tesne pred prestávkou inkasoval opäť. Domáci v 64. minúte zvýšili na 3:1, na čo hostia rýchlo zareagovali, keď sa v 69. minúte presadil Tomáš Klinec. Sokol už ale nevyrovnal a Bacúch si v závere stretnutia poistil víťazstvo gólom na 4:2. Jakub tak po prvýkrát na jar nebodoval.

Hrochoť hostila v nedeľu lídra tabuľky z Brezna, ktorého neprekvapila. Na 5-gólovom triumfe hostí sa hetrikom podieľal Oliver Trajteľ.

VI. liga skupina C – 16. kolo

ŠK Hrochoť – FK Brezno 0:5

Góly: 12., 26. (pen.) a 49. Trajteľ, 41. Molčan, 55. Szczepaniak. ŽK: 28. T. Uhliar, 33. Škamla, 35. J. Uhliar – 32. Kafrík. ČK: 57. T. Uhliar (po druhej ŽK). Diváci: 252.

Zostava ŠK Hrochoť: Greško – J. Uhliar (46. Bondarchuk), Škamla, Baitar, Matušek, T. Uhliar, Berky (85. Diko), Hraško, Mazúch (58. Bezděka), Sláva (C), Zátroch (73. Michálik). Tréner: J. Šimkovič.

FK 09 Bacúch – TJ ŠK Sokol Jakub 4:2

Góly: 7. a 64. Brozman, 43. Baník, 90. Skaloš – 38. Lukáč, 69. Klinec. ŽK: 23. Harvanka, 59. Ďurčík, 90. Dvoran – 90. Klinec, 90. Janík. ČK: 90. Janík (po druhej ŽK).

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec, Kútik (C), Binda (84. Badinský), Janík (78. Datko), Z. Cimerman, Klinec, Hudec, Bednár (66. Kubacký), T. Cimerman, Lukáč. Tréner: P. Zehnal.

OŠK Dobrá Niva – OFK 1950 Priechod 1:2

Góly: 2. Uhrín – 3. F. Vajda, 90. R. Reptiš. ŽK: 58. Babiak, 76. Vilhan, 80. Kyslý – 53. Šinkovkin, 76. Štulajter. ČK: 86. Kyslý (po druhej ŽK).

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – R. Reptiš, Šinkovkin, P. Reptiš, K. Rakyta (26. Sultangaliyev), F. Vajda (C), Zeleňanský, Zehnal, Barta (64. I. Rakyta), Štulajter, Slobodník (64. Rebek). Tréner: N. Dikácz.

Malachov doma remizoval, Ľubietová podľahla béčku Podkoníc

Malachov sa v rámci 16. kola 7. ligy ObFZ BB stretol v nedeľu doma s Beňušom. Domáci viedli od 36. minúty vďaka Petrovi Pikulovi, ale hostia do prestávky vyrovnali. Beňuš išiel v 58. minúte do vedenia, no Malachov dokázal v 85. minúte zásluhou Róberta Spodniaka vyrovnať na konečných 2:2.

Ľubietová privítala v nedeľu rezervu Podkoníc z Lučatína. Hostia potvrdili rolu favorita, keď skórovali už v prvej minúte zásluhou Jána Ďurčíka. Bol to zároveň aj posledný gól stretnutia. Poniky doma vysoko podľahli Braväcovu.

Riečka si vychutnala Harmanec

Náš fotograf Ivan Golembiovský zavítal opäť na najnižšiu súťaž, konkrétne do Riečky. Domáci otvorili skóre už v 6. minúte, keď sa presadil Ján Šimčík. Harmanec v 34. minúte vyrovnal zásluhou Mareka Slančíka, ale Riečka si gólom Adama Šimiaka prinavrátila vedenie ešte do prestávky.

Po zmene strán urobili hráči Riečky zo zápasu jasnú záležitosť. Druhý gól pridal Šimčík, potom sa do streleckej listiny zapísal aj Ivan Širka a v závere duelu nastrieľal čistý hetrik Lukáš Zachar. Riečka tak zvíťazila už po piatykrát v rade a naďalej jej patrí 4. priečka.

Rezerva Šalkovej uštedrila v rámci 16. kola 8. ligy ObFZ BB Dúbravici ešte vyšší debakel. Tabuľku naďalej vedie béčko Slovenskej Ľupče, ktoré si poradilo s Mičinou. Víťazná šnúra Horných Pršian sa skončila na ihrisku B-tímu Tatrana Čierny Balog. Dve výhry v rade majú Staré Hory, ktoré tentokrát uspeli v Balážoch, kde hrá rezerva Seliec.