Treťoligisti z banskobystrického regiónu v 21. kole III. ligy Západ nevyhrali. Mužstvo Podkoníc získalo v Bánovej aspoň bod. Zo zápasu RSC Hamsik Academy v Galante vám prinášame aj fotogalériu.

Hamšíkovci u druhého nebodovali

A-mužstvo RSC Hamsik Academy sa v piatok 7. apríla od 15.30 h predstavilo na pôde druhého celku tabuľky III. ligy Západ – FC Slovan Galanta. Domáci otvorili skóre už v prvej minúte, keď Patrik Čiernik prihral spred šestnástky na jej ľavú stranu Kristiánovi Megovi, ktorý z uhla trafil medzeru medzi nohami brankára hostí Lukáša Högera. Hamšíkovcom sa podarilo vyrovnať v 20. minúte po tom, čo Vladislav Slovák prihral z ľavého krídla do pokutového územia, kde loptu tečoval Viktor Vondryska a následne ju do vlastnej brány usmernil obranca domácich Maté Vass. Vyrovnaný stav 1:1 platil aj po konci prvého polčasu.

V druhom dejstve rozvlnili sieť už len domáci. Po hodine hry vystrelil po trávniku zvnútra pokutového územia Čiernik, Höger loptu vyrazil pred seba, následne ho pri dorážke zasiahol Mego, a keďže sa pískal faul, tak presná dorážka hlavou Tomáša Horáka gólová nebola. V 64. minúte si už ale Galanta prinavrátila vedenie. Vass odčinil svoj vlastný gól, keď po Martinovom Mečiarovom centri zo štandardky z pravej strany zblízka usmernil loptu za bránkovú čiaru – 2:1. Hráčom RSC Hamsik Academy sa už vyrovnať nepodarilo.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Do zápasu sme vstúpili asi najhoršie ako sa dá, v 40. sekunde sme inkasovali gól. To nás trošku poznačilo. Prvých pätnásť minút bol súper lepší, ale potom sme hrali aktívne a prevzali sme iniciatívu. Hrali sme lepšie, boli sme aktívni, pohybliví, a to hlavne cez krídla. Z toho sme v podstate aj vyrovnali. Rozhodujúce momenty zápasu prišli na konci prvého polčasu, keď sme po rohovom kope o milimeter minuli bránu. V druhom polčase sme boli opäť lepším tímom, boli sme aktívnejší. Vytvárali sme si šance, pološance, dve z toho boli obrovské. To rozhodlo, že sme nestrhli stav na našu stranu. Takéto šance proste v takýchto zápasoch musíme premieňať, lebo potom nás to stojí body. Inkasovali sme zo štandardky, súpera sme inak nepustili do nejakých väčších šancí, až na záver zápasu, kedy sme hrali vabank. O to je to smutnejšie.

Veľmi pozitívne hodnotím výkon hráčov, ktorí sa dostali do zostavy, keďže sme museli improvizovať vzhľadom na zdravotný stav niektorých hráčov. Aspoň sa ukazuje, že sme vyrovnané družstvo osemnástich futbalistov, ktorí môžu naskočiť do zostavy kedykoľvek. Menovite by som pochválil Vlada Slováka, lebo všetci vieme, čo v ňom je, len sa mu to nedarilo preniesť z tréningu do zápasu, ale teraz v Galante sa mu to podarilo. Stále má obrovské rezervy, ale ukázal, že je to dobrý hráč. Takisto ma potešil Majo Ždánsky, mladý chlapec, ktorý ukázal za deväťdesiat minút na ihrisku, že do budúcna sa môžeme o neho oprieť.“

III. liga Západ – 21. kolo – piatok 07.04.2023, 15.30 h – Galanta

FC Slovan Galanta – RSC Hamsik Academy 2:1 (1:1)

Góly: 1. Mego, 64. Vass – 20. Vass (vla.). ŽK: 81. Vávro, 84. Gaško (obaja RSC HA). Rozhodovali: Mastiš – Tokoš, Krivošík. Diváci: 250.

Zostava FC Slovan Galanta: Németh – Cehula, Vass, Horník (C), Mečiar, Dibala, Kiss (88. Viola), Radványi (59. Horák), Mego, Nsumoh (73. Davalos), Čiernik (73. T. Hučko). Tréner: R. Slezák.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro, Kapor, Gaško, Iseni – Pollák, Jančo, Ždánsky, Slovák – Vondryska, Šteiniger. Tréner: P. Venglarčík.

Podkonice s deviatou remízou

Mužstvo Podkoníc hralo v rámci 21. kola III. ligy Západ v nedeľu 9. apríla od 10.30 h na ihrisku tabuľkového suseda z Bánovej. Domáci sa ujali vedenia v 27. minúte, keď penaltu premenil Matej Zavadzan. Hostia však odpovedali rovnakou mincou. V samom závere prvého polčasu mali k dispozícii pokutový kop aj oni a loptu si na biely bod postavil kapitán Matúš Turňa, ktorý vyrovnal na 1:1.

Krátko po zmene strán si Bánová prinavrátila vedenie zásluhou Juraja Mráza, ktorý prekonal Milana Mráza. Tento gólman strážil bránu Podkoníc v tomto stretnutí po tom, čo sa v minulom kole zranila brankárska jednotka Patrik Gábriš. Podkoničania napokon vydolovali aspoň bod, keďže v 69. minúte sa strelecky presadil útočník Adam Kostúr. Podkonice remizovali už po deviatykrát v sezóne. V počte remíz sú jednoznačným lídrom súťaže. Zároveň ťahajú 5-zápasovú šnúru bez prehry.

III. liga Západ – 21. kolo – nedeľa 09.04.2023, 10.30 h – Bánová

TJ Bánová – FK Podkonice 2:2 (1:1)

Góly: 27. Zavadzan (pen.), 49. J. Mráz – 45. Mat. Turňa (pen.), 69. Kostúr. ŽK: 20. Bechný, 28. Sekerka, 44. Zavadzan – 26. M. Mráz, 34. Patrnčiak, 54. Lihan, 84. Mat. Turňa. Rozhodovali: Ďurčo – Dubravec, Kardelis. Diváci: 180.

Zostava TJ Bánová: Kosa (C) – Bechný, Dusa (76. Bielik), Sekerka, Bičan (85. Coulibaly), Gluvić, Zavadzan, J. Mráz (76. Horecký), Konečný, Jasenovský (60. Káčer), Chupáň (60. Prášek). Tréner: M. Šajnoha.

Zostava FK Podkonice: M. Mráz – Martinec, Mat. Turňa (C), Lihan – Selecký (90. Čilík), Kandala (57. Tannhauser), Kvietok, Patrnčiak (90. Horváth) – Mózer, Kostúr, T. J. Gabriš (83. Rusko). Tréner: Mar. Turňa.

10
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
0 0 0 0 0:0 0

A-mužstvo RSC Hamsik Academy odohrá najbližší duel v sobotu 15. apríla od 16.00 h doma v Rakytovciach proti FK Slovan Duslo Šaľa. V rámci 22. kola III. ligy Západ budú hrať doma aj Podkonice, ktoré v nedeľu 16. apríla o 16.00 h privítajú AFC Nové Mesto nad Váhom.