Sezóna v nižších futbalových súťažiach pokračovala počas posledného aprílového víkendu 19. kolom. Darilo sa štvrtoligovej Šalkovej či piatoligistom z Medzibrodu a Slovenskej Ľupče. Šiestoligové derby ovládol Priechod. Fotogalériu vám prinášame zo šlágra najnižšej súťaže medzi Hornými Pršanmi a Riečkou.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Šalková doma otočila, Badín vonku prehral

Štvrtoligová Šalková v sobotu 29. apríla privítala Kysucké Nové Mesto, ktoré sa v 54. minúte ujalo vedenia. Už v 57. minúte však odpovedal Tomáš Mikulec, ktorý si v šestnástke našiel center Denisa Štubniaka z pravého krídla a placírkou upratal loptu k ľavej tyči brány hostí. Šalková zavŕšila obrat v 78. minúte, keď po Mikulcovej prihrávke sprava skóroval vo vnútri pokutového územia Richard Pázmány.

Badín strieda v posledných týždňoch výhry s prehrami. Tentokrát podľahol v nedeľu 30. apríla v rámci 19. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy vonku Krásnu nad Kysucou rozdielom triedy.

Fotoreport z derby medzi Kováčovou a Zvolenom nájdete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 19. kolo

FK Šalková – MŠK Kysucké Nové Mesto 2:1

Góly: 57. Mikulec, 78. Pázmány – 54. Buček. ŽK: 44. Šimčík (Šalková). Diváci: 80.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík, Štubniak, Pázmány, Mikulec, Matis, Lašút (89. Vaník), Šimčík (82. T. Tuček), Lokša, Alakša (90. M. Tuček). Tréner: D. Vernarský.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – ŠK Badín 3:0

Góly: 6. Kavulič, 8. (pen.) a 32. Ševčík. ŽK: 7. Výlupok, 72. Rafanides, 73. A. Medveď (všetci traja Badín).

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď, Pavlík, R. Studený, D. Urgela, A. Urgela, Bíreš (C), Žilinec (46. Mesiarik), Rafanides, Výlupok, Vician (80. Kršák). Tréner: M. Hudec

Medzibrod už prvý, Ľupča opäť vyhrala

Úspešný víkend majú za sebou piatoligisti. Slovenská Ľupča prehrávala v nedeľu v Čiernom Balogu už od 5. minúty, ale napokon si pripísala druhú výhru v rade. V 54. minúte vyrovnal zblízka po prihrávke z pravej strany Jakub Chromek. O pár minút neskôr poslal Ľupču do vedenia Michal Čief, ktorý si taktiež nabehol na dobrý center z pravého krídla. V 82. minúte dal výsledku konečnú podobu svojím druhým gólom Chromek, keď sa uvoľnil pred pokutovým územím a vypálil presne do pravého horného rohu brány Partizánu.

Medzibrod hostil v nedeľu v šlágri V. ligy skupiny JUH o priebežnú prvú priečku Poltár. Domácich poslal do vedenia v 17. minúte parádnou strelou z prvej z voleja z ľavej strany šestnástky Daniel Kohút. Ďalšie góly patrili Ivanovi Šteinigerovi, ktorý spolu s ďalšími hráva v rámci spolupráce s RSC Hamsik Academy aj za Medzibrod. Útočník Šteiniger krátko pred prestávkou vystrelil skvele z ľavej strany k vzdialenejšej tyči a v 78. minúte dal výsledku konečnú podobu gólom do prázdnej brány po zaváhaní brankára hostí. Séria Medzibrodu bez prehry činí už 9 zápasov.

V. liga skupina JUH – 19. kolo

ŠK Partizán Čierny Balog – OFK Slovenská Ľupča 1:3

Góly: 5. Ťažký – 54. a 82. J. Chromek, 60. Čief. ŽK: 43. V. Giertl, 74. Mádel (obaja S. Ľupča).

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Mádel, Lakomčík (C), J. Medveď, Hamza, V. Giertl, M. Studený (37. Foltáni), Čief (77. Dula), Ternuščák, P. Vajda (77. M. Bartoš), J. Chromek (82. Mádel). Tréner: M. Holécy.

TJ Sokol Medzibrod – TJ Sklotatran Poltár 3:0

Góly: 17. Kohút, 44. a 78. Šteiniger. ŽK: 37. Rajčok, 54. Belluš, 63. Grigla – 24. Slovák, 36. Kojnok, 38. Husanik, 52. Ďurica. Diváci: 250.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Griglak, Belko (C), Belluš (65. Zázrivec), Samuelčík (75. Tréger), Šteiniger (88. Haviar), Bobrovský, Kohút, Sojka, Rajčok, Kolláti (75. I. Bartoš). Tréner: T. Dzúrik.

Priechod uštedril kanára Jakubu

V 19. kole VI. ligy sa v nedeľu odohralo regionálne derby medzi Priechodom a Jakubom. Duel sa niesol jasne v réžii domácich. V 16. minúte sa na brankára hostí rútili dvaja hráči Priechodu a Ondrej Zeleňanský otvoril skóre pohodlne, zakončením do prázdnej brány. V 34. minúte zdvojnásobil vedenie domácich na dvakrát Martin Štulajter a tesne pred prestávkou zvýšil už na 3:0 prízemnou strelou po otočke Peter Zehnal. Po zmene strán pridal Zehnal aj druhý gól, keď v 55. minúte vystrelil v šestnástke z prvej presne po spätnej prihrávke sprava. V 74. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Andrej Chrobák, ktorý rozvlnil sieť aj s prispením teču brániaceho hráča hostí. Svoj druhý presný zásah pridal aj Štulajter, keď si v závere stretnutia nabehol za obranu na dobrý pas a lobom prehodil gólmana hostí. Jakub je tak po vysokej prehre v Priechode už 4 zápasy bez víťazstva.

Šiestoligové Selce zaknihovali v nedeľu v Dudinciach tretiu prehru v rade. Serhiy Kurta v závere duelu z bieleho bodu už len znižoval na konečných 2:1.

VI. liga skupina C – 19. kolo

OFK 1950 Priechod – TJ ŠK Sokol Jakub 6:0

Góly: 16. Zeleňanský, 34. a 88. M. Štulajter, 45. a 55. Zehnal, 74. Chrobák. Bez kariet. Diváci: 150.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – P. Reptiš, F. Vajda (C), R. Reptiš, Vozár (61. Chrobák), Rakyta, Zehnal, Nazhimiden (61. Sultangaliyev), Barta (70. Rebek), M. Štulajter, Zeleňanský (61. Slobodník). Tréner: N. Dikácz.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec, Hudec, Kútik (C), Z. Cimerman, Kubacký (82. Badinský), Datko, Bednár, Binda, Mišány, Lukáč. Tréner: P. Zlevský.

TJ Slovan Dudince – FK Selce 2:1

Góly: 48. Marunčiak, 89. Benedik – 90. Kurta (pen.). ŽK: 26. Šavrtka, 64. Benedik, 67. Sever – 29. M. Blaško, 76. Šimko, 79. Ondrejka, 87. Ríša.

Zostava FK Selce: Jančiar – Ondrejka, Hrudkay, Ríša, Kurta, M. Blaško (57. Šimko), O. Poljovka, Straka, Klačan (74. Švantner), Koctúr (C), Penov (74. Maruniak). Tréner: R. Radoš.

Malachov zdolal vonku Strelníky

V 19. kole 7. ligy ObFZ BB sa Malachovu podarilo po štyroch zápasoch bez víťazstva v nedeľu zdolať Strelníky na ich pôde najtesnejším rozdielom. V 33. minúte o tom rozhodol Peter Pikula.

Poniky v nedeľu na domácom trávniku otočili nepriaznivý stav s predposlednou Heľpou a napokon vyhrali rozdielom triedy. Dvakrát skóroval Ján Styk.

Ľubietová cestovala v nedeľu do Jasenia v oklieštenej zostave a prehrala jednoznačne 4:0. Baník nevyhral už 5 zápasov v rade.

Ešte vyšším rozdielom prehralo Brusno, ktoré v nedeľu doma schytalo od Hronca poltucet.

V šlágri uspela Riečka

Náš fotograf Ivan Golembiovský zavítal v nedeľu na šláger najnižšej súťaže, v ktorom druhé Horné Pršany hostili tretiu Riečku. Hostia viedli už v 14. minúte 2-gólovým rozdielom zásluhou Radoslava Rána. Pred prestávkou ešte pridal tretí gól Riečky Ján Šimčík. Horné Pršany sa krátko po zmene strán nadýchli po zásahu Petra Šulaja, ale ďalšie góly už nepridali. V samom závere ešte skompletizoval hetrik Ráno, a Riečka tak vyhrala rozdielom triedy a víťaznú šnúru natiahla už na 8 zápasov.

Uplynulé kolo 8. ligy ObFZ BB prinieslo aj debakel na ihrisku Mičinej. Tajov skóroval až 9-krát, pričom najlepší strelec súťaže Filip Samson dal 4 góly.

Harmanec v nedeľu doma otáčal duel s Dúbravicou dvomi gólmi v záverečnej 15-minútovke, o ktoré sa postarali Marek Holmík so Stefanom Pepinovićom.