Treťoligisti z nášho regiónu majú za sebou celkom vydarený víkend. Zatiaľ čo futbalisti RSC Hamsik Academy predviedli skvelý návrat do zápasu proti tretej Beluši, mužstvo Podkoníc doma porazilo rozdielom triedy druhú Galantu.

Skvelý comeback v Rakytovciach

Muži RSC Hamsik Academy v sobotu 29. apríla o 16.00 h v Rakytovciach privítali v rámci 24. kola III. ligy Západ tretí celok tabuľky – FK Beluša. Inkasovali už v 6. minúte, keď hostia rýchlo rozohrali štandardku v strede poľa dlhým nákopom za obranu domácich na Adama Gáboríka, ktorý sa presadil v šestnástke a prekonal debutanta v bráne RSC Hamsik Academy Samuela Dovca – 0:1. Na ďalšie góly sme čakali do záverečnej 10-minútovky prvého polčasu, a padli v nej hneď tri.

V 37. minúte po rýchlej kontre Beluše a prihrávke z ľavej strany pokutového územia skóroval na zadnej tyči Peter Bryndziar – 0:2. O necelé tri minútky neskôr Milovan Kapor nešťastne tečoval loptu do vlastnej brány po strele Patrika Krčulu spoza pokutového územia – 0:3. Hamšíkovci však tesne pred prestávkou strelili dôležitý gól na 1:3, keď Patrik Abrahám prepasíroval loptu na pravú stranu šestnástky Adamovi Jackuliakovi, ktorý z uhla vystrelil presne.

Mužstvo RSC Hamsik Academy, povzbudené gólom do šatne, sa v druhom polčase vrátilo do zápasu. Gól na 2:3 zo 63. minúty stál naozaj za to. Mário Ždánsky zahral vhadzovanie pohotovo na Viktora Vondrysku, ktorý z pravého krídla, takmer z autovej čiary, vypálil z halfvoleja a exportnou ranou prehodil prekvapeného gólmana Beluše Medarda Vangela. Zdanlivo prehratý zápas napokon domáci dotiahli do bodového zisku. Na 3:3 vyrovnal v 79. minúte Dario Jovanovski, ktorý si po rohovom kope z pravej strany našiel v šestnástke odrazenú loptu, vo vzduchu ju trafil výborne a poslal ju k pravej tyči brány hostí.

Dario Jovanovski si tak otvoril strelecký účet v drese RSC Hamsik Academy, no zápas nedohral, keďže v 85. minúte ho hlavný arbiter Radoslav Bobko vylúčil po druhej žltej karte. Napriek krátko trvajúcej početnej prevahe súpera sa už skóre stretnutia v posledných minútach nezmenilo. Hamšíkovci si tak pripísali tretiu remízu v rade. Najbližší duel odohrajú v sobotu 6. mája od 16.30 h na ihrisku štrnástych Nových Zámkov.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Získali sme síce iba bod, ale pre mňa osobne to bolo veľké víťazstvo. Tí, ktorí niekedy súťažne športovali, vedia, o čom hovorím. Hodnotiť zápas nejako podrobne nebudem, lebo to nebolo o nejakých športových zručnostiach. Ale chcem povedať, že som hrdý na túto partiu borcov, ktorú trénujem. Potvrdili, že oprávnene patria možno do tejto tretej ligy, možno vyššie. Pre takéto momenty ja osobne trénujem. Pre takéto momenty sa oplatí tento krásny šport robiť. Prišiel som do kabíny a chlapcom som zatlieskal. Tým, ktorí to urobili po zápase tiež, ďakujem, len mi je veľmi ľúto, že ich je tak málo. Takže ešte raz, ďakujem.“

Adam Jackuliak, strelec prvého gólu RSC Hamsik Academy: „Po nešťastnej remíze v Martine sme chceli, ako v každom zápase na domácom ihrisku, získať po dlhej dobe tri body. Hrali sme proti fyzicky dobrému a skúsenému mužstvu. Na začiatku zápasu sme mali veľkú šancu na skórovanie, bohužiaľ nám to tam nepadlo. Mali sme tam ešte tuším dve šance z našich rohov. V prvom polčase sme dostali góly z jednoduchých akcií. Z môjho pohľadu to boli góly, ktoré pramenili z našej nekoncentrovanosti. Chvalabohu sme pred koncom prvého polčasu dali gól, ktorý nám dal väčšiu šancu na lepší výsledok. V šatni sme si povedali, čo musíme jednoznačne zlepšiť a že toto sa nemôže stávať. Rozhodne sme ale nič nechceli zabaliť. Druhý polčas bol z našej strany výborný. Dali sme pekný kontaktný gól na 2:3. Hrali sme dobre, agresívne, s energiou, teda presne s tým, čo nám v prvom polčase chýbalo. Ku koncu zápasu sme zaslúžene vyrovnali. Chceli sme ten zápas vyhrať, čo sa nám bohužiaľ už nepodarilo, aj keď sme tam mali ešte nejaké príležitosti. Ja som ale veľmi hrdý na toto mužstvo, lebo nie je ľahké sa dostať do zápasu za stavu 0:3 a bodovať. Nám sa to podarilo. Je to dôkaz toho, že sme silný tím a dobrý kolektív. Verím, že tento druhý polčas nás nakopne a v najbližšom zápase zabodujeme naplno.“

III. liga Západ – 24. kolo – sobota 29.04.2023, 16.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FK Beluša 3:3 (1:3)

Góly: 45. A. Jackuliak, 63. Vondryska, 79. Jovanovski – 6. Gáborík, 37. Bryndziar, 40. Krčula. ŽK: 43. Ždánsky, 53. Jovanovski, 73. Abrahám, 90. Jančo – 13. Bartoš, 67. Jánošík. ČK: 85. Jovanovski (po druhej ŽK). Rozhodovali: Bobko – Adamčo, Šága. Diváci: 60.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – Vávro (46. Bobrovský), Kapor, Gaško (C), Iseni (16. Pollák) – Jančo, Jovanovski – A. Jackuliak, Ždánsky, Abrahám (89. Grigrlak) – Vondryska (89. Šteiniger). Tréner: P. Venglarčík.

Zostava FK Beluša: Vangel – Schiszler, Jánošík, Gajdošík, Ďuriš (70. Derka), Gašpar, Bartoš, Bryndziar (46. Janco), Gáborík, Hrenák (C), Krčula. Tréner: D. Kramlík.

Podkonice ukončili sériu bez výhry

Mužstvo Podkoníc privítalo v nedeľu 30. apríla o 16.00 h druhý celok tabuľky z Galanty. Domáci proti favoritovi ukončili 4-zápasovú sériu bez prehry, keď o svojom triumfe rozhodli v prvom polčase. Už v 13. minúte otvoril skóre Oliver Patrnčiak a o približne šesť minút neskôr zdvojnásobil vedenie Podkoníc Michal Mózer. Mužstvá išli napokon do šatní za stavu 3:0, keďže tesne pre prestávkou sa strelecky presadil opäť Mózer.

Dvojgólový hrdina domácich si v 59. minúte neudržal nervy na uzde a v prerušenej hre to prehnal s agresivitou, za čo videl červenú kartu. Podkoničania si však aj o desiatich svoje pohodlné vedenie v záverečnej polhodine postrážili. Nasledujúci zápas ich čaká v sobotu 6. mája od 16.30 h na pôde trinásteho bratislavského Interu.

III. liga Západ – 24. kolo – nedeľa 30.04.2023, 16.00 h – Podkonice

FK Podkonice – FC Slovan Galanta 3:0 (3:0)

Góly: 13. Patrnčiak, 19. a 45. Mózer. ŽK: 59. Petrík – 26. Mego, 59. Németh, 59. Kiss, 82. Viola. ČK: 59. Mózer. Rozhodovali: Ďurčo – Lauer, Tramita. Diváci: 275.

Zostava FK Podkonice: Petrík – Očenáš, Mat. Turňa (C), Macuľa – Selecký (76. Čilík), Melich (90. Rusko), Martinec, Patrnčiak – Mózer, Kostúr (84. Tannhauser), Gabriš (76. Horváth). Tréner: Mar. Turňa.

Zostava FC Slovan Galanta: Repiský – Mego, Vass (75. Rajt), Horník (C), Mečiar, Dibala (46. Čiernik), Adekouroye, Kiss (70. Kočík), Nsumoh, Davalos, Horák (67. Viola). Tréner: R. Slezák.

11
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.

ŠK Vrakuňa Bratislava – TJ Bánová 2:3

O zápasoch RSC Hamsik Academy a FK Podkonice z predchádzajúceho kola sa dočítate v tomto článku.