Posledné kolo základnej časti v tretích ligách Banskobystrického zväzu malého futbalu prinieslo dramatický boj o miestenky v horných nadstavbových skupinách. V prvých dvoch ligách sa zas hralo predposledné kolo základnej časti, v ktorom sa rozdali karty pred tým posledným. Okrem výsledkového sumára vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

FC Nemce po prestrelke s Hančurkou živia nádej

Na úvod 11. kola 1. ligy líder tabuľky tesne zdolal Lazio, ktoré tak bude bojovať o účasť v skupine o titul do posledného kola. Na výhre Dream Teamu sa hetrikom podieľal Ján Štubian.

Následne sa odohral duel, ktorý sme označili za zápas kola. Priniesol totiž až 17 gólov a dramatický priebeh. Po vyrovnanom prvom polčase si FC Nemce v prvej 10-minútovke toho druhého vypracovali vedenie 7:3. Potom prevzal iniciatívu Hančurka Team, ktorý najprv znížil na 7:6 a po ôsmom zásahu Nemiec vyrovnal na 8:8. Ivan Varga však v poslednej minúte zápasu svojím štvrtým gólom rozhodol o výhre nemčianskeho tímu, ktorý si tak udržal nádej na účasť v skupine o titul.

Nemce 2012 nevyužili možnosť predbehnúť na 6. mieste Lazio, keď proti Skackavej päťkrát vyrovnali, ale na šiesty zásah tabuľkovo vyššie postaveného súpera už neodpovedali.

V poslednom piatkovom stretnutí v Jakube si Bianconeri zabezpečili účasť v skupine o titul jednoznačnou výhrou nad IQ.

Druhí Galacticos na úvod sobotňajšieho programu v Jakube deklasovali 1. FC DAN o 10 gólov, pričom najlepší strelec 1. ligy Filip Samson skóroval päťkrát.

Na záver predposledného kola 1. ligy Simacek v súboji dvoch celkov zo spodku tabuľky zdolal TJ Požiarnik Vlkanová. V tomto stretnutí padlo najmenej gólov v rámci celého kola.

1. liga – 11. kolo – Jakub

Lazio – Dream Team 3:4 (2:3)

Góly: P. Širka 2, D. Priadka – J. Štubian 3, M. Kmeť. ŽK: P. Čiliak (Dream Team).

FC Nemce – Hančurka Team 9:8 (3:3)

Góly: I. Varga 4, D. Kiedžuch 3, Mich. Janovec, Mir. Janovec – A. Sumega 3, J. Soják 2, A. Sokol 2, M. Chamaj. ŽK: A. Sokol, A. Poliak (obaja Hančurka Team).

Nemce 2012 – Skackavá 5:6 (2:2)

Góly: E. Filipko 3, T. Kostiviar, S. Václavík – P. Ďurčík 4, J. Kučera, P. Vajda. ŽK: E. Filipko – J. Kučera.

Bianconeri – IQ 10:4 (3:2)

Góly: P. Zehnal 2, L. Berec 2, O. Malík 2, L. Löbb, V. Giertl, T. Pažout, E. Hudec – T. Bíreš 2, T. Puliš, M. Kurjan.

1. FC DAN – Galacticos 3:13 (1:4)

Góly: M. Figúr, M. Kukolík, P. Vozár – F. Samson 5, F. Rafanides 4, F. Kaľavský 2, N. Pollák 2.

TJ Požiarnik Vlkanová – Simacek 1:3 (0:1)

Góly: V. Kolenička – J. Budaj 2, nie je zapísaný. ŽK: J. Budaj, P. Mútňan.

12 TJ Požiarnik Vlkanová 10 1 0 9 30:85 -55 3

Základná časť v 1. lige skončí už v pondelok 1. mája. V Jakube sa bude bojovať ešte o jednu miestenku v nadstavbovej skupine o titul.

Spomedzi troch zapojených tímov má najviac bodov šieste Lazio, ktoré však čaká veľmi náročný súper v podobe druhý Galacticos. Tento duel sa odohrá až na záver pondelňajšieho programu, takže mužstvo Lazia už pred ním bude vedieť, na čom je. Siedme Nemce 2012 otvoria dohrávané 9. kolo o 15.30 h súbojom s desiatym Simacekom. V nasledujúcom súboji potrebuje ôsmy celok tabuľky FC Nemce na prebojovanie sa do prvej šestky zvíťaziť nad deviatym 1. FC DAN a zároveň sa spoliehať na zaváhania konkurentov.

V prípade rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas, potom nižší počet inkasovaných gólov a ako tretie v poradí skóre. V prípade rovnosti bodov troch tímov rozhodne minitabuľka.

Erima „98“ so strelcom kola deklasovala Pingošov

3PE v prvom stretnutí 11. kola 2. ligy tesne zdolalo Sosaurus a predbehlo svojho súpera v tabuľke. Duel priniesol hneď dva obraty, keď Sosaurus otočil z 2:0 na 2:3, ale hráči 3PE dvomi gólmi v krátkom slede strhli víťazstvo na svoju stranu.

ŠKP B200 nenašlo recept na druhý FK Plus, hoci v druhom polčase vyrovnalo na 6:6. Posledné 4 góly zápasu totiž patrili hráčom FK Plus.

Gunners sú aj naďalej nezdolaní, keď v druhom polčase zlomili odpor Partizánu BB. Tento súboj priniesol aj dve červené karty.

Tretia Riečka je na jar zatiaľ stopercentná, keď tentokrát tesne zdolala EFCE Brocak. Spolu so záverom jesene je to pre Riečku už šiesta výhra v rade.

Aj druhý zápas v jarnej časti vyhrala aj Erima „98“, ktorej pomohol k presvedčivému víťazstvu nad Pingošmi šiestimi presnými zásahmi strelec kola Ľubomír Mendel. Hráči v červeno-bielych pruhovaných dresoch tak ešte v tejto sezóne stále neokúsili chuť prehry.

Joga Bonito učinila dôležitý krok smerom k účasti v prvej šestke, keď v druhom polčase otočila nepriaznivý stav proti Malonas.

Aj v 2. lige sa bude ešte dohrávať 9. kolo, a to počas najbližšieho víkendu.

2. liga – 11. kolo – Jakub

3PE – Sosaurus 4:3 (2:1)

Góly: T. Bielik, M. Repčín, P. Bállek, P. Kúdelka – M. Krajčovič, M. Barta, M. Melišík.

ŠKP B200 – FK Plus 6:10 (2:4)

Góly: P. Uhliarik 3, P. Ondrejka 2, R. Čipčala – Ľ. Šišmiš 3, I. Majer 2, F. Medvec 2, J. Štubian, M. Gašpar, J. Matyo. ŽK: A. Lajka (FK Plus).

Gunners – Partizán BB 5:1 (1:1)

Góly: J. Maďar 2, S. Demeter, T. Hudec, R. Reptiš – Mich. Lakomčík. ŽK: J. Maďar, D. Matis – L. Koppa, A. Dula. ČK: J. Maďar – M. Mikovič.

EFCE Brocak – Riečka 3:4 (0:1)

Góly: M. Lišiak 2, M. Ursíny – B. Srnka, M. Necpal, M. Hríbik, M. Solivajs. ŽK: P. Ursíny (EFCE Brocak)

Erima „98“ – Pingoši 10:3 (3:2)

Góly: L. Mendel 6, R. Olejník 4 – V. Močáry 2, R. Vaterka. ŽK: R. Olejník (Erima „98“).

Joga Bonito – Malonas 5:4 (3:3)

Góly: O. Longauer 3, M. Števonka, A. Barbeník – J. Murin 2, V. Zelník, J. Javorka.

Ateeray rozobral PSK, Starí páni stále bez prehry

V prvom stretnutí posledného kola základnej časti 3. A ligy si Sparta proti ANK Pegi pripísala štvrtú výhru v rade, vďaka čomu sa udržala na 2. mieste.

Následne si Svorka vlčákof poradila s posledným AC Tornádo, a po základnej časti je tak tretia, pričom na jar ešte nestratila ani bod.

Najviac gólov v rámci uplynulého víkendu priniesol súboj medzi Alcatraz & Trend a Aquaduxom. V 21-gólovej prestrelke, ktorá zakončila piatkový program v Nike aréne, sa tieto mančafty prestriedali vo vedení. To bolo maximálne 2-gólové a rozhodujúci presný zásah patril v predposlednej minúte hráčom Alcatraz & Trend.

Ateerayu napokon ani tretia výhra v rade nestačila na prekĺznutie do prvej sedmičky. Tabuľkovo vyššie postavené PSK však porazil až prekvapivo jednoznačne, pričom o polovicu gólov Ateerayu sa postaral Filip Samson.

Hellius sa udržal v prvej sedmičke výhrou nad Borussiou. Tá sa ale nerodila ľahko, keďže Hellius musel v druhom polčase otáčať nepriaznivý stav po tom, čo prehrával od 2 góly.

Ajax na jeseň neprehral ani raz, no na jar ešte nezvíťazil. Tretiu prehru v rade mu uštedrili po jednoznačnom priebehu líder tabuľky. Starí páni si schuti zastrieľali, ešte stále tak neprehrali a po základnej časti majú na čele tabuľky 3.A ligy komfortný, 12-bodový náskok.

3.A liga – 13. kolo – Nike aréna

ANK Pegi – Sparta 4:10 (2:6)

Góly: J. Bednár 3, J. Orel – A. Rusnák 4, P. Tešlár 4, P. Polák 2.

AC Tornádo – Svorka vlčákof 2:6 (0:3)

Góly: P. Kurčík, F. Švantner – R. Blaško 2, A. Slobodník 2, R. Bartelt 2.

Alcatraz & Trend – Aquadux 11:10 (4:4)

Góly: E. Ivanič 4, L. Adame 3, J. Kvasna 2, A. Bubeník, F. Patráš – K. Chaban 4, T. Lasheen 3, S. Pačuta 3. ČK: F. Patráš (Alcatraz & Trend).

Ateeray – PSK 8:0 (4:0)

Góly: F. Samson 4, B. Balšianok 3, P. Rončak. ŽK: D. Piddubnyi (Ateeray).

Borussia – Hellius 5:6 (3:3)

Góly: P. Zemko 2, P. Zelina 2, M. Zemko st. – L. Zachar 2, P. Lichý, D. Eperješi, R. Urda, R. Račák. ŽK: M. Zemko st. – R. Urda.

Ajax – Starí páni 3:11 (2:6)

Góly: L. Dvorský 2, R. Sečkár – P. Matúška 3, O. Zeleňanský 3, M. Laktiš 2, S. Srnka 2, V. Čaniga.

Mladosť 82 sa proti lídrovi zachránila v prvej šestke

Posledné kolo základnej časti 3. B ligy prinieslo poriadne dramatický boj o miestenky v prvej šestke do posledného zápasu. Atak si na úvod piatkového programu na Tatranskej nepomohol prehrou s Arsenalom FC.

Následne sa odohral súboj dvoch tímov z spodku tabuľky medzi Medojedom a Vikingom Stavanger, ktorý priniesol deľbu bodov.

Tretí Amatéri viedli v záverečnom piatkovom dueli na Tatranskej po polčase s BuK-om VL o 3 góly, no napokon sa natrápili, keď predposledný celok tabuľky zdolali len najtesnejším rozdielom.

Na úvod sobotňajšieho programu Enzo porazilo Salve, vďaka čomu napokon poskočilo do prvej šestky. Enzo zakončilo základnú časť štyrmi výhrami.

Potom prišiel na rad priamy súboj o účasť v hornej skupine. Ten zvládol lepšie Juniperus, ktorý si v úvode zápasu vypracoval 3-gólové vedenie a následne odrážal odpor Ortotechu.

Niektorí hráči Ataku si prišli pozrieť posledný zápas posledného kola základnej časti 3.B ligy, pretože fandili prvému Bezvetriu, aby im pomohlo výhrou nad Mladosťou 82. Po prvom polčase to vyzeralo pre Atak dobre, keď líder tabuľky viedol o 2 góly. Mladosť 82 však v druhom polčase otočila na 3:4. Následne si Bezvetrie dvomi presnými zásahmi prinavrátilo vedenie, no Mladosť sa napokon udržala v prvej šestke vyrovnávajúcim zásahom z predposlednej minúty, o ktorý sa postaral 4-gólový Michal Čief.

3.B liga – 11. kolo – Tatranská

Atak – Arsenal FC 4:7 (2:5)

Góly: R. Oravec 2, D. Panáček, L. Berec – T. Bartošík 3, L. Potančok 2, M. Kubacký, M. Mesík.

FC Medojed – Viking Stavanger 5:5 (3:2)

Góly: M. Andrejka 2, J. Bielik, J. Rosinský, V. Sklenka – L. Vešelényi 2, R. Saksa, J. Repka, M. Obročník.

BuK VL – FK Amatéri 5:6 (1:4)

Góly: L. Laubert 2, M. Huťka, M. Kapusta, P. Potančok – M. Majling 2, M. Porubský 2, M. Pilát, M. Repčín. ŽK: M. Mikuláš (BuK VL).

Enzo – FC Salve 4:2 (2:1)

Góly: T. Černík 2, P. Strieš, A. Debnárik – M. Buzák, K. Jančík.

FC Juniperus – FC Ortotech 10:5 (3:1)

Góly: R. Blaško 5, J. Klačan 2, J. Mesík 2, M. Blaško – P. Konder 2, M. Kopic, P. Pinter, E. Muránsky.

Bezvetrie – Mladosť 82 5:5 (3:1)

Góly: I. Marko 3, D. Ďurič, D. Mihalíček – M. Čief 4, J. Čief. ŽK: I. Marko – J. Čief. ČK: I. Marko (Bezvetrie).

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 266 gólov (priemer 11 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Ľubomír Mendel (Erima „98“ – 2. liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 3.A liga – Alcatraz & Trend – Aquadux 11:10 (4:4)

Najmenej gólov: 1. liga – TJ Požiarnik Vlkanová – Simacek 1:3 (0:1)

Zápas kola: 1. liga – FC Nemce – Hančurka Team 9:8 (3:3)

Comeback kola: 3.B liga – Bezvetrie – Mladosť 82 5:5 (3:1)

Prekvapenie kola: 3.B liga – Bezvetrie – Mladosť 82 5:5 (3:1)

Debakel kola: 1. liga – 1. FC DAN – Galacticos 3:13 (1:4)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis a fotogalérie vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.