Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica síce zaznamenal úspech v podobe účasti v skupine o titul, ale tým si na seba ušil bič a proti silným, favorizovaným súperom zatiaľ stráca. Inak tomu nebolo ani v sobotu v Kremničke proti Slovanu.

Úvod zápasu poznačil opäť nešťastný vlastný gól Duklistiek, keď si v šestnástke hrajúca trénerka Slovana Natália Látal vytvorila dobrú streleckú príležitosť, ktorú Mária Veselková síce zblokovala, ale len do vlastnej brány – 0:1. Hráčky Dukly si tak dali už piaty vlastný gól v posledných troch zápasoch. Následne však mali dve dobré príležitosti na skórovanie. Najprv sa po peknej akcii do samostatného nájazdu dostala útočníčka Gembická, ktorá trafila len ľavú tyč. V dobrej príležitosti sa ocitla aj o pár minút neskôr, keď ju v šestnástke našla Tamara Gembická, ale zakončila nepresne.

Následne sa domáce dostali pod výrazný tlak hostiek, ktorý vyústil do 20-minútovky, v ktorej Duklistky inkasovali až 4-krát. V 25. minúte prenikla Lucia Droppová stredom domácej obrany do pokutového územia a zoči-voči brankárke Petre Tišliarovej skórovala prízemnou strelou – 0:2. Droppová pridala druhý gól v 29. minúte, keď sa ocitla v podobnom nájazde – 0:3. Slovanistky zvýšili na 0:4 v 33. minúte, keď Droppová obrala v tvrdom súboji o loptu kapitánku Dukly Natáliu Veselovú a následne prihrala presne zakončujúcej Natálii Látal. Polčasové skóre 0:5 uzatvorila exportným gólom Michaela Mašurová po rohovom kope.

Krátko po zmene strán to vyzeralo, že aj druhý polčas sa bude odohrávať v podobnom duchu. V 48. minúte pridala šiesty gól belasých Sofia Anna Škerdová, ktorá zakončila presne ďalší nájazd na Tišliarovú. Hráčky Dukly však v druhom polčase zapli na vyššie obrátky a výrazne zlepšili svoju hru. Slovan mal síce aj naďalej hernú prevahu, avšak už sa tak ľahko nedostával za obranu Dukly. Domáce zároveň hrozili z rýchlych protiútokov, ktoré väčšinou rozbiehalo ofenzívne trio Jančová-Mazúchová-Gembická.

Čestný gól nakoniec strelila útočníčka Tamara Gembická, ktorá sa v obkolesení troch protihráčok rozhodla pre strelu spoza pokutového územia a utešenou ranou prekonala Martinu Geletovú. Dobrú príležitosť na vsietenie druhého gólu Dukly mala aj Veronika Jančová, ktorá sa dostala až pred brankárku Slovana. Tá však strelu vyrazila a následne Jančová už dorážala len z veľkého uhla. Ďalší strelecký pokus z dobrej pozície mala Veselová. Jej strelu ľavačkou spoza šestnástky si však Geletová postrážila. Na druhej strane predviedla viacero istých zákrokov aj brankárka Tišliarová, a tak oba tímy v druhom polčase vsietili len po jednom góle. Výsledok však hovorí jasne v prospech Slovana.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Zápas sme začali ustráchane a pomaly už tradične, vlastným gólom. Následne sme hru vyrovnali a mali aj príležitosti na skórovanie. Ďalší gól v našej sieti a vynútené striedanie nás rozladilo a do polčasu bolo na ihrisku už len jedno družstvo. Góly sme dostali pomerne nešťastné, ale treba športovo uznať, že súper si vypracoval ďalšie príležitosti, z ktorých neskóroval. Dievčatám slúži ku cti, že v druhom polčase nazbierali psychické sily, čoho dôsledkom bol aj gól, pekné akcie a celkové vyrovnanie sa súperovi, napriek veľkému rozdielu v skóre. Od výkonu v druhom polčase sa budeme snažiť odraziť do ďalších zápasov.“

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „V prvom polčase sme nepodali dobrý výkon. Súperovi sme toho na ihrisku dovolili naozaj veľa. Paradoxne, najlepšiu pasáž prvého polčasu sme mali hneď po našom vlastnom góle, ale to asi aj preto, že keď si ich strelíte toľko koľko my v posledných zápasoch, tak vás to už vlastne ani nevyvedie z miery. Do druhého polčasu sme išli s cieľom odvrátiť katastrofu a zmenili rozostavenie hry, ktoré nám pri takomto silnom súperovi viac sedí. Darilo sa nám zachytiť viac lôpt, či už v obrane, alebo aj v strede poľa. Zároveň sme pritvrdili v súbojoch a súperovi sa snažili nedať toľko priestoru ako v prvom polčase, čo sa prejavilo v tom, že sme posledných štyridsať minút už neinkasovali gól. Takže aspoň niečo pozitívne si môžeme odniesť z tohto zápasu. Čaká nás však ešte posledných päť zápasov sezóny s najlepšími tímami na Slovensku. Dúfam, že v nich podáme oveľa lepšie výkony.“

DEMIŠPORT liga – 1. liga ženy – skupina o titul – 4. kolo – sobota 29.04.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:6 (0:5)

Góly: 66. Gembická – 6. Veselková (vla.), 25. a 29. Droppová, 33. Látal, 44. Mašurová, 48. Škerdová. ŽK: 51. Jančová (MFK Dukla). Rozhodoval: Vician. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová – Herbríková, Havranová (32. Brandysová), Tesáková – Mileiová, Veselová (C), Veselková, Boháčiková – Jančová, Gembická, Mazúchová. Tréner: J. Boroviak.