V 18. kole nižších futbalových súťaží sa darilo Badínu, Slovenskej Ľupči či Sásovej. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalérie zo zápasov Zvolen – Šalková a Hrochoť – Jakub.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín vyhral aj druhý jarný domáci zápas

Štvrtoligový Badín hostil v sobotu 22. apríla tabuľkovo vyššie postavenú Bešeňovú. Domáci rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v krátkom slede v prvej polovici prvého polčasu. O oba sa postaral Branislav Žilinec. V 13. minúte sa presadil v päťke hlavou po rohu z pravej strany a v 16. minúte zblízka doklepol do siete strieľaný center Filipa Rafanidesa z ľavého krídla. Badínčania si udržali čisté konto, a tak bodovali naplno aj v druhom jarnom domácom zápase.

Šalková sa v rámci 18. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy predstavila v sobotu vo Zvolene. Hostia odolávali do 58. minúty, kedy Martin Bobok sklepol center Viktora Tótha na hranicu šestnástky Gabrielovi Snitkovi a bývalý hráč banskobystrickej Dukly poslal favorita do vedenia utešenou ranou z prvej do ľavého horného rohu brány Šalkovej. V 70. minúte dal výsledku konečnú podobu striedajúci Miroslav Muráň, ktorý osamotený v pokutovom území doklepol loptu do odkrytej brány po prihrávke Pavla Telúcha zľava.

Šalková tak po dvoch výhrach po sebe nebodovala. Zvolenčania sú na jar naďalej stopercentní a ich víťazná šnúra činí aj so záverom jesene už 6 zápasov, pričom na jar ešte neinkasovali. Ešte dlhšiu, 7-zápasovú víťaznú sériu ťahá Kováčová, ktorá je po výhre najtesnejším rozdielom na ihrisku Liptovskej Štiavnice na 4. mieste.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 18. kolo

ŠK Badín – OŠK Bešeňová 2:0

Góly: 13. a 16. Žilinec. ŽK: 32. A. Medveď, 90. Výlupok (obaja Badín). Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď, R. Studený (73. Mesiarik), D. Urgela (66. Pavlík), Caban, H. Kollár, Žilinec, Rafanides (C), Výlupok, Vician (66. A. Urgela), R. Valent (84. M. Giertl). Tréner: M. Hudec.

MFK Zvolen – FK Šalková 2:0

Góly: 58. Snitka, 70. Muráň. ŽK: 31. V. Tóth, 47. D. Tóth (tréner) – 40. Pánik, 47. Pe. Dobrík. Diváci: 138.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – V. Tóth, Molnár, J. Tóth (77. Sudimak), Konder (77. Sylvester), Bobok (63. Blahutiak), P. Telúch ml., Nosko, Snitka (C), Solivajs (63. Muráň), Starší (77. Kolawole). Tréner: D. Tóth.

Zostava FK Šalková: Vaník – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík (77. Lokša), Štubniak, Pázmány, Mikulec, Matis (85. Tuček), Pánik, Lašút, Alakša (66. Šimčík), Demeter. Tréner: D. Vernarský.

Ľupča ukončila sériu prehier, Medzibrod stratil prvé jarné body

Piatoligová Slovenská Ľupča získala v nedeľu 23. apríla na domácom trávniku prvé jarné body. Favorizovanú Banskú Štiavnicu zdolala najtesnejším rozdielom vďaka gólu Samuela Ternuščáka, ktorý sa strelecky presadil v 52. minúte.

V nedeľu sa v rámci 19. kola V. ligy skupiny JUH skončila aj séria Medzibrodu. Sokol totiž po prvýkrát na jar nevyhral. Hostia síce aj napriek červenej karte brankára zo 44. minúty ešte stihli v závere prvého polčasu otvoriť skóre zásluhou Martina Rajčoka, ale Tornaľa dokázala v 77. minúte vyrovnať. To už ale hral v početnej prevahe Medzibrod, keďže v rozmedzí troch minút sa predtým stihli vykartovať dvaja hráči domácich. Zápas sa napokon dohral s vyrovnanými silami na ihrisku, keďže hlavný arbiter ukázal v samom závere druhú červenú kartu aj na strane hostí.

V. liga skupina JUH – 18. kolo

OFK Slovenská Ľupča – FK Sitno Banská Štiavnica 1:0

Gól: 52. Ternuščák. ŽK: 56. Pe. Vajda – 73. Necpal. Diváci: 288.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – J. Medveď, Lakomčík (C), Melicher (46. Dula), Hamza, V. Giertl (90. Veselý), M. Studený (82. Bartoš), Čief (86. Vaňo), Ternuščák, Pe. Vajda, Chromek. Tréner: M. Holécy.

FK Mesta Tornaľa – TJ Sokol Medzibrod 1:1

Góly: 77. Betík – 45. Rajčok. ŽK: 44. Kuzma, 53. Valaszkay, 54. Bräuer, 57. Filep, 57. Bencso, 60. Betík – 67. Rajčok, 76. Šimúth. ČK: 54. Valaszkay (po druhej ŽK), 57. Kuzma (po druhej ŽK) – 44. Sekereš, 90. Šimúth (po druhej ŽK).

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Griglak, Belko (C), Belluš (81. Haviar), Samuelčík, Šimúth, Domík (M.  Holko), Bobrovský, Kohút, Sojka, Rajčok. Tréner: T. Dzúrik.

Sásová si poradila s Dudincami, Selce podľahli Osrbliu

Šiestoligová Sásová si napravila chuť po prehre v Osrblí v predchádzajúcom kole, keď v sobotu na domácom trávniku porazila Dudince. V závere prvého polčasu poslal domácich do vedenia premenenou penaltou najlepší strelec súťaže Martin Sedliak a v 84. minúte zvýšil na konečných 2:0 Marcel Turčan.

Súboj dvoch mužstiev z nášho regiónu sa odohral v nedeľu v Hrochoti. Na gól sa čakalo do 59. minúty, kedy poslal Jakub do vedenia Timotej Cimerman. Domáci hrali od 61. minúty o desiatich, ale Jakub početnú prevahu na trojbodový zisk nezužitkoval. S gólmi sa roztrhlo vrece v rozmedzí 64. a 68. minúty. Hrdinom Hrochote sa stal kapitán Róbert Sláva, ktorý dvomi gólmi z priameho kopu vyrovnal na 2:2, keďže medzitým prinavrátil hosťom vedenie Roland Datko.

Selce privítali v nedeľu v šlágri 18. kola VI. ligy skupiny C Osrblie. Hostia viedli v 20. minúte už 2-gólovým rozdielom, ale kapitán domácich Filip Koctúr zásahmi z 21. a 49. minúty vyrovnal na 2:2. O výhre Osrblia rozhodol v 84. minúte Nicolas Mejri, ktorý skompletizoval hetrik.

Priechod prehral v nedeľu na pôde prvého Brezna rozdielom triedy.

VI. liga skupina C – 18. kolo

ŠK Sásová – TJ Slovan Dudince 2:0

Góly: 44. Sedliak (pen.), 84. M. Turčan. ŽK: 62. Šabo, 70. M. Turčan – 24. Haško, 41. Sever. Diváci: 100.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – M. Turčan (84. Ďuriš), Brašeň, Král, Kobzák (78. Stacho), Tkáč, Ďurta, Veselovský, Savić (C), Sedliak, Šabo (73. Gibala). Tréner: A. Dubovický.

ŠK Hrochoť – TJ ŠK Sokol Jakub 2:2

Góly: 64. a 68. Sláva – 59. Cimerman, 67. Datko. ŽK: 40. Sláva, 58. J. Uhliar – 52. Bednár, 63. Kupec. ČK: 61. J. Uhliar (po druhej ŽK). Diváci: 110.

Zostava ŠK Hrochoť: Greško – Poliak, Baitar, J. Uhliar, Matušek (44. Bondarchuk), Škamla, Sláva (C), Berky, Dorotovič (46. Michálik), Hrnčiarik, T. Uhliar. Tréner: J. Šimkovič.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec, Kútik (C), Z. Cimerman, Lupták, Badinský, Kubacký, T. Cimerman, Datko, Bednár (75. Valach), Binda (84. Sanitra). Tréner: P. Zlevský.

FK Selce – TJ Partizán Osrblie 2:3

Góly: 21. a 49. Koctúr – 13., 20. a 84. Mejri. ŽK: 14. M. Blaško, 37. Koctúr, 81. M. Debnár, 89. J. Mesík – 88. Piliar. Diváci: 150.

Zostava FK Selce: Jančiar – Ondrejka (76. Debnár), Hrudkay, P. Poljovka, Šimko (65. Penov), Kurta, M. Blaško, O. Poljovka, Straka, Klačan (78. J. Mesík), Koctúr (C). Tréner: R. Radoš.

FK Brezno – OFK 1950 Priechod 4:0

Góly: 1. 65. a 77. (pen.) Trajteľ, 60. Skaloš. ŽK: 35. Šinkovkin, 69. M. Štulajter, 88. Rebek (všetci Priechod).

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel – P. Reptiš, Šinkovkin, F. Vajda (C), R. Reptiš, Sojak, Zehnal (70. Rebek), Sultangaliyev (59. Slobodník), Zeleňanský (59. Vozár), Nazhimiden, M. Štulajter (78. Rakyta). Tréner: N. Dikácz.

Ľubietová remizovala, Malachov s vysokou prehrou

Ľubietová privítala v nedeľu v rámci 18. kola 7. ligy ObFZ BB tabuľkovo vyššie postavený Beňuš. Hostia otvorili skóre už v 7. minúte, ale Baník vyrovnal v 20. minúte výstavným kúskom Karima Jančíka. Duel už ďalšie góly nepriniesol, a Ľubietová tak po troch prehrách v rade bodovala.

Malachov v nedeľu hostil tretie Braväcovo, ktorému podľahol rozdielom triedy. Miroslav Maslák síce v 27. minúte vyrovnal na 1:1, ale hostia pridali vo zvyšnom priebehu ešte 4 góly.

Poniky v nedeľu proti Brusnu vyrovnali na 1:1 v závere prvého polčasu zásluhou Matúša Hiadlovského. Po zmene strán mali navrch hostia, ktorí zvíťazili vďaka 2-gólovým strelcom Adamovi Klinčíkovi a Patrikovi Pafkovi. O druhý zásah Poník sa postaral Benjamín Potoček.

V šlágri uspelo béčko Ľupče, Riečka deklasovala Staré Hory

Najnižšia súťaž priniesla počas uplynulého víkendu hneď niekoľko zaujímavých súbojov. V šlágri prvého s druhým sa z výhry radovala rezerva Slovenskej Ľupče. Domácich poslal do vedenia v 38. minúte z bieleho bodu Matej Oravec, ktorý neskôr ešte jednu penaltu zahodil. To už ale béčko Ľupče viedlo 2:0, keďže v 70. minúte zvýšil Radoslav Dula. Horné Pršany ešte v 85. minúte skorigovali stav na konečných 2:1 zásluhou Tomáša Považana.

Riečka v nedeľu v súboji dvoch celkov z hornej polovice tabuľky nastrieľala Starým Horám poltucet, pričom dvakrát skóroval kapitán Šimon Spišiak aj Peter Matúška. Riečka ťahá už 7-zápasovú víťaznú šnúru.

V nedeľu doma bodoval naplno aj Tajov. Na výhre 4:2 nad Harmancom sa hetrikom podieľal najlepší strelec súťaže Filip Samson, ktorý má na konte už 44 gólov.