Počas prvého septembrového víkendu odštartovala 41. sezóna súťaží malého futbalu v Banskej Bystrici. Prvé kolo prinieslo 253 gólov, čo činí priemer 11 gólov na zápas. V sumári súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu nájdete aj fotogalériu z troch stretnutí 2. ligy.

Nováčik deklasoval Bianconeri, schuti si zastrieľal aj majster

V prvom kole sa prekvapenie kola vyberá ťažko, a tak sme aspoň symbolicky udelili tento titul prvoligovému nováčikovi. Dream Team totiž porazil tradičné mužstvo Bianconeri až 11:2. Nováčikom sa celkovo darilo, a tak môžeme očakávať, že v jednotlivých súťažiach budú atakovať horné priečky.

Obhajca titulu Galacticos sa na úvod sezóny postaral o jeden z dvoch debaklov kola, keď FC Nemce rozdrvil 15:3. Galacticos našli vo svojich radoch aj dvoch hráčov, ktorí sa zaradili medzi najlepších, 5-gólových strelcov kola – Róberta Greška a Filipa Samsona.

Jediný prvoligový zápas, ktorý nepriniesol jednoznačný výsledok, sa odohral medzi Hančurka Teamom a Simacekom. Najprv vyhrával Simacek, následne otočila na 2:1 Hančurka, ale ešte do prestávky sa hráči Simaceku dokázali vrátiť do vedenia. Po zmene strán už mala navrch Hančurka, ktorá zvíťazila 7:5 aj vďaka hetriku Andreja Glembu.

1. liga – 1. kolo – Jakub

Dream Team – Bianconeri 11:2 (3:0)

Góly: J. Štubian 2, O. Zeleňanský 2, M. Kmeť 2, A. Styk 2, P. Krutý 2, M. Čunderlík – L. Berec 2. ŽK: J. Štubian, A. Styk (Dream Team)

IQ – Nemce 2012 2:7 (1:5)

Góly: P. Kvaltíny 2 – T. Kostiviar 3, S. Václavík 2, E. Filipko, V. Švantner. ČK: J. Jamriška (Nemce 2012)

Skackavá – 1. FC DAN 8:1 (6:0)

Góly: B. Žilinec 3, R. Valent 2, P. Vajda, P. Ďurčík, S. Kršák – M. Figúr

Galacticos – FC Nemce 15:3 (7:1)

Góly: R. Greško 5, F. Samson 5, F. Kaľavský 2, L. Riša 2, P. Tužinský – D. Kiedžuch, M. Janovec, S. Čabala

Hančurka Team – Simacek 7:5 (2:3)

Góly: A. Glemba 3, M. Črep, A. Sokol, A. Poliak, M. Veselovský – S. Bodnar 2, A. Luptovčiak, R. Zima, A. Szarowski. ŽK: A. Szarowski (Simacek)

V 2. lige tri výhry nováčikov

Sezónu v 2. lige otvoril v sobotu 3. septembra v Jakube súboj dvoch nováčikov, ktorí obsadili v minulej sezóne v tretích ligách druhé miesta. Z výhry sa radovali hráči FK Plus, ktorí zdolali tím Malonas aj vďaka hetriku Jána Štubiana.

Víťaz minulého ročníka 3. B ligy Gunners si vo svojej druholigovej premiére hravo poradil s Pingošmi. Obaja bratia Reptišovci si pripísali hetrik. Napriek jednoznačnému priebehu priniesol tento duel až šesť žltých a jednu červenú kartu.

Víťaz 3. A ligy 2021/2022 Partizán BB vstúpil taktiež do novej súťaže víťazne. Vedenia sa ako prvá ujala Joga Bonito, ale hráči v bielych dresoch otočili na 2:1 ešte do prestávky. Po zmene strán zvýšili hráči Partizánu už na 4:1, pričom svoj druhý gól vsietil Michal Lakomčík. Joga Bonito sa však nevzdala a v závere zápas zdramatizovala dvomi gólmi.

Úvodné kolo 2. ligy zakončil duel medzi ŠKP B200 a 3PE. Prvý menovaný celok si v prvom polčase vypracoval 3-gólový náskok, čo bolo napokon rozhodujúce. Na výhre ŠKP B200 sa hetrikom podieľal Matej Ondrejka. Na strane 3PE sa tento počin podaril Martinovi Porubskému, ku ktorému sa však jeho spoluhráči gólovo nepridali. Z posledných troch spomínaných stretnutí 2. ligy vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

2. liga – 1. kolo – Jakub

Malonas – FK Plus 2:4 (0:1)

Góly: Mar. Dušička, J. Javorka – J. Štubian 3, I. Majer

Sosaurus – EFCE Brocak 7:7 (4:2)

Góly: Á. Ibos 5, M. Hraško, J. Tenkel – M. Ursíny 2, M. Šimko, M. Muroň, P. Ursíny, M. Babic, M. Lišiak

Riečka – Erima „98“ 5:13 (1:6)

Góly: I. Knopp 2, B. Halupka 2, S. Srnka – J. Abrahám 3, M. Vesel 3, L. Mendel 3, E. Olejník, R. Olejník, M. Molnár, R. Štefanišin. ŽK: M. Molnár (Erima „98“)

Pingoši – Gunners 1:11 (0:3)

Góly: R. Vaterka – R. Reptiš 3, P. Reptiš 3, A. Lukáč 2, M. Ambroz, D. Matis, F. Fekiač. ŽK: R. Vaterka, P. Kozárik, A. Duriš – R. Reptiš, M. Ambroz, D. Matis. ČK: R. Vaterka

Partizán BB – Joga Bonito 4:3 (2:1)

Góly: M. Lakomčík 2, A. Strelec, S. Pepinovic – M. Števonka, T. Longauer, J. Bílek. ŽK: S. Pepinovic, M. Mikovič, L. Koppa, P. Očenáš – O. Longauer, A. Barbeník

Bývalý druholigista si po dlhej dobe užil víťazný pocit

Sezónu v 3. A lige odštartoval v piatok o 17.30 h na modrej umelej tráve na Tajovského duel medzi Aquaduxom a AC Tornádo. Aquadux do tretej ligy vypadol po minulej sezóne, v ktorej nezískal ani bod. Hráčov Aquaduxu však pád o súťaž nižšie až tak mrzieť nemusí, keďže po dlhej dobe okúsili chuť výhry. Po prvom polčase viedli tesne 3:2 a v druhej 25-minútovke už Tornádu skórovať nedovolili, pričom pridali ďalšie dva kúsky.

Následne sa Ajax stretol so Svorkou vlčákof, ktorá v minulej sezóne obsadila v 3. A lige 3. miesto, ešte pod názvom Zlepenec. Svorka vlčákof sa zahryzla do súpera v úvode druhého polčasu, kedy si vypracovala vedenie 3:1. Hráči Ajaxu sa však nevzdali, znížili a v samom závere vyrovnali z penalty.

V sobotu sa o jeden z dvoch debaklov kola postarali hráči PSK, ktorí nešetrili Borussiu. Pri výhre 14:2 sa hetrikom prezentoval Michal Badinský aj Ondrej Zrubák.

3. A liga – 1. kolo – Tajovského

Aquadux – AC Tornádo 5:3 (3:2)

Góly: P. Stano 2, L. Mesík, S. Caban, M. Slančík – K. Mišiak 2, M. Kucka. ŽK: S. Caban – M. Kucka, A. Hajdúch

Svorka vlčákof – Ajax 3:3 (1:1)

Góly: R. Bartelt, L. Nemec, R. Blaško – L. Dvorský, R. Sečkár, S. Demakov. ŽK: L. Dvorský, M. Bacúlik (Ajax)

Sparta – Ateeray 5:6 (2:3)

Góly: A. Rusnák 2, A. Garaj, D. Rusnák, R. Greguš – B. Balšianok 3, M. Lovás 2, T. Gregor. ŽK: P. Samuelčík (Sparta)

PSK – Borussia 14:2 (5:1)

Góly: M. Badinský 3, O. Zrubák 3, M. Chmara 2, T. Šamulka 2, E. Kruppa 2, M. Bobor 2 – E. Masár, P. Zemko. ŽK: O. Zrubák, T. Šamulka (PSK)

Starí páni – ANK Pegi 7:2 (4:1)

Góly: J. Strelec 3, V. Čaniga 2, M. Suržin, G. Parilák – A. Šimko 2. ŽK: M. Stankovič, S. Srnka – I. Chmelík

Hellius – Dynamo 1:4 (0:2)

Góly: D. Eperješi – M. Sultangaliyev 2, A. Uzugaliuli, A. Bondarchuk. ŽK: M. Čunderlík, M. Mrváň, R. Urda – A. Yashkin

Bezvetrie otočilo zápas s Atakom

O obrat kola sa postarali v poslednom piatkovom večernom zápase na Tatranskej hráči Bezvetria. Tí prehrávali s Atakom v druhom polčase už 3:5, ale sériou štyroch gólov otočili zápas vo svoj prospech. Na výhre Bezvetria sa hetrikom podieľal Pavel Širka aj Igor Marko. Na strane Ataku sa podarilo streliť tri góly Róbertovi Oravcovi.

Ešte predtým sa odohral duel, ktorý sme označili za zápas kola. FC Ortotech v ňom viedol v prvom polčase 3:0 aj 4:1. Hráči Vikingu Stavanger však v druhom dejstve zavelili do útoku, postupne ukrajovali z náskoku Ortotechu, až vyrovnali na 5:5. V tom sa však pripomenul Peter Konder, ktorý svojím štvrtým a piatym gólom poslal Ortotech do vedenia 7:5. Viking sa ale oklepal aj z toho a v záverečných minútach vyrovnal stav dramatického stretnutia na konečných 7:7.

Piaty hráč, ktorému sa podarilo streliť v 1. kole päť gólov, je Luboslav Potančok. Jeho Arsenal FC si v sobotu poradil s tímom BuK VL 7-gólovým rozdielom. FC Juniperus v poslednom stretnutí úvodného kola 3. B ligy zlomil Amatérov v druhom polčase.

3. B liga – 1. kolo – Tatranská

Enzo – Mladosť 82 10:3 (6:1)

Góly: M. Hudec 3, S. Knižka 3, I. Hak 2, T. Černík, J. Štubniak – J. Čief, M. Huťka, Š. Klinec. ŽK: J. Štubniak, T. Žaloudek – Š. Klinec

FC Ortotech – Viking Stavanger 7:7 (4:1)

Góly: P. Konder 5, T. Murgaš, J. Bubenka – S. Bálint 4, L. Vešelényi 2, M. Obrončík. ŽK: M. Kopic -J. Repka

Bezvetrie – Atak 7:5 (3:4)

Góly: P. Širka 3, I. Marko 3, M. Meškan – R. Oravec 3, D. Ihring, L. Berec. ŽK: M. Glončák (Bezvetrie)

BuK VL – Arsenal FC 2:9 (1:5)

Góly: J. Ťakuš, O. Rajčok – L. Potančok 5, P. Vikarský 3, neznámy

FC Medojed – FC Salve 3:6 (3:4)

Góly: neznámy – J. Jeziorski 3, R. Dočkal 2, I. Uhrik

FC Juniperus – FK Amatéri 8:3 (3:2)

Góly: J. Mesík 3, J. Klačan 3, R. Blaško, J. Koštial – L. Jeziorski, M. Hazucha, M. Porubský

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 253 gólov (priemer 11 gólov na zápas)

Najlepší strelci: Róbert Greško, Filip Samson (obaja Galacticos – 1. liga), Ádám Ibos (Sosaurus – 2. liga), Peter Konder (FC Ortotech – 3. B liga), Luboslav Potančok (Arsenal FC – 3. B liga) – 5 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Galacticos – FC Nemce 15:3 (7:1), 2. liga – Riečka – Erima „98“ 5:13 (1:6)

Najmenej gólov: 3. A liga – Hellius – Dynamo 1:4 (0:2)

Zápas kola: 3. B liga – FC Ortotech – Viking Stavanger 7:7 (4:1)

Obrat kola: 3. B liga – Bezvetrie – Atak 7:5 (3:4)

Prekvapenie kola: 1. liga – Dream Team – Bianconeri 11:2 (3:0)

Debakle kola: 1. liga – Galacticos – FC Nemce 15:3 (7:1), 3. A liga – PSK – Borussia 14:2 (5:1)

Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.