Nedávny fortunaligista zo Serede ešte v aktuálnej treťoligovej sezóne proti mužstvám z banskobystrického regiónu nevyhral. Minulý víkend prehrala Sereď v Rakytovciach a v sobotu 3. septembra nedokázala zdolať ani Podkonice, ktoré tak uhrali ďalší dobrý výsledok. Z duelu medzi lídrom tabuľky z Nového Mesta nad Váhom a RSC Hamsik Academy vám prinášame aj fotogalériu.

Hamšíkovci prevahu v druhom polčase nezužitkovali

A-mužstvo RSC Hamsik Academy vycestovalo v sobotu do Nového Mesta nad Váhom, kde o 16.00 h nastúpilo proti domácemu lídrovi tabuľky. V úvodných minútach zápasu si domáci vypracovali niekoľko náznakov šancí, ale obrancovia hostí ich pred koncovkou prekazili. V 22. minúte zakončoval spoza šestnástky z prvej Lukáš Šebek, ale loptu netrafil ideálne a minul bránu Hamšíkovcov. V 30. minúte už mužstvo z Rakytoviec inkasovalo, keď brankár Lukáš Höger vybehol proti dlhému nákopu pred pokutové územie, pri lopte bol skôr ako útočník domácich, ale odrazenú loptu poslal oblúkom do brány Šebek – 1:0. O niekoľko minút neskôr si gólman RSC Hamsik Academy poradil zo strelou z diaľky z kopačky Živčica.

Krátko po zmene strán minul Šebek bránu hostí z voleja z dobrej pozície vo vnútri šestnástky. V 55. minúte pohrozili Hamšíkovci po rohu z ľavej strany, keď Erik Gaško dostal loptu pred bránu, kde v páde netrafil loptu ideálne Milovan Kapor. Hostia aktivitu v druhom polčase  nepretavili do úspešnej koncovky, keď si vypracovali niekoľko nebezpečných situácií. Ďalšiu nádejnú príležitosť na vyrovnanie mali zverenci trénera Petra Venglarčíka v 79. minúte, keď Kapor po centri z pravej strany trafil hlavičkou brvno. V závere zápasu si už hráči Nového Mesta nad Váhom, ktorých vedie Miroslav Karhan, najtesnejšie vedenie postrážili.

Miroslav Karhan, tréner AFC Nové Mesto nad Váhom pre web domáceho klubu: „Ďalšie víťazstvo, ale myslím si, že ten výkon nebol optimálny. Prvý polčas sme mali možno takú platonickú prevahu, ale nejaké šance sme si nevytvárali, možno dve také pološance. Z jednej sme dali gól, kde sme využili zaváhanie súpera. Myslím, že v tom prvom polčase sme boli o niečo lepší ako súper. V druhom polčase sme smerom dopredu nič nevytvorili, nič nevymysleli. Stiahli sme sa zbytočne dozadu, a tým sme prihrávali súperovi, ktorý mal niekoľko šancí. Nakoniec sme dnes tí šťastnejší, lebo naozaj súper tam mal dve tutovky, ktoré musí dať a nedal. Dnes to šťastie stálo pri nás.“

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, vzhľadom na priebeh. Prvý polčas nebol veľmi záživný. Jediné, čo stojí za zmienku, je gól, ktorý sme inkasovali po hrubej chybe. Mali sme v prvom polčase jednu šancu, ktorú sme nepremenili. V prvom polčase sme boli málo aktívni, takí ustráchaní. Do druhého polčasu sme prestriedali, zmeny sa ukázali a boli sme dominantní. Vypracovali sme si štyri čisté gólové príležitosti. Je pre mňa záhadou, že sme ich nepremenili. Skúšame na poste útočníka alternovať nejakých hráčov, dnes to nešlo ani im. Súper si nevytvoril žiadnu šancu. Takže smútok, ale treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Som rád, že v druhom polčase sme nadviazali na výkon so Sereďou, ten bol naozaj výborný. Chlapci boli smutní, povedal som im, že takto sa bojuje o výsledok. Bohužiaľ, dnes nám to tam nepadlo ani z vyložených šancí. Dôležité pre nás je to, že si šance vytvárame. Ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch, budeme zbierať body.“

III. liga Západ – 5. kolo – sobota 03.09.2022 – Nové Mesto nad Váhom

AFC Nové Mesto nad Váhom – RSC Hamsik Academy 1:0 (1:0)

Gól: 30. Šebek. ŽK: 41. Párkaň, 55. Copko, 72. Živčic – 72. Vávro, 90. Höger, 90. Griglak. Rozhodovali: Mastiš – Lenický, Pavlačková. Diváci: 180

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Majling (46. Vávro), Pollák (46. Griglak), Gaško, Iseni – Jovančević, Sojka (C) – A. Jackuliak, Marchuk (88. Kolláti), Vavák (46. Ždánsky) – Kapor

Podkonice s ďalším cenným bodom

V rovnakom čase sa mužstvo Podkoníc predstavilo v Seredi. Už v 11. minúte poslal domácich do vedenia Tomáš Vantruba. Stav 1:0 platil až do 67. minúty, kedy Podkoničania strelili vytúžený vyrovnávajúci gól zásluhou Martina Tannhausera. V 89. minúte mohol rozhodnúť o výhre Serede Oliver Janso, ktorý však nepremenil pokutový kop. Brankár Podkoníc Patrik Gábriš držal svoje mužstvo v hre o dobrý výsledok po celý priebeh zápasu. Podkoničania tak u nedávneho účastníka najvyššej súťaže získali cenný bod.

III. liga Západ – 5. kolo – sobota 03.09.2022 – Sereď

ŠKF Sereď – FK Podkonice 1:1 (1:0)

Góly: 11. Vantruba – 67. Tannhauser. ŽK: 89. Dlhoš (Podkonice). Rozhodovali: Parilák – Dubravec, Kardelis. Diváci: 499

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Mihálik, Dlhoš, Očenáš – Selecký (84. Baliak), Mat. Turňa (C), Koreň, Patrnčiak (90. Čilík) – Horváth (46. Melich), Tannhauser (74. Kostúrik), Mózer (90. Kvietok)

12
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
5 0 1 4 4:18 1

Hamšíkovci sa najbližšie predstavia na domácej pôde v Rakytovciach, kde v sobotu 10. septembra o 16.00 h privítajú v rámci 6. kola III. ligy Západ FC Slovan Galanta. Podkonice budú v rovnakom čase hostiť Bánovú.

Sumár 5. kola ostatných nižších súťaží nájdete tu.