Máme za sebou 5. kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sme mohli byť svedkami niekoľkých regionálnych derby súbojov. Opäť sa darilo Medzibrodu či Sásovej. V našom sumári nižších súťaží nájdete aj bohatú fotogalériu, a to hneď z troch zápasov.

Prvý augustový víkend priniesol aj futbalový sviatok na Štiavničkách, na ktoré zavítalo takmer päť a pol tisíc fanúšikov. V akcii boli aj treťoligisti z banskobystrického regiónu. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Šalková s prvou prehrou, Badín v Bešeňovej nebodoval

Už v piatok 2. septembra od 19.00 h sa pod umelým osvetlením odohralo štvrtoligové derby medzi domácou Šalkovou a hosťujúcim MFK Zvolen. Zatiaľ čo domáci ešte pred stretnutím 5. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy neprehrali, Zvolenčania zaknihovali prvú výhru až v 4. kole.

Zverencom trénera Dušana Tótha vyšiel úvod zápasu na výbornú. Už v 4. minúte prenikol po pravej strane Miroslav Muráň, ktorý poslal ideálnu prihrávku pred bránu, kde poslal hostí do vedenia Róbert Greško. V 11. minúte zvýšil na 0:2 zvnútra pokutového územia Matej Starší, ktorý ťažil zo spolupráce Greška s Viktorom Tóthom. V 18. minúte už platil stav 0:3, keďže brankár Šalkovej Marek Gnida pustil za svoj chrbát druhú gólovú strelu Staršieho, ktorému priťukol loptu Viktor Tóth.

Na štvrtý gól sa čakalo až do záveru stretnutia. Ešte predtým, v 85. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy hráč Šalkovej Jozef Mesík. Napriek jednoznačnému výsledku prinieslo toto derby až osem žltých kariet, ktoré si mužstvá zhodne rozdelili. Na konečných 0:4 upravil v nadstavenom čase peknou hlavičkou po centri Greška z ľavej strany striedajúci Patrik Solivajs. Z duelu v Šalkovej, ktorý podľa oficiálneho zápisu sledovalo 200 divákov, vám prinášame aj fotogalériu.

V nedeľu 4. septembra dopoludnia sa mužstvo Badína predstavilo v Bešeňovej. Skóre stretnutia otvorili hostia, a to už v 4. minúte, keď po tečovanom centri Jána Viciana z pravej strany zakončil zblízka do odkrytej brány Marko Pavlík. Badín však prišiel o všetky body v rozmedzí dvoch minút. Domáci najprv v 51. minúte vyrovnali a už v 53. minúte zavŕšili obrat. Kováčová zaznamenala druhú výhru v rade, keď po hetriku Michala Vronského porazila doma Liptovský Hrádok 3:0.

Medzibrod naďalej stopercentný, Ľupča nestačila na Štiavnicu

Líder tabuľky V. ligy skupiny JUH bodoval naplno aj v 5. kole. Medzibrod, ktorému vypomáhajú aj hráči RSC Hamsik Academy, si tentokrát v nedeľu doma pred približne 200 divákmi poradil hladko s Tornaľou. V 16. minúte otvoril skóre Adam Bobrovský, v 24. minúte zvýšil na 2:0 Ivan Šteiniger a po polčase platil stav 3:0, keďže v 34. minúte skóroval aj Daniel Kohút. Hráči Sokola sa presadili aj po zmene strán. V 56. minúte zvýšil na 4:0 Luka Djokić a v 78. minúte upravil stav na konečných 5:0 Tomáš Tréger.

Mužstvo Slovenskej Ľupče sa v sobotu 3. septembra predstavilo v Banskej Štiavnici. Na úvodný presný zásah domácich zo 17. minúty ešte dokázali Ľupčania odpovedať, keď v 21. minúte po spätnej prihrávke Patrika Foltániho z pravého krídla skóroval z prvej kapitán Peter Lakomčík. Hráči Banskej Štiavnice si však prinavrátili vedenie už v 28. minúte. Hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. Od 56. minúty hrali navyše o desiatich, keďže Radoslav Beňák nesúhlasil s rozhodnutím arbitra, prvá žltá karta ho od používania pikantných slov neodradila, a tak videl vzápätí aj druhú.

Jakub vyhral derby s Hrochoťou, Sásová uspela v Dudinciach

Vo sviatočný štvrtok 1. septembra sa v rámci dohrávky 1. kola odohralo šiestoligové derby medzi Priechodom a Selcami. V 40. minúte sa ujali vedenia domáci, keď po rohovom kope z pravej strany skóroval zblízka Ivan Pařenica. V 51. a 56. minúte prišli momenty Martina Štulajtera, ktorý najprv zakončil presne osamotený vo vnútri šestnástky a na 3:0 zvýšil po tom, čo si v podobnej pozícii prebral prihrávku z ľavej strany. Selčania znížili na 3:1 v 59. minúte, keď po dlhom nákope Mateja Považanca prehodil domáceho gólmana Serhiy Kurta. Nervózny záver zápasu ešte priniesol červenú kartu kapitána Seliec Filipa Koctúra a gól na konečných 3:2 z kopačky Kurtu.

Priechod čelil následne v nedeľu v rámci 5. kola doma dovtedajšiemu lídrovi tabuľky VI. ligy skupiny C z Brezna, ktorý sa ujal vedenia v 18. minúte. Po hodine hry vyrovnal na 1:1 Martin Štulajter, ktorý využil chybu brankára hostí a poslal loptu do brány. Selce v nedeľu prehrali v Osrblí 3:0.

Jedným z lákadiel víkendu bolo nedeľné derby medzi Jakubom a Hrochoťou, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Domáci strelili prvé dva góly v rozmedzí 19. a 20. minúty, keď sa strelecky presadil Zdenko Cimerman a Róbert Kútik. Hosťom sa podarilo znížiť na 2:1 v úvode druhého dejstva gólom Róberta Slávu z priameho kopu. Hráči Jakuba si napokon tri body postrážili, keďže v 70. minúte spečatil stav na konečných 3:1 z bieleho bodu Tomáš Klinec. Jakub sa tak dostal na čelo tabuľky. Stretnutie sledovalo podľa oficiálneho zápisu 150 divákov.

Mužstvo Sásovej vycestovalo v nedeľu do Dudiniec, kde išlo do vedenia v 19. minúte po góle Andreja Dubovického, ktorý pred bránou zužitkoval prihrávku Mária Markovića z ľavej strany. Hrajúci tréner hostí v závere stretnutia svojím druhým gólom, tentokrát z penalty, zvýšil na konečných 0:2. Sásová tak vyhrala po tretíkrát v rade.

VI. liga skupina C – 5. kolo

OFK 1950 Priechod – FK Selce 3:2 (dohrávka 1. kola)

Béčko Podkoníc dalo 12 gólov, Brusno zdolalo Poniky

Hráči Malachova sa v sobotu v rámci 5. kola 7. ligy ObFZ BB predstavili v Braväcove, kde inkasovali poltucet. Za hostí sa strelecky presadil len Ján Bartolovic. V nedeľu si rezerva treťoligových Podkoníc doma v Lučatíne hravo poradila s Heľpou. Na výhre 12:0 sa štyrmi gólmi podieľal Jakub Rusko, hetrik pridal René Horváth.

Poniky vyhrávali v Brusne od 5. minúty zásluhou Mareka Vágnera. Domáci však dvomi gólmi Dávida Marka otočili na 2:1. V 67. minúte upravil na konečných 3:1 Jakub Chromek.

Ľubietová prehrávala v Benuši 2:0 už v 8. minúte. Domáci napokon zvíťazili pohodlne 4:0, pričom hráči hosťujúceho Baníka spálili niekoľko tutoviek a zápas dohrávali po červenej karte Ondreja Turčana o desiatich.

Tajov uštedril debakel Harmancu, Staré Hory zdolali v prestrelke Riečku

S fotoaparátom sme zavítali aj do Uľanky, kde domáci Harmanec hostil v nedeľu lídra tabuľky 8. ligy ObFZ BB z Tajova. Hostia potvrdili rolu favorita a zvíťazili 0:7, pričom Filip Samson sa tentokrát prezentoval štyrmi gólmi. Tajov je tak naďalej bez straty bodu prvý.

Nedeľné stretnutie medzi Starými Horami a Riečkou prinieslo poriadne atraktívny priebeh. Domáci viedli v 17. minúte 2:0 po góloch Vladimíra Lovása a Miroslava Janovca. Následne prevzali iniciatívu hostia. V 32. minúte znížil na 2:1 z penalty Branislav Halupka a v 39. minúte vyrovnal Igor Knopp. Riečka zavŕšila obrat ešte do prestávky, keď sa presadil aj Ján Šimčík. Krátko po zmene strán zvýšil na 2:4 svojím druhým gólom Halupka. To bolo však zo strany hostí všetko. Lukáš Kamenský najprv v 62. minúte znížil na 3:4 a v 79. minúte vyrovnal z bieleho bodu. O výhre Starých Hôr v dramatickom stretnutí rozhodol v 88. minúte Michal Buzák.