Uplynulý víkend bolo na programe 7. kolo nižších futbalových súťaží. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou zo stretnutia Poniky – Valaská.

Dukla aj Podbrezová opäť víťazne

Podbrezovej sa v tejto sezóne darí a v 7. kole chcela pokračovať vo víťaznom ťažení na domácom trávniku proti Trebišovu. Železiari sa ujali vedenia v závere prvého polčasu, keď po prízemnom centri Kováčika z pravej strany zakončoval presne Pavúk. Domáci si výhru poistili v 81. minúte a presadil sa opäť Pavúk, ktorý tentokrát doklepol loptu do siete po výbornej individuálnej práci Ďatka. Železiari tak nadviazali na výhru v Skalici a naplno bodovali po druhýkrát v rade.

Dukla na ihrisku Popradu síce prehrávala po zaváhaní v obranných radoch, ktoré využil St. Hillaire, no ešte do prestávky otočila skóre po presnej hlavičke Noska a peknom Polievkovom lobe spoza šestnástky. Banskobystričania pridali v druhej 45-minútovke ďalšie dva góly, keď najprv premenil penaltu Vujošević, ktorý následne aj asistoval pri góle Staršieho.

Rakytovce sú naďalej prvé, Kováčová vyhrala presvedčivo

Rakytovciam sa výsledkovo darí, čo odzrkadľuje aj prvenstvo v tabuľke. V 7. kole si pripísali už štvrtú výhru v rade, keď najtesnejším rozdielom vyhrali na pôde silnej Bánovej. O jediný gól hostí sa postaral v 86. minúte Marchuk, ktorý v sklze poslal loptu do siete po centri Vaváka. Po druhýkrát v sezóne sa podarilo naplno bodovať Kováčovej, ktorá predviedla na ihrisku Liptovskej Štiavnice suverénny výkon ozdobený čistým kontom. Skóre otvoril krásnou strelou z priameho kopu Vladislav Slovák, ktorý zakrátko pridal aj druhý gól. Do prestávky zvyšoval už na 0:3 pre hostí Šanta a v druhom polčase prikrášlil výhru Kováčovej Mejri. Zvolen tentokrát prehral v Lučenci.

16 FK Čadca 7 0 0 7 2:21 0

V súboji Čierneho Balogu s Podkonicami padlo 8 gólov, Badín uspel v Pliešovciach

Podkonice otvorili skóre v Čiernom Balogu už v 1. minúte po tom, čo odrazenú loptu po rohovom kope poslal hlavou do siete Selecký. V 16. minúte viedli hostia už o dva góly zásluhou Sedliaka, ktorý sa zorientoval v pokutovom území a vystrelil presne k žrdi. Domáci znížili už o dve minúty gólom Peťka a po presnej Mózerovej strele z priameho kopu bolo v 40. minúte vyrovnané. Podkoniciam prinavrátil vedenie tesne pred prestávkou svojím druhým gólom Sedliak, a mužstvá tak išli do šatní za stavu 2:3. Aj na tento gól dokázal Partizán odpovedať, keď sa v 64. minúte po druhýkrát v zápase presadil Mózer. Zvyšok zápasu však patril hosťom, keď najprv zavŕšil hetrik Sedliak a na konečných 3:5 upravoval svojím druhým presným zásahom Selecký. Badín triumfoval v Pliešovciach po dvoch góloch Ota Malíka, Šalková ukoristila tri body na pôde Hajnáčky dvomi gólmi v samom závere.

Sásová na víťaznej vlne, Selce na čele tabuľky

Mužstvo Sásovej sa po nevýraznom štarte do sezóny postupne šplhá tabuľkou hore. Tentokrát uspelo v neďalekom Priechode, kde po dvoch góloch hrajúceho trénera Dubovického a presnom zásahu Markovića viedlo 0:3. Domácim sa v druhom dejstve nepodarilo zápas zdramatizovať a Sásová svoj náskok ešte navýšila, keď sa v 59. minúte presadil Mádel a v 74. minúte zavŕšil hetrik Dubovický. Gól si pripísal aj Priechod, keďže hráč Sásovej Vozár nepresnou malou domov prekonal vlastného brankára. Selce doma privítali Hrochoť, proti ktorej viedli od 20. minúty po góle Debnára. Hostia dokázali odpovedať krátko pred prestávkou zásluhou Hraška, no tri body napokon ostali v Selciach, keďže v 70. minúte premenil penaltu Miroslav Debnár, pre ktorého to bol druhý gól v zápase. Domáci sa po tejto výhre posunuli na čelo tabuľky.

Poniky nastrieľali Valaskej poltucet, Slovenská Ľupča uštedrila debakel Heľpe

Poniky potvrdili úlohu favorita, keď po dvoch gólovo zhodných polčasoch zdolali Valaskú v pomere 6:2. Hrdinom stretnutia bol štvorgólový Ján Kubašiak a aj vďaka nemu sa Poniky posunuli na 3. miesto tabuľky I. triedy. Z tohto zápasu Vám prinášame aj fotogalériu. Slovenská Ľupča kráča súťažou suverénne, keď ešte nestratila ani bod a tentokrát si hladko poradila s Heľpou, ktorej nastrieľala 9 gólov, z ktorých až 5 strelil Tomáš Klinec. Tatran Čierny Balog vyhral hladko na ihrisku Nemeckej, Lučatín ozbíjal o body Hronec.

Rezerva Šalkovej si poradila s Malachovom, líder zakopol v Harmanci

Líder z Ľubietovej po nevýraznom výkone zaváhal na ihrisku v Uľanke s domáci Harmancom, ktorý viedol po prvom polčase 1:0 zásluhou Holmíka. Hostia v druhom dejstve otočili skóre gólmi Šimka a Garaja, no body sa napokon delili, keďže v 85. minúte vyrovnal na konečných 2:2 Kiedžuch. V súboji tabuľkových susedov musela Šalková B proti Malachovu otáčať nepriaznivý stav z prvého polčasu. To sa jej vďaka trom gólom v druhej 45-minútovke podarilo a v tabuľke tak Malachov preskočila. Po nevydarenom úvode sezóny sa do formy dostali hráči Horných Pršian, ktoré tentokrát vysoko zdolali Pohronskú Polhoru. Tajov remizoval v Michalovej, Riečka po 7-gólovej prestrelke zdolala Staré Hory.