Prvý septembrový víkend priniesol 6. kolo nižších futbalových súťaží. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou zo zápasu Selce B – Tatran Čierny Balog B.

Dukla nasúkala rezerve Žiliny poltucet, Podbrezová vyhrala u lídra

V súboji Dukly s rezervou Žiliny videli diváci vo Zvolene až 9 gólov. Domácich poslal už v 4. minúte do vedenia Frimmel, následne hostia odpovedali gólom z penalty v podaní Kurminowskiho a presným zásahom Slebodníka, no v 24. minúte vyrovnával na 2:2 Starší. Žilinčania opäť viedli po góle Iľka, ale Dukla otočila výsledok ešte do prestávky, keď sa presadil Polievka a svoj druhý gól v zápase pridal Starší. V druhom polčase sa poslední dvaja spomínaní strelci presadili ešte po raze a Dukla tak vyhrala s B-tímom Žiliny 6:3.

Na góly bohatý bol aj súboj Skalice s Podbrezovou, pričom všetkých 7 presných zásahov padlo až v druhom dejstve. Ako prví skórovali hostia, za ktorých sa presadil Pavúk. V 50. minúte vyrovnával Almaský, v 69. minúte poslal Podbrezovú opäť do vedenia Galčík, no v 73. minúte bol stav po góle Ranka opäť remízový. Hrdinom železiarov bol nakoniec Roland Galčík, ktorý pridal ďalšie dva góly a spečatil tak hetrik. V samom závere ešte znižoval na rozdiel jedného gólu Skaličan Matúš Mader.

Rakytovce novým lídrom, Kováčová remizovala s Fiľakovom

V aktuálnej sezóne sa skvele darí Rakytovciam, ktoré v 6. kole privítali na domácom trávniku Krásno nad Kysucou. Domáci išli do vedenia v 19. minúte po centri Greška a následnom presnom zakončení Baču. Rakytovciam vypomáhal aj Miladin Vujošević, ktorý chýbal Dukle pre disciplinárny trest a útočník z Čiernej Hory sa gólovo presadil v 36. minúte. V druhom polčase sa hosťom podarilo znížiť zásluhou Gábora, ale mužstvo Rakytoviec si už najtesnejšie vedenie postrážilo.

Nedarí sa naopak Zvolenu, ktorý tentokrát doma podľahol Liptovskej Štiavnici. Domáci síce dokázali v závere prvej 45-minútovky odpovedať na gól hostí zo začiatku zápasu, keď sa hlavou po rohu presadil Matis. Zlomový moment zápasu prišiel v 69. minúte, keď domáci Vinay zabránil gólu hostí rukou a z následnej penalty poslal Liptákov do vedenia Omasta. V závere ešte poistil výhru Liptovskej Štiavnice gólom na 1:3 Grauza. Kováčová si pripísala bod po bezgólovej remíze s Fiľakovom.

Badín zdolal Medzibrod, v súboji Šalkovej s Čiernym Balogom padlo 7 gólov

Ďalšia výhra Badína sa nerodila ľahko, keď ako prví dostali loptu za bránkovú čiaru hostia z Medzibrodu, za ktorých sa v 24. minúte presadil spoza šestnástky Galko. Jeho strelu pritom ešte tečoval jeden z domácich obrancov. Za Badín vyrovnával v 62. minúte Výlupok, ktorý sa dobre uvoľnil na hranici pokutového územia a presnou strelou k bližšej žrdi prekonal brankára hostí. O víťazný gól sa postaral Malík, ktorý v 85. minúte premenil pokutový kop.

Šalková viedla po polčase s Čiernym Balogom 2:0, keď v 7. minúte otváral skóre po centri z pravej strany Dobrota a v 39. minúte zvyšoval hlavičkou Vučković. Na začiatku druhého dejstva zvyšoval už na 3:0 Lašút a zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia sa ale nevzdali a v 68. minúte znížili gólom Mózera z penalty. Šalkovej síce prinavrátil trojgólové vedenie Mikulec, no krátko na to pridal svoj druhý gól Mózer a v 75. minúte znižoval už na 4:3 Peťko. Domácim sa však už tesné vedenie podarilo udržať až do záverečného hvizdu.

ŠK Badín, občianske združenie – TJ Sokol Medzibrod 2:1

MFK Spartak Hriňová – „TJD Príbelce“ – nehralo sa, jeden z hráčov Hriňovej bol pozitívne testovaný na koronavírus

Sásová s druhou výhrou, Selce sa vezú na víťaznej vlne

Sásová sa po nevydarenom vstupe do sezóny dostáva na víťaznú vlnu, keď tentokrát doma zdolala Dobrú Nivu. Výhra sa však nerodila ľahko, keďže po prvom polčase viedli hostia, keď v 40. minúte otváral skóre po krásnej strele spoza šestnástky Molnár. Sásová vyrovnávala v 56. minúte zásluhou Kollára, ktorého strela spoza pokutového územia zapadla pod brvno hosťujúcej brány. Rozuzlenie prišlo až v samom závere, keď po Savićovom priťuknutí rozvlnil sieť Veselovský.

Selce sú po 6. kole na druhom mieste len o skóre po tom, čo vyhrali na ihrisku Krupiny. Hostia vyhrávali po prvom polčase o dva góly, keď najprv v 7. minúte Faltáni chytil penaltu domáceho Kindernaja, v 31. minúte po Koctúrovom prieniku a následnej prihrávke otváral skóre Patrik Klačan a o tri minúty neskôr zvyšoval na 0:2 strelou spoza šestnástky Koctúr. Domáci znížili v úvode druhého dejstva zásluhou Výboha, no hosťom prinavrátil dvojgólové vedenie Debnár, ktorý zakončil gólovo svoj samostatný únik. Výsledkom 1:3 sa zápas aj skončil.

Braväcovo rozdrvilo Jasenie, Slovenská Ľupča naďalej bez straty bodu

Futbalisti Braväcova si schuti zastrieľali na pôde Jasenia, pričom skóre stretnutia otvorili už v 3. minúte zásluhou Škvarku, ktorý pridal v 17. minúte aj druhý gól. Domáci zakrátko odpovedali kontaktným gólom Slabeciusa, no z ich strany to bol zároveň aj posledný gólový príspevok v zápase. Na 1:3 zvyšoval z penalty Ján Tešlár, do streleckej listiny sa zapísali aj Nemčok s Marekom Tešlárom a tesne pred prestávkou zavŕšil gólový poltucet v sieti Jasenia Srnka. V druhom polčase pridal ďalšie dva góly Ján Tešlár, čím spečatil hetrik a na výsledku 1:9 sa presným zásahom podieľal aj Tomáš Magura.

Suverénna Slovenská Ľupča tentokrát brala body v Brusne, keď po prvej 45-minútovke viedla už 0:3. Skóre otváral v 19. minúte Hermánek, v 42. minúte zdvojnásobil vedenie hostí Pipich a tesne pred prestávkou pridal svoj druhý gól Hermánek. Ten sa stal napokon hrdinom stretnutia, keď sa v 71. minúte postaral o štvrtý gól Slovenskej Ľupče a zavŕšil hetrik. Darí sa aj Ponikám, ktoré tentokrát po 8-gólovej prestrelke vyhrali v Lučatíne.

V súboji B-tímov zvíťazil Čierny Balog, Tajov vyhral s Harmancom

Baláže doma privítali Tatran Čierny Balog B, ktorý po góloch Pečovského, Stanislava Kováčika a Michala Kováčika viedol v 25. minúte už o tri góly. Domácim sa podarilo znížiť zásluhou Túryho a krátko po prestávke vsietil kontaktný gól Peter Slobodník. Výsledkový obrat sa však nekonal a hostia si vďaka hetriku Vozára a gólu Matúša Kupeca vo zvyšnom priebehu zápasu pripísali ďalšiu výhru. Ako to vyzeralo v súboji rezervných tímov Seliec a Čierneho Baloga, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Až 13 gólov priniesol súboj Tajova s Harmancom. Hostia viedli 0:3 už v 8. minúte, keď sa dvakrát presadil Patrik Rýs, pričom prvý gól strelil z penalty a do streleckej listiny sa zapísal aj Miroslav Rýs. Mužstvá išli napokon do šatní za stavu 3:5, keď za Tajov skóroval Balšianok a dva góly pridal Samson, pričom raz sa presadil z penalty. Medzi dvojgólových strelcov sa ešte do prestávky zaradil aj hosťujúci Marek Holmík. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať na 5:5, keď svoj druhý gól pridal Balšianok a zo svojej druhej penalty v zápase spečatil hetrik Samson. V 74. minúte viedli hostia opäť vďaka tretiemu gólu Holmíka, no Tajov v samom závere otočil zápas a po góloch Rubinta a Čipčalu vyhral.