Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali vrámci 7. kola II. ligy do Popradu, kde chceli nadviazať na predošlé výhry s Podbrezovou a rezervou Žiliny. Do vedenia išli síce ako prví domáci, no hostia otočili skóre a navyše si vypracovali pohodlný náskok.

Bránková sieť sa po prvýkrát vlnila v 10. minúte, keď po centri Polievku hlavičkoval presne Vujošević, ktorý však stál v ofsajde. V 13. minúte chybovala obrana hostí, čo využil St. Hillaire, ktorý z ťažkej pozície obstrelil vybehnutého Nôtu. Dukla dokázala vyrovnať už o 7 minút neskôr vďaka Noskovi, ktorý presnou hlavičkou usmernil loptu do siete po centri Polievku z rohového kopu.

Hostia boli od tohto momentu aktívnejší a súperovi pohrozili vďaka Polievkovi, ktorý pálil nad bránu po Vujoševićovej prihrávke a Prikrylovi, ktorého nebezpečnú hlavičku zneškodnil brankár Vavrúš. Vytúžený druhý gól pre Banskobystričanov prišiel v 33. minúte, keď Vavrúš vyboxoval loptu len k Polievkovi a ten pekným oblúčikom poslal hostí do vedenia 1:2.

V druhom polčase hráči kontrolovali hru a nepustili mužstvo Popradu k obratu. V 65. minúte bol navyše v šestnástke faulovaný Polievka a hlavný rozhodca Ježík ukázal na biely bod. Naň si loptu postavil kanonier Dukly, Miladin Vujošević, ktorý strelou po zemi pokutový kop premenil.

Hostia si poistili vedenie v 73. minúte, keď sa Vujošević predral s loptou až do pokutového územia a následne prihral do pravej strany na voľného Staršieho, ktorý nemal problém loptu upratať do siete. Záver zápasu už veľa vzruchu nepriniesol a Dukla si tak spod Tatier vezie tri body za víťazstvo 1:4.

II. liga – 7. kolo – Poprad

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:2)

Góly: 13. St. Hillaire – 20. Nosko, 33. Polievka, 66. Vujošević (PK), 73. Starší. ŽK:   66. Kuc – 44. Uhrinčať, 64. Laksík. Stretnutie sledovalo 404 divákov.

Zostava FK Poprad: Vavrúš – Jurčišin, Nagy, Kuc, Sven Jurčišin (82. Maliňák), Gallovič, Matallana (R. Štesták), Hurný (67. Budinský), Luterán (C), St. Hillaire (76. Straka), Malec.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Nosko, Richtárech, Uhrinčať (57. Laksík), Starší (78. Tocka), Vujošević, Snitka (87. V. Tóth), Polievka (C) (78. Dolný), Frimmel, Prikryl, Migaľa.

15 ŠK Slovan Bratislava futbal B 6 0 0 6 2:17 0

Dukla sa najbližšie predstaví v sobotu, 19. septembra o 15:30 hod vo Zvolene, kde vrámci 8. kola II. ligy privíta Liptovský Mikuláš.