Ani sviatky Veľkej noci nezabránili športovcom a futbalistom v nižších súťažiach, aby pokračovali vo svojich súťažiach. Obrovský šláger kola bol na programe v Badíne, kam pricestovali v rámci 17. kola IV. ligy skupiny JUH futbalisti z Banskej Štiavnice. V súboji dvoch celkov s postupovými ambíciami úradoval silný vietor, no aj napriek tomu boli diváci svedkami výstavných gólov, ktoré však napokon viedli iba k remíze.

Absolútny šláger jarnej časti IV. ligy skupiny JUH začal síce opatrne, no netrvalo dlho a Badínčania vystrčili rožky už po zhruba dvoch minútach, keď z pravej strany centroval Andrej Urgela a hostia v poslednej chvíli odvracali na roh. Na úvodný presný zásah sa čakalo len do 7. minúty a na konci akcie sa radovali domáci hráči. Všetko začalo u brankára Malachovského, ktorý presným odkopom našiel v strede poľa Bíreša. Ten následne videl na pravej strane voľného Viciana a hosťujúci tím akoby netušil o kvalitách špílmachra Badínčanov aposkytli mu príliš veľa priestoru. Vician si loptu hodil na os ihriska a ľavou nohou vyslal nechytateľný projektil – 1:0.

Aj po štvrťhodine hry sa črtala príležitosť pre domácich, opäť v tom mal prsty agilný Andrej Urgela, po jeho centri z pravej strany príliš nevyšiel odkop hosťujúcemu obrancovi a takmer z toho bola gólová šanca. Štiavničania sa postupne dostávali do hry, výsledkom bol vyrovnávajúci presný zásah Hudáka z 29. minúty. Po kombinácii v strede poľa prišlo zakončenie z dvadsiatich metrov a bola z toho ďalšia výstavná trefa, lopta z kopačky Hudáka sa totiž od brvna odrazila za bránkovú čiaru – 1:1.

Aj v 35. minúte boli diváci svedkami črtajúcej sa príležitosti hostí, a to po zaváhaní jedného z obrancov Badína, domáci však celú situáciu včas uhasili. Zvyšné pasáže úvodného dejstva ponúkli už len medzišestnástkový futbal bez vážnejších príležitostí, do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

Úvod druhého polčasu patril hosťujúcemu celku, zhruba po minúte zahrávali Štiavničania rohový kop a po centri a strele z voleja opečiatkovali brvno. Situáciu už komplikoval silný vietor, ktorý ovplyvnil aj duel banskobystrickej Dukly a diváci tak boli svedkami situácií, kedy po odkope brankára lopta nepreletela ani poliacu čiaru. Približne na prelome 50. a 51. minúty prišla veľká príležitosť Badína, lopta z ľavej strany síce našla osamoteného Malíka, ten ju však nedokázal usmerniť za bezmocného Palova.

Hosťom sa podarilo opečiatkovať brvno domácej brány aj po druhý raz. Písala sa 72. minúta a po viacerých osobných súbojoch v prehustenom priestore sa odrazená lopta dostala na kopačku jedného zo Štiavničanov a ten z voleja trafil konštrukciu brány. Oba celky chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, čoho dôkazom bola aj ďalšia rana z kopačky Viciana v 75. minúte, tentokrát si však brankár Palov situáciu postrážil. Aj hostia kontrolovali strelou z diaľky, tá však letela nakoniec tesne nad zemou a Malachovskému v bráne Badína väčšie starosti nenarobila. Napriek obrovskej bojovnosti aktérov duelu si ani jeden z celkov nevypracoval ďalšiu sľubnejšiu príležitosť, a tak sa v šlágri druhého s prvým zrodila zaslúžená remíza po výsledku 1:1.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín, občianske združenie: „Dnes sa stretli dve vyrovnané a na štvrtú ligu aj nadpriemerné mužstvá. My sme mali lepší vstup do zápasu keď sme sa pomerne rýchlo dostali do vedenia a potom sme mali ešte dve dobré príležitosti na zvýšenie náskoku. Tie sme nevyužili a myslím, že práve tu sa lámal zápas. Po tejto fáze zápasu súper vyrovnal a začalo sa odznova. Od tohto momentu sme sa v útočnej fáze ťažšie presadzovali. Druhý polčas sme chceli strhnúť na svoju stranu, ale aj príčinou vetra sme to nedokázali. V druhom polčase súper dvakrát nastrelil brvno a tak si myslím, že remíza je asi spravodlivá.“

Lukáš Pellegrini, hrajúci tréner FK Sitno Banská Štiavnica: „Zápas ovplyvnili ťažké poveternostné podmienky, kedy veľmi fúkalo, ale myslím si, že sme boli svedkami kvalitného duelu. My sme v druhom polčase trafili brvno a spojnicu, ale na druhej strane aj súper mal zaujímavé príležitosti. Pred zápasom sme mali problém so zložením základnej zostavy, kedy stále nemáme k dispozícii opory mužstva Pavla Blahu, Ľuba Urgelu a kapitána Michala Kminiaka a to sa nám ešte počas zápasu zranil David Budinský. Chlapcom chcem poďakovať za predvedený výkon.“

Michal Bíreš, kapitán ŠK Badín, občianske združenie: „Stretli sa dve kvalitné mužstvá, ktoré bojujú o horné priečky tabuľky a bolo to na ihrisku vidno. Konečne k nám prišiel super, ktorý chcel hrať futbal a nie len brániť výsledok. Jediné mínus bol nepriaznivý vietor, ktorý zápasu uškodil. I napriek tomu si myslím, že sa futbal musel fanúšikom páčiť. Do vedenia sme šli po krásnej strele Viciana. Mali sme šance, aby sme dali gól na 2:0, čím by sme sa ukľudnili, ale inkasovali sme zo strely spoza šestnástky i keď tomu veľmi pomohol vietor. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že ideme výsledok zvrátiť na našu stranu. No musím povedať, že súper nastrelil dve brvná (opäť za pomoci vetru), ale našťastie to tam nepadlo. Remíza mrzí nakoľko sme chceli Štiavnici vrátiť prehru, ale nakoniec musím povedať, že remíza je spravodlivá.“

Daniel Hudák, autor gólu FK Sitno Banská Štiavnica: „V dnešnom zápase sa stretli prvé dva tímy tabuľky, čo bolo určite cítiť, pretože sa hral dobrý futbal. Keďže aj my, aj Badín sme väčšinou zvyknutí na loptu, bolo miestami náročné behať bez nej. Hlavne prvých 15 minút zápasu sme sa trápili. Potom sme sa postupne do zápasu dostávali a myslím, že môj gól dosť pomohol. Ocitol som sa sám pred pokutovým územím a technicky som sa pokúsil vystreliť. Vyšlo to lepšie, ako som sám čakal. Dúfam, že nás dnešný dobrý tímový výkon nakopne do ďalších zápasov a budeme ťahať opäť dlhú víťaznú šnúru.“

IV. liga skupina JUH – 17. kolo – 16.04.2022 – Badín

ŠK Badín, občianske združenie – FK Sitno Banská Štiavnica 1:1 (1:1)

Góly: 7. Vician – 29. Hudák. ŽK: 39. Kollár, 80. Rafanides. Rozhodovali: Hraško – Mich. Gregorec, Matúš Gregorec. Diváci: 150

Zostava ŠK Badín: Malachovský – Studený (46. Malík), D. Urgela, Pavlík (88. Mesiarik), Kollár, A. Urgela, Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, Vician, Valent. Tréner: M. Hudec

Zostava FK Sitno Banská Štiavnica: Palov – Barák, Jacko, Necpal (C), Tesák, Chmelina, Budinský (30. Khomechko, 90. Jurica), Pellegrini, Drexler, Kováč (82. Kalíšek), Hudák. Tréner: L. Pellegrini