Už 364. Radvanský jarmok v nedeľu končí. Svojim rozsahom, množstvom stánkov remeselníkov i zaplnením námestia počas koncertov hlavných headlinerov programu sa zaradí medzi najväčšie v novodobej histórii. Návštevníkov však nemilo prekvapila nedokončená rekonštrukcia cesty v priamom srdci jarmoku, na Námestí Štefana Moyzesa.

Sobotný program jarmoku priniesol pestrý program, ktorého vrcholom boli na hlavnom pódiu vystúpenia známej huslistky a primášky Barbory Botošovej a ďalších hudobníkov, Martina Geišberga so skupinou Balkansambel či výročného programu folklórneho súboru Urpín. Večer zakončil pred zaplneným námestím koncert skupiny Heľenine oči.

Program Radvanského jarmoku potrvá v nedeľu do 16-tej hodiny, kedy sa uzatvoria aj stánky remeselníkov.

V nedeľu dopoludnia prebieha na Námestí SNP prezentácia účastníkov detského folklórneho festivalu pod názvom Deti celého sveta tancujú za mier. Popoludní, po 13-tej hodine vystúpi Dychová hudba Selčianka. O 14-tej popoludní prebehne tradičné Poďakovanie remeselníkom a uzatvorenie jarmoku. Vyvrcholením programu bude od 15-tej hodiny vystúpenie folklórneho súboru Mostár z Brezna.

Pri Barbakane bude popoludňajší program rovnako venovaný najmä folklóru a prezentácii remeselníkov. Program tam po 13-tej zavŕši folklórna skupina Priechoďan.

V nedeľu do večera skončí aj väčšina dopravných obmedzení s výnimkou uzávery parkovísk na Hronskom predmestí a Štefánikovom nábreží, ktoré budú pre verejnosť uzatvorené až do večera, 12. septembra.

Komu sa bude cnieť za jarmočnou atmosférou, môže už o týždeň – v sobotu, 17. septembra zavítať do areálu Banskobystrického pivovaru, ktorý po dvojročnej pandemickej prestávke nadviaže na tradíciu dňa otvorených dverí. Návštevníkov čaká rovnako pestrý sprievodný program.