Treťoligisti z banskobystrického regiónu majú za sebou domáce zápasy 6. kola III. ligy Západ, ktoré sa odohrali v sobotu 10. septembra od 16.00 h. Hamšíkovcom nevyšiel v Rakytovciach zápas proti Galante, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Hráči Podkoníc si pripísali ďalší bod.

Mužstvu z Rakytoviec sa opäť nedarilo v ofenzíve

V súboji RSC Hamsik Academy s FC Slovan Galanta neboli diváci v Rakytovciach svedkami oku lahodiaceho futbalu. V zápase prevládala od jeho úvodu bojovnosť a nakopávané lopty, pričom vyložených gólových príležitostí bolo ako šafranu. Jednu z nich si však Hamšíkovci vypracovali už v 3. minúte, keď Marchuk prešiel stredom ihriska, jeho prvú strelu hostia zblokovali a z druhej trafil spoza šestnástky brvno. Domáci ohrozili bránu súpera opäť v 14. minúte, keď Vladyslav Marchuk posunul z ľavého krídla loptu na os ihriska Máriovi Ždánskemu, ten ešte prihral Ivanovi Šteinigerovi, ktorý z vnútra šestnástky z prvej trafil pripraveného brankára hostí Martina Repiského.

V 19. minúte zahrával Biljalj Iseni roh z pravej strany, lopta prešla cez päťku, ale osamotený Erik Gaško na zadnej tyči na ňu nedosiahol. V 23. minúte pohrozili aj hráči Galanty, keď Viktor Radványi vystrelil z ľavého krídla do bližšieho horného rohu brány domácich a brankár Adam Krejčí vyrazil loptu na roh. V ďalšom priebehu prvého polčasu už príležitosti zaváňajúce gólom nepribúdali.

Krátko po zmene strán sa Hamšíkovci dostali v prečíslení do nádejného protiútoku, Gaško prihral na ľavé krídlo Adamovi Jackuliakovi, ktorý si hodil loptu na stred, ale spoza šestnástky trafil pripraveného Repiského. V 60. minúte kopali hostia štandardku z diaľky a po dlhom nákope pred bránu zasiahol Krejčí rukou nabiehajúceho si Tomáša Kissa. Hlavný arbiter Michal Gregorec ukázal na biely bod a Martin Mečiar premenil penaltu strelou k ľavej tyči Krejčího brány – 0:1.

Hráči RSC Hamsik Academy si vypracovali ojedinelú príležitosť na vyrovnanie v 83. minúte, keď sa lopta po centri Jackuliaka z pravej strany dostala až k Jánovi Sojkovi, ale kapitán domácich si osamotený neprebral loptu ideálne, a tak proti nemu úspešne zasiahli brániaci hráči hostí. Vzápätí odcentroval Vavák na pravú stranu pokutového územia, odkiaľ Jackuliak nevystrelil k bližšej tyči dostatočne razantne. Krátko na to sa hráči Galanty dostali do pokutového územia, prvú dobrú príležitosť na zakončenie preváhali, ale odrazenú loptu si našiel Tomáš Kiss, ktorý prudkou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:2. V záverečných minútach zápasu si už hostia výsledok postrážili.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Celý týždeň sme sa venovali zakončeniu. Bohužiaľ, opäť sme nedokázali dopraviť loptu do siete, čo nás dnes stálo zápas. Súpera sme, až na jednu strelu, nepustili do nejakých nebezpečných situácií, čo je fajn. Sme z toho všetci frustrovaní. Dostali sme sa do herného kŕču. Súper sa zameral skôr na defenzívu, nám to nešlo kombináciou cez stred ihriska, takže sme zvolili jednoduchší spôsob boja, dlhými loptami. Druhý polčas bol tiež taký bez šancí. Prevládal skôr bojovný futbal. S pribúdajúcim časom sme sa báli kombinovať, pretože by sme už chceli bodovať, tá nervozita je z chlapcov cítiť. Do toho vstúpil pokutový kop, takže to bolo pre nás kruté. Ale za stavu 0:1 sme opäť zahodili dve šance. V závere zápasu sme išli do rizika, s menším počtom obrancov, čo súper po jednom brejku využil. Sme vo veľmi ťažkej situácií, ale nemáme sa prečo vzdávať. Možno v tréningu ešte zvýšime objem zakončenia a v nasledujúcom zápase to zlomíme.“

III. liga Západ – 6. kolo – sobota 10.09.2022 – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FC Slovan Galanta 0:2 (0:0)

Góly: 62. Mečiar (pen.), 84. Kiss. ŽK: 21. Gaško, 50. Neušel, 61. Krejčí, 69. Sojka – 32. Kiss, 79. Gonzalez, 90. Viola. Rozhodovali: Mi. Gregorec – Šága, Pavlendová. Diváci: 80.

Zostava RSC Hamsik Academy: Krejčí – Vávro, Kapor, Gaško, Iseni – Sojka (C), Neušel – A. Jackuliak, Ždánsky (62. Vavák), Marchuk – Šteiniger
Tréner: Peter Venglarčík

Zostava FC Slovan Galanta: Repiský – Cehula, Horník (C), Hučko, Mečiar, Dibala, Rajt (88. Vass), Kiss, Radványi (81. Viola), Mego (60. Gonzalez), Mihálik (81. Eliáš)
Tréner: Michal Hipp

Podkonice prehrávali, no bod vydolovali

Mužstvo Podkoníc privítalo v súboji tabuľkových susedov hráčov Bánovej. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď sa v 27. minúte presadil Samuel Bičan. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať v 60. minúte zásluhou Tomáša Koreňa. Vo zvyšnej tretine zápasu už približne 200 divákov ďalší gól nevidelo. Podkonice si tak pripísali ďalší bod, natiahli sériu bez prehry na štyri zápasy, pričom na konte majú už tri remízy.

III. liga Západ – 6. kolo – sobota 10.09.2022 – Podkonice

FK Podkonice – TJ Bánová 1:1 (0:1)

Góly: 60. Koreň – 27. Bičan. ŽK: 22. Selecký, 45. Mat. Turňa, 61. Gabriš – 32. Bičan, 52. Mráz, 90. Zavadzan, 90. Jasenovský. Rozhodovali: Batiz – Ma. Gregorec, Verdžák. Diváci: 200.

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Mihálik, Dlhoš, Očenáš – Mat. Turňa (C), Koreň, Melich, Selecký – Mózer, Tannhauser, T. J. Gabriš
Tréner: Marcel Turňa

Zostava TJ Bánová: Kosa – Kubena, Zavadzan, Prášek, Ďurana, Horecký (C), Mráz, Gluvić, Bičan, Dusa, Konečný

14
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
6 0 1 5 4:24 1

Treťoligisti z banskobystrického regiónu budú hrať v rámci nasledujúceho 7. kola v sobotu 17. septembra od 15.30 h. Hamšíkovci z Rakytoviec sa predstavia na ihrisku Šale. Podkoničania vycestujú do Nového Mesta nad Váhom. Ešte predtým, v stredu 14. septembra o 16.00 h, nastúpi mužstvo Podkoníc na duel 3. kola Slovenského pohára na pôde šiestoligového FK Brezno. Sumár víkendového diania v ostatných nižších súťažiach nájdete v tomto článku.