V posledný septembrový víkend boli v akcii aj futbaloví treťoligisti z banskobystrického regiónu. Podkonice v nedeľu hostili lídra tabuľky. Zo sobotného stretnutia, v ktorom hráči RSC Hamsik Academy otočili nepriaznivý stav proti Martinu, vám prinášame aj fotogalériu.

Hamšíkovci ukončili sériu prehier

A-mužstvo RSC Hamsik Academy nastúpilo v sobotu 24. septembra o 15.30 h v Rakytovciach na stretnutie 8. kola III. ligy Západ. Súperom Hamšíkovcov bol MŠK Fomat Martin, s ktorým sa poznajú už z bojov o vrchné priečky bývalej III. ligy Stred.

Hostia pohrozili po prvýkrát vo 8. minúte, keď Dominik Satina prešiel po ľavej strane do vnútra šestnástky, ale jeho prudkú prízemnú prihrávku obrana domácich odvrátila. V 17. minúte malo mužstvo z Rakytoviec k dispozícii rohový kop z ľavej strany, ktorý zahrával Biljalj Iseni, lopta sa odrazila pred bližšiu tyč, kde Milovan Kapor zakončil tiesnený vedľa brány hostí. Hamšíkovci mohli inkasovať v 25. minúte, keď prudká prízemná prihrávka z pravej strany prešla na zadnú tyč, kde sa ocitol v šanci Andrej Chupáň, ale pravý obranca Vávro mu v zakončení zabránil obetavým sklzom.

V 30. minúte už ale domáci inkasovali. Chupáň odcentroval z ľavej strany na zadnú tyč, Satina vrátil loptu pred bránu, kde poľahky zakončil Mário Almaský – 0:1. Hamšíkovci odpovedali na gól Martina už v 36. minúte po rohovom kope z pravej strany. Iseni našiel na prednej tyči kapitána Jána Sojku, ktorý hlavičkou vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu mohli domáci zavŕšiť obrat, keď sa lopta v pokutovom území odrazila k Viktorovi Vondryskovi, ktorý z prvej z voleja nezakončil ideálne.

O prvý vážnejší strelecký pokus RSC Hamsik Academy v druhom polčase sa postaral v 57. minúte Vladyslav Marchuk, ktorý spoza šestnástky strelou mierenou k pravej tyči natiahol brankára Fomatu Samuela Račeka. Gólman Martina sa opäť zaskvel v 60. minúte, keď vytlačil na roh výbornú strelu z diaľky z ľavej strany v podaní Iseniho.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 75. minúte, keď Marchuk odcentroval zľava do šestnástky a Adam Vávro poslal loptu skvelým halfvolejom z prvej od pravej tyče do siete – 2:1. „Veľmi dobrá prihrávka, odvážna ponuka od pravého beka Adama Vávra, ktorý nádherne našprintoval na prihrávku a ešte krajšie zakončil,“ doplnil opis gólovej akcie tréner domáceho celku Peter Venglarčík. A-mužstvo RSC Hamsik Academy už v závere zápasu tesné vedenie udržalo, a ukončilo tak sériu troch prehier.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Po dlhšej dobe sme pretavili výkon na ihrisku aj do výsledku. Zaslúžené víťazstvo sa nerodilo ľahko. Inkasovali sme prvý gól opäť po veľmi lacnej, fatálnej chybe. Reakcia výborná, pomohla nám štandardná situácia, takže sme vyrovnali. Myslím, že sme boli lepším mužstvom po celý zápas. Odhodlanie nám dnes nezväzovalo nohy tak, ako v predchádzajúcich zápasoch. Musím povedať, že sme nehrali o nič lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. To znamená, že dnes sme opäť pohoreli v zakončení za stavu 0:0, keď sme mali dve veľké šance. Báli sme sa, aby sa neopakoval ten istý scenár. Treba aj povedať, že sme hrali proti kvalitnému tímu, takže to, že si vypracujeme sedem šancí za polčas, to určite nie. Druhý gól bol ale výsledok našej aktivity a vôle zvíťaziť. Tešíme sa z troch bodov, ale ešte raz, my sme podávali takýto výkon aj v predchádzajúcich zápasoch, takže pre mňa to víťazstvo nie je prekvapujúce. Príkladný prístup všetkých hráčov, niektorí nastúpili s ľahkým sebazaprením, ale páči sa mi, že do toho išli možno aj na úkor zdravia. To ma dnes potešilo viac ako výsledok.“

III. liga Západ – 8. kolo – sobota 24.09.2022 – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – MŠK Fomat Martin 2:1 (1:1)

Góly: 36. Sojka, 75. Vávro – 30. Almaský. ŽK: 52. Otruba, 88. Mlynár (obaja Martin). Rozhodovali: Batiz – Maslen, Dobrík. Diváci: 97

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro, Kapor, Gaško, Iseni (69. Jovančević) – Neušel, Sojka (C) (85. Ždánsky) – Jackuliak (89. Vavák), Mašulovič, Marchuk – Vondryska
Tréner: P. Venglarčík

Zostava MŠK Fomat Martin: Raček – Mlynár, Tomka (C), Brodňan, Lanko (80. Repáň) – Siva, Dinga – Satina, Otruba, Chupáň – Almaský (62. Ceniga)
Tréner: P. Šuhaj

Podkonice viedli, ale s lídrom nebodovali

V nedeľu 25. septembra od 15.30 h boli v akcii hráči FK Podkonice, ktorí privítali lídra tabuľky III. ligy Západ OFK Malženice. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo stretnutie 200 divákov, ktorí sa potešili v 15. minúte, keď poslal domácich do vedenia stopér Róbert Dlhoš. Hostia odpovedali gólom do šatne, keď v 43. minúte vyrovnal na 1:1 Kazeem Bolaji Soliu. Z troch bodov sa napokon radovali Malženice, keďže v 58. minúte usmernil loptu do vlastnej brány Ivan Očenáš. Séria Podkoníc bez prehry, ktorá trvala 5 zápasov, sa tak skončila.

III. liga Západ – 8. kolo – nedeľa 25.09.2022 – Podkonice

FK Podkonice – OFK Malženice 1:2 (1:1)

Góly: 15. Dlhoš – 43. Soliu, 58. Očenáš (vla.). ŽK: 24. Macuľa, 41. Baliak – 76. Konečný. Rozhodovali: Fúsek – Šága, Pavlendová. Diváci: 200

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Očenáš, Dlhoš (56. Patrnčiak), Macuľa (46. Mihálik) – Mat. Turňa (C), Tannhauser (68. Čilík), Baliak (80. Kostúrik), Koreň – Selecký, T. J. Gabriš, Mózer
Tréner: Mar. Turňa

Zostava OFK Malženice: Maťašovský – Rehák (C), Krajčovič, Kóša, Boledovič, Karhan, Horvát, Oseni (81. Kudlička), Baba (71. Orolín), Soliu (62. Konečný), Sekera (81. Ferentsyk)

14
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
8 0 2 6 5:26 2

Mužstvo Podkoníc čaká v stredu 28. septembra o od 15.30 h domáca dohrávka 4. kola proti Veľkým Ludinciam. V nedeľu 2. októbra sa Podkonice v rámci 9. kola III. ligy Západ predstavia v Galante a A-mužstvo RSC Hamsik Academy v Beluši. Sumár 8. kola ostatných nižších súťaží nájdete v tomto článku.