V stredu 3. mája sa v telocvični na Magurskej konal finálový turnaj pilotného ročníka banskobystrickej Stredoškolskej ligy v malom futbale. Okrem výsledkového sumára vám prinášame aj bohatú fotogalériu a odkazy na videozostrihy.

Ešte pred stredoškolákmi si v apríli zahrali o poháre v troch kategóriách aj žiaci základných škôl. Sumár finále Mestskej detskej ligy nájdete tu. Štvrťfinálové dvojice Stredoškolskej ligy určilo dianie v základných skupinách. Zápasy sa hrali systémom dvakrát 12 minút.

Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša ovládla svoju skupinu A a v prvom štvrťfinále tesne zdolala Strednú odbornú školu informačných technológií.

V druhom štvrťfinále si víťaz skupiny B Gymnázium Andreja Sládkoviča poradil so Strednou zdravotníckou školou.

Spojená škola Kremnička síce vyhrala skupinu C, ale v prvom kole finálového turnaja prehrala jednoznačne so Spojenou školou Školská, ktorá postupovala z druhého miesta skupiny D.

Semifinálovú štvoricu doplnil víťaz skupiny D Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, ktorý sa proti Súkromnému Banskobystrickému gymnáziu postaral o najvyšší debakel finálového turnaja.

V prvom semifinále Spojená škola Školská porazila rozdielom triedy SPŠ J. Murgaša aj vďaka hetriku Filipa Poláčka, a tak sa prebojovala do finále napriek tomu, že svoju základnú skupinu nevyhrala.

Semifinálové derby medzi Gaskom a Tajákom mnohí prítomní označili za predčasné finále, a to aj na základe počtu aktívnych futbalistov v oboch tímoch. Hráči GJGT boli k finále spočiatku bližšie, keď si vypracovali dvojgólové vedenie. Tím GAS však v záverečných minútach dostal duel do penált, v ktorých bol úspešnejší.

Sklamaní hráči Tajáku od prvej minúty zápasu o bronz so SPŠ J. Murgaša prehrávali, ale následne zápas otočili tromi gólmi. Murgaška ešte duel zdramatizovala kontaktným gólom, ale tretí už nepridala.

Vo finále sa favorizované Gasko natrápilo a Spojená škola Školská sa v 19. minúte ujala vedenia zásluhou kanoniera Filipa Poláčka. Hráči GAS však opäť v záverečných minútach vyrovnali a opäť zvládli lepšie aj penalty, vďaka čomu sa stali víťazom pilotného ročníka banskobystrickej Stredoškolskej ligy v malom futbale.

Najlepším strelcom pilotného ročníka Stredoškolskej ligy sa stal 8-gólový Filip Poláček zo Spojenej školy Školská. Cenu pre najlepšieho hráča si odniesol Šimon Blihár z bronzového GJGT a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Samuel Sekereš zo SPŠ J. Murgaša.

Finálový turnaj Stredoškolskej ligy – streda 03.05.2023 – Magurská

Štvrťfinále

Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša – Stredná odborná škola informačných technológií 2:1 (1:1) – VIDEO

Góly: A. Kalmár, M. Wallner – P. Vojvoda.

Stredná zdravotnícka škola – Gymnázium Andreja Sládkoviča 1:3 (1:2) – VIDEO

Góly: nie je zapísaný – J. Chromek 2, L. Biely.

Spojená škola Kremnička – Spojená škola Školská 0:5 (0:3) – VIDEO

Góly: M. Studený 2, F. Poláček 2, A. Bodor.

Súkromné gymnázium Banskobystrické – Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského 0:8 (0:4) – VIDEO

Góly: M. Nemec 2, Š. Blihár 2, T. Hudec, M. Lešták, Ľ. Husanica, J. Kvasna.

Semifinále

Spojená škola Školská – Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša 5:2 (4:2) – VIDEO

Góly: F. Poláček 3, O. Harva, M. Studený – M. Žirko, nie je zapísaný.

Gymnázium Andreja Sládkoviča – Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského 4:3 (1:2) pp – VIDEO

Góly: J. Chromek 2, R. Reptiš – Ľ. Husanica 2, A. Lukáč.

O 3. miesto

Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša – Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského 2:3 (2:3) – VIDEO

Góly: S. Stacho 2 – Ľ. Husanica, Š. Blihár, J. Kvasna.