Grilliada 2014, Banska Bystrica, 16.5.2014V piatok popoludní odštartoval v Banskej Bystrici už po štvrtýkrát gastronomický festival Grilliada. Aj keď mu nepraje počasie, desať súťažiacich reštaurácií a dve desiatky ďalších vystavovateľov čaká s dobrotami na návštevníkov z celého Slovenska.

Reštaurácie budú medzi sebou tento rok súťažiť v príprave najlepšej živánskej. Aj návštevníci majú rozhodovací hlas v súťaži o titul Najobľúbenejšia reštaurácia Grilliady. Festival oficiálne otvorili v piatok o 15-tej hodine, no tejto udalosti sa zúčastnili z väčšej časti len organizátori, keďže pre vytrvalý dážď návštevníci prichádzajú v menšom počte. Piatkový program vyvrcholí verejným premietaním hokejového zápasu slovenskej reprezentácie so Švédskom na Majstrovstvách sveta v Bielorusku.

Grilliada 2014, Banska Bystrica, 16.5.2014Sobota bude popri grilovaní už patriť aj Dňu rodiny, ktorý bude prebiehať v parku pod Pamätníkom SNP. Odtiaľ o 11-tej odštartuje aj ďalší ročník Behu na Urpín. Keďže tohtoročná Grilliada je prepojená s United Europe Jazz Festival 2014, počas zajtrajšieho programu, ktorý štartuje o 11-tej hodine, bude konzumáciu dobrého jedla doprevádzať jazzová hudba. Pred začiatkom hokejového zápasu slovenskej reprezentácie s talianskom, to bude napríklad koncert formácie Funny Fellows. Počas prestávky po prvej tretine hokeja bude vyhlásený aj šampión Grilliady.